yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Roxer    126
28 minut temu, krzysztofsb napisał:

Ja tez co roku mialem problem z chabrem na wiosne po jesiennym oprysku.

W tym roku poszla taka mieszanka chlorotoluron2l+diflufenikan0,15l+tribenuron 10-15g+fluroksypyr 0,2l efekt super zero chwastow

To wszystko jesienią? A wiosną do jakiej fazy i czym niszczyłes tego chabra? U mnie od jednej miedzy, jakieś 30a sporo go wyszło i też będę musiał poprawić żeby chociaż nie zakwitł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
1 godzinę temu, Waaak napisał:

Patrzyłem tam, chciałbym znać opinie z praktyki 

Twoja mieszanka słaba na septoriozę jak polopiryna na hemoroidy. 

Tu nie ma żartów i środki muszą być oparte na porządnych substancjach, a jak już widać chorobę to dobrze wiesz że masz już ją dobry miesiąc. 

Z tanich środków strobiluryny, protiokonazol, epoksy i na koniec chlorotalonil na zabezpieczenie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

nie boicie się w dzień pryskać ? ja miałem rok temu kontrolę. Oblot pszczół jest i jest zakaz pryskania za dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Gdzie ? Na pszenicy ? Ja tam żadnych pszczół nie widzę 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

poszło 2 kg siarczanu potasu i 100 litrów rsm 32 przy okazji robienia mszycy i skrzypionki, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642
Napisano (edytowany)

Dolistnie 100l rsm?

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

rozmawiałem ze znajomym w zeszłym tygodniu to jacyś ludzie zatrzymali się przy jego polu podczas oprysku na rzepak który kwitl, mówił że było ok 19, chodzili po drodze i robili zdjęcia, spanikowal, zlozyl lance i wrócił do domu, skończył dopiero noca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542

0,8 tomiganu i chaber nawet wyższy od pszenicy padnie po kilku dniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
2 minuty temu, dzikiWschód napisał:

rozmawiałem ze znajomym w zeszłym tygodniu to jacyś ludzie zatrzymali się przy jego polu podczas oprysku na rzepak który kwitl, mówił że było ok 19, chodzili po drodze i robili zdjęcia, spanikowal, zlozyl lance i wrócił do domu, skończył dopiero noca

Hmm no chyba ciut za wcześnie, pszczelarzem nie jestem ale jeżeli nie było niskich temperatur to raczej jeszcze latały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 18.05.2020 o 23:05, szpeloch napisał:

Puma jest do trzeciego kolanka a Axial do drugiego. Czy kiedyś pryskaliście w takiej fazie rozwojowej pszenicy?

Ale głupoty piszesz. Jak już to Axial 50 EC jest do flagi ale spokojnie można na wykłoszoną pszenicę dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

Dodaje ktos Moddus na T2,  w fazie liścia flagowego? poszło juz 0.4 l Moddusa  w fazie 1 kolanka.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
robercikj100 napisał:

Gdzie ? Na pszenicy ? Ja tam żadnych pszczół nie widzę 

to i dopłat nie zobaczysz na koncie😁 ich nie obchodziło nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Przczoly kończą robotę w słoneczny dzień nawet po 20 grubo środek niby nie szkodzi pszczołom ale jak oblot mają przez pole np. moje ja je po pryskam nie padną ale do ula już nie zostaną wpuszczone więc i tak padną. Jak pochmurno to szybciej kończą robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Słyszałem że w Łaszczowie piorun w poniedziałek wlepił 50 mandatów bo pryskali w dzień ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta, a jak modusem pryskasz to też po 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Pryskam tak żeby działał na pewno nie o 12 w południe i obok rzepak albo sad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz a z pszczółką jest tak że jest czasem na pożytku o 6 rano albo o 20 wieczorem, a o 12 w południe nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, Uziu92 napisał:

to i dopłat nie zobaczysz na koncie😁 ich nie obchodziło nic

No ale jest jakiś przepis że nie można pryskać w dzień ?

Jak bym czekał na noc . To bym musiał napierdzielc do północy te opryski chodź obszarnikiem nie jestem. Ja rozumiem kwitnący rzepak , albo jak jest że 25 stopni w maju nieraz to lata tego dookoła . Ale w pszenicy , w dodatku np. jak teraz jest kilkanaście stopni to muchy zabardzo nie widać a gdzie tam pszczoła będzie.

Chyba że te chabry nam zakwitną co tu każdy ma z nimi problem w tym roku :)

Edytowano przez robercikj100
  • Like 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
2 minuty temu, Zapracowany napisał:

Widzisz a z pszczółką jest tak że jest czasem na pożytku o 6 rano albo o 20 wieczorem, a o 12 w południe nie.

Rozumiem że masz ule i znasz zwyczaje pszczół. Może być też zupełnie odwrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
7 godzin temu, Mich9 napisał:

poszło 2 kg siarczanu potasu i 100 litrów rsm 32 przy okazji robienia mszycy i skrzypionki, zobaczymy

Czemu taka niska dawka potasu? Jaka ilość wody? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22
8 godzin temu, Roxer napisał:

To wszystko jesienią? A wiosną do jakiej fazy i czym niszczyłes tego chabra? U mnie od jednej miedzy, jakieś 30a sporo go wyszło i też będę musiał poprawić żeby chociaż nie zakwitł :/

To wszystko jesienia i wreszcie spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Mariu napisał:

Rozumiem że masz ule i znasz zwyczaje pszczół. Może być też zupełnie odwrotnie. 

Właśnie to ci tłumaczę,  to że nie pryskasz w samo południe o niczym nie świadczy,

Młodszy brat ma pasiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
8 godzin temu, Uziu92 napisał:

to i dopłat nie zobaczysz na koncie😁 ich nie obchodziło nic

To chyba Cię nie lubią. W dzień nie wolno pryskać roślin kwitnących na których mogą być pszczoły, na resztę możesz wjeżdżać i się nie bać bo nic za to nie mogą zrobić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
mich18 napisał:

7 godzin temu, Mich9 napisał:

poszło 2 kg siarczanu potasu i 100 litrów rsm 32 przy okazji robienia mszycy i skrzypionki, zobaczymy

Czemu taka niska dawka potasu? Jaka ilość wody? 

jeszcze potem na kłos 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

@ravoj już ćwiczył opryski - na rośliny kwitnące bezwzględnie nie wolno, na inne - tak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj