Franki8210

Ile kosztuje kapitalny remont silnika perkins massey ferguson 8210

Polecane posty

Franki8210    0

Witam, ile może kosztować kapitalny remont silnika massey ferguson 8210 silnik perkins? Proszę o szybką odpowiedź i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Remont podobnego silnika widziałem za 4 i za 8tys jesli chodzi o samą robociznę. Częsci to wszystko zależy co musisz wymienić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Netto Jacku.

Między 10 a 25. Mi teraz Case MX 150 wychodzi 16,brutto  w tym mechanik 4,9,  części podstawowe  do środka 4 tyś   głowica 3,6 pompy napinacz i po odpaleniu  turbo siadło 2,5 całe, wkład 500 ale nie ma. Pompa wtryskowa w tamtym roku robiona za 2,8. Więc prawie 19 wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Zapytam z ciekawości, bo nie wiem...to te silniki takie skomplikowane są, że do niemal połowy wartości części zamiennych praca mechanika jest wyceniana? We własnym zakresie nijak nie da rady takiego remontu ogarnąć?


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

silniki nie skomplikowane ale jak dojdzie osiowanie bloku , szlifowanie powierzchni , wału, głowicy to robi koszty robocizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ja ze trzy lat temu dzwoniłem do zakładu do Iławy co robią kompletne kapitalne remonty silnika, łącznie z układem paliwowym i dają gwarancję , pytałem o cenę  to powiedział gościu .ze od  silnika Perkins 6. cena od 25 tys. w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mnie perkins 4 na kolbenschmit-cie wyszedł lekko ponad 6 tyś głowica szlif osiowanie panewki pompa paliwa wtryski itp. fakt bez turbo to myślę że szóstka powinna wynieść ok 13-14tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

jak dojdzie osiowanie bloku , szlifowanie powierzchni , wału, głowicy to robi koszty robocizny

No tak, to wiem, ale przecież mechanik który ma za zadanie wymienić zużyte elementy silnika, pilnikiem w warsztacie tego nie skrobie. Do takiej obróbki, oddaje się blok, czy głowicę do specjalistycznego zakłady i jest to odrębny koszt. Mi chodzi o samo rozmontowanie, wymianę części i ponowne zmontowanie silnika. Czy jest to skomplikowane? Bo jeśli o mnie chodzi, to gdybym miał zapłacić od 4 do 8 tysięcy za wyrzucenie z bloku starych bebechów i wrzucenie nowych,  regulację zaworów, ewentualnie wymianę turbiny i założenie zregenerowanej pompy, to prędzej kciuk bym sobie odgryzł, nim z jego pomocą pieniądze odliczył na mechanika łapę. No chyba, że tak jak pisałem i pytałem, te nowe silniki są skomplikowane?


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja się spotkałem z kwotą max 1500 robocizny mechanika gdzie trzeba było wyjąć silnik rozebrać zawieźć na zakład na obróbki przywieźć złożyć i zamontować z powrotem więc koszt szóstki można o połowę zwiększyć dla zasady to wychodzi że w 2500 za mechanika się zmieścić powinien skąd 4,9tyś jak ludzie tak płacą t może i ja uderzę w remonty z 5 dni na spokojnie roboty i 1000 dniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

wchodzi w biznes, bo dobrego mechanika że świeczka szukać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, sznajdik napisał:

Ja się spotkałem z kwotą max 1500 robocizny mechanika gdzie trzeba było wyjąć silnik rozebrać zawieźć na zakład na obróbki przywieźć złożyć i zamontować z powrotem więc koszt szóstki można o połowę zwiększyć dla zasady to wychodzi że w 2500 za mechanika się zmieścić powinien skąd 4,9tyś jak ludzie tak płacą t może i ja uderzę w remonty z 5 dni na spokojnie roboty i 1000 dniówki

Nie będę się odnosił do cen, ale do wyliczeń dolicz koszty, VAT ,podatek dochodowy, zus itp:) 


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

Dla mnie jako osoby która robi usługę bez różnicy czy naprawiam c330 czy cokolwiek innego - godziny lecą tak samo. Różnica jest taka, że c330 prawdopodobnie szybciej naprawię bo jest mniej skomplikowana niż dwuletni zachodni ciągnik.

Co do remontu i kosztów to nikt nie mówi, że jedynym wyjściem jest zawiezienie silnika do mechanika. Ale wątpię żeby każdy z was mierzył osiowość bloku, owal siedzeń pod tuleje, powierzchnię bloku na krzywiznę (ale też nie na oko tylko faktycznie liniałem) i jakieś kilkanaście innych rzeczy.  Już nie będę wspominał o dokładnym wymyciu części, wyczyszczeniu kanałów olejowych i szeroko rozumianej higienie pracy. 

U mnie generalnie wygląda to tak, że po przywiezieniu maszyny niczym się nie musicie przejmować, dzwonię tylko informować o postępie prac, o tym że możecie wpaść sprawdzić jak to wygląda (po rozebraniu i wyczyszczeniu) no i informuję co trzeba robić żeby to było zrobione tak, jak powinno być. Tanio nie jest, ale na pewno wychodzi to taniej niż robienie tego 2 razy u jakiś mechaników na lewo. 

Co do odgryzania sobie byle czego, to zachęcam. I na forum i w życiu spotkałem się z masą przypadków że komuś było szkoda 500 złoty na mechanika i diagnozę, ale już bez mrugnięcia okiem wymieniał części za 10k a i tak dalej był problem. Wiadomo, są mechanicy i wymieniacze.

Ale skądś bierze sie różnica w cenie usług między nimi. 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A ile jest silników niepotrzebnie remontowanych bo słaby, albo mierzyli my ciśnienie i słabe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj