sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Agrest    25991

Wiem, ale tu wyjątkowo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wystarczy że jest perspektywa rozbudowy miasta na tych hektarach i  już robi się abstrakcja.

U mnie kilka lat stoi gospodarstwo 6,5ha za 850 i chętnych brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5209
14 minut temu, Agrest napisał:

U mnie kilka lat stoi gospodarstwo 6,5ha za 850 i chętnych brak

Z siedliskiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25991

Tak. Budynki w bdb stanie zadbane, estetyczne, ale chałupa gigant z lat 70tych piętrowa, a budynki gospodarcze malutkie z wąskimi i niskimi wjazdami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6848

w okolicy 10 km było wystawione 8,5 ha po 230 tys i wczoraj słyszałem plotkę że poszła po 200 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25991

Gdzie szósta klasa?

To u mnie to 100% 3a. Bardzo by mi pasowało gdyby to ziemia była bez budynków. Dawałem 600 ale bez echa. Nawet jakby ktoś dał te 850 to na 90% by nie sprzedał. Takie mam odczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3558

Mój post tyczy wpisu Radka 230tyś /8,5 = 27 tyś hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

W szkole chyba kamieniami rzucałeś i nie potrafisz kalkulatora obsłużyć. Albo nie masz żadnego pojęcia o krowach. Czy o tym co to jest dochód a co przychód 

Nie m pojęcia ,całą rodziną ma krowy tylko ja nie mam ludzie tu nie tylko z gospodarstwa zarabiają ,przepakowywuja warzywa ,mleko po 2 ,40 a ludzie mają wydajność ,nie wiem czy wiesz co to jest brokuł i kalafior a siać zboża to możesz nawet i 400 ha i tak gówno z tego,jeszce dodatkowo ludzie deszownie mają sam wiem ile. Pyrki możesz mieć wydajności przy tej cenie ,prawda jest taka że ludzie nie mówią głośno o pieniądzach które zarabiają ,nie wspomnę jeszcE że tu rolnicy mają jeszcE firmy transportowe,szczerze to jestem dumny że im tak idzie bo przynajmniej wiem że taoja wielkopolska to się bardzo dobrze prowadzi 

Edytowano przez pronto1984
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3558

Jeszcze chwila i Ci na warzywach będą narzekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5209
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Tak. Budynki w bdb stanie zadbane, estetyczne, ale chałupa gigant z lat 70tych piętrowa, a budynki gospodarcze malutkie z wąskimi i niskimi wjazdami.

Takie siedliska Plus minus 300 tyś. chodzą. Tylko, że dla rolnika wartości takiej nie ma. Miastowym zaś tyle ziemi nie potrzeba, i kasy tyle nie wyłożą. Po rozdzieleniu by to pewnie sprzedał szybciej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3558

Takie domy ciężko sprzedać ,chyba że blisko dużego miasta

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25991
3 minuty temu, Leszy napisał:

Takie siedliska Plus minus 300 tyś. chodzą. Tylko, że dla rolnika wartości takiej nie ma. Miastowym zaś tyle ziemi nie potrzeba, i kasy tyle nie wyłożą. Po rozdzieleniu by to pewnie sprzedał szybciej. 

Ziemię to by w 1 dzień sprzedał, budynki komu dziś i po co jak co druga chata na wsi opuszczona. A budynki około 450 ceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3971
1 godzinę temu, pronto1984 napisał:

Nie m pojęcia ,całą rodziną ma krowy tylko ja nie mam ludzie tu nie tylko z gospodarstwa zarabiają ,przepakowywuja warzywa ,mleko po 2 ,40 a ludzie mają wydajność ,nie wiem czy wiesz co to jest brokuł i kalafior a siać zboża to możesz nawet i 400 ha i tak gówno z tego,jeszce dodatkowo ludzie deszownie mają sam wiem ile. Pyrki możesz mieć wydajności przy tej cenie ,prawda jest taka że ludzie nie mówią głośno o pieniądzach które zarabiają ,nie wspomnę jeszcE że tu rolnicy mają jeszcE firmy transportowe,szczerze to jestem dumny że im tak idzie bo przynajmniej wiem że taoja wielkopolska to się bardzo dobrze prowadzi 

Napisałeś że jak ktoś ma 60 dojnych to spokojnie milion zarobi i  bez problemu kupi ziemię po 250 tys. Teraz może i ma 2,4 brutto. Ale średnia cena za rok się pewnie koło 2.1 zakręci. Niech ma te 10 tys wydajności razy 60 krów. To masz 600 tys litrów. Razy 2,1 to masz 1,26 mln. Teraz odejmij koszt produkcji. 600 razy 1,8 zł to masz 1,08 mln. Na czysto koło 200 tys zostanie. Więc nie starczy nawet na 1 hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1629

Zauważyłem że te ceny za ziemię plus posiadło to najdrożej chcą ci co niechcieli w gospodartwie robić,  a jak dostali w spadku to widzą w niej ogromny majątek. 

Tak jak mój sąsiad jak ojciec jego gospodarował i go wolał by jechać siano grabic ,to on mówi że on siana nie będzie jadł i niech krowy grabią,  ale teraz za działkie z posiadłem wie ile chcieć bo jest 0.8 ha ornej i ok 30a starego posiadła bez budynków tylko resztki ruin i zarosniety staw i za to chce 170 tys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Stary tak zostanie 200 tys 🤣,wiesz co gdybyś widział te wielomilionowe wydatki budowa obory ,kupno ciągników ,budowa domu i to w roku to piericzenie że ci 200 tys zostaje , nie no sam już widzę że piszę z dziećmi co jeszcze mało wiedzą. Prawdopodobnie możesz mieć krowy ,nie masz wydajności jesteś początkujący i jesteś zwyczajnym rolnikiem co myśli po rolnikowemu

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    272

no i zapomnieliscie ze po drodze trzeba utrzymać z tego rodzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
3 godziny temu, pronto1984 napisał:

Nie m pojęcia ,całą rodziną ma krowy tylko ja nie mam ludzie tu nie tylko z gospodarstwa zarabiają ,przepakowywuja warzywa ,mleko po 2 ,40 a ludzie mają wydajność ,nie wiem czy wiesz co to jest brokuł i kalafior a siać zboża to możesz nawet i 400 ha i tak gówno z tego,jeszce dodatkowo ludzie deszownie mają sam wiem ile. Pyrki możesz mieć wydajności przy tej cenie ,prawda jest taka że ludzie nie mówią głośno o pieniądzach które zarabiają ,nie wspomnę jeszcE że tu rolnicy mają jeszcE firmy transportowe,szczerze to jestem dumny że im tak idzie bo przynajmniej wiem że taoja wielkopolska to się bardzo dobrze prowadzi 

Ja musiałem z brokułów zrezygnować, bo brak ludzi do pracy 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
4 godziny temu, miwigos napisał:

To chyba VI  KL.

No @radekz200pisał kiedyś że VI i ta cena za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861

A jakie są konsekwencje jeżeli chcem sprzedać ziemię po upływie mniej niż 8 lat od zakupy. Bo by mi pasowało sprzedać taką ziemię co kupiłem w sąsiedniej wiosce a kupić u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj