yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
taux    102

na pieczarki czy muchomory?? a jaka ofertę sor przedstawiono w tym sklepie?? bo jak ogólnie to wystarczy przejrzeć kilka stron i masz gotowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na grzybice twojego mózgu. Człowiek wyżej chce zasięgnąć porady. Wywnioskować można, że nie chce wydawać 200 zł /ha. Udziel porady lub przymknij się, bo grasz fachmana, a @losktos to możesz najwyżej z kraczakiem po polu biegać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Jakby przeczytał co tu ludki piszą w tym temacie to by sam coś złożył za tyle ile uważa i na tyle ile uważa, skoro wiesz czego gość chce to zamiast tracić czas na pisanie tego co wyżej, wypisałbyś mu listę z rozrzutem co 10 złotych jakie środki ma stosować, ale najlepiej jest skrytykować kogoś, bo to nie wymaga to za wiele wysiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

chcialem dzis zasilic pszenice mocznik siarczan mikro ale -1 ma byc w nocy nie bedzie przypalen kuj-pom 25kg mocznika i siarczanu na 600lwody

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Patrząc na prognozy to dopiero od czwartku ma się w nocy ocieplić do tych 5 stopni, wiec nie wiem czy warto jest wcześniej ruszać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, taux napisał:

Jakby przeczytał co tu ludki piszą w tym temacie to by sam coś złożył za tyle ile uważa i na tyle ile uważa, skoro wiesz czego gość chce to zamiast tracić czas na pisanie tego co wyżej, wypisałbyś mu listę z rozrzutem co 10 złotych jakie środki ma stosować, ale najlepiej jest skrytykować kogoś, bo to nie wymaga to za wiele wysiłku

Oj wymaga dużo wysiłku, szczególnie czytanie od jakiegoś czasu twoich komentarzy. Chcesz zabłysnąć, lecz cienko ci to wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

@red83 martwię się o Twój stan, bo jeszcze coś w sobie urwiesz albo majty będziesz musiał zmieniać z tego wysiłku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

U mnie w lokalnym sklepie wujek pojechał po środek mówi żeby dali coś dobrego na grzyba w jęczmieniu na t1 , wraca a ja patrze dali mu czysty tebukonazol.

Edytowano przez Mario5
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757

Piękne pszenice przed mrozami zrobili się rudawe rośnie byle jak wszystko bo zimno , nie ma odpowiednich warunków na opryski .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

W większości sklepów to mają gówno a nie pojęcie o środkach. Najlepiej poszukać w internecie środków, substancji jakie chce się zastosować i wtedy jechać i kupować inaczej nie ma sensu, a jeszcze wygodniej zamówić w internecie. Ja osobiście zamawiam w hurtowni dlaroślin.pl. Bardzo duża liczba środków do wyboru, szybka wysyłka i cena niższa niż w pobliskich sklepach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, taux napisał:

@red83 martwię się o Twój stan, bo jeszcze coś w sobie urwiesz albo majty będziesz musiał zmieniać z tego wysiłku...

Nie martw się. Twój mózg nie udźwignie tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

U mnie nie wiedzieć czemu duzi pryskają od 10 rano mimo że był przymrozek -2 i na następne  2 dni też zapowiadają -2, -3,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Mario5 napisał:

U mnie w lokalnym sklepie wujek pojechał po środek mówi żeby dali coś dobrego na grzyba w jęczmieniu na t1 , wraca a ja patrze dali mu czysty tebukonazol.

Tak samo ostatnia wyprawa sąsiada się zakończyła....Dzisiaj w nocy było - 3, a on dzisiaj już 2 godziny temu z opryskiwaczem w polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757
7 minut temu, taux napisał:

U mnie nie wiedzieć czemu duzi pryskają od 10 rano mimo że był przymrozek -2 i na następne  2 dni też zapowiadają -2, -3,

Bo trzema mieć wyjebane żeby w tak zimną pogodę pryskać ale cóż nich pryskają dopiero od czwartku ciepło .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
17 minut temu, kamil255 napisał:

W większości sklepów to mają gówno a nie pojęcie o środkach. Najlepiej poszukać w internecie środków, substancji jakie chce się zastosować i wtedy jechać i kupować inaczej nie ma sensu, a jeszcze wygodniej zamówić w internecie. Ja osobiście zamawiam w hurtowni dlaroślin.pl. Bardzo duża liczba środków do wyboru, szybka wysyłka i cena niższa niż w pobliskich sklepach

a jeśli mają to i tak sprzedają środki tylko te na których mają największe przebicie, i bardzo dokładnie trzeba sprawdzać datę przydatności do użycia, bo na tym tez kroją niby nie wiedzą ale podstawiają a tu przeterminowany...sporo takich przypadków było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Tak chcialem się upewnić. 

Na liściach są objawy braku wody i przypalenia mieszanką delaro+cuadro a nie choroby. Dobrze wnioskuję? 

Wiem że gęsta, odmiana elixer zasiana po dziadkowe u czy 120kg na ha🙄

part000001_02.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
3 godziny temu, taux napisał:

Toż ostatnich prawie 50 stron jak nie więcej o tym się tu głownie rozkminia. Zalecane czytanie i wyciąganie wniosków.

Tylko i wyłącznie elatus era lub plus, niżej tego poziomu tu nie wolno schodzić... a tak na poważnie ochronę proponuje dostosować do możliwości ekonomicznych, potencjału chronionego zboża, występujących agrofagów oraz warunków pogodowych....

@ravoj dlatego ja stosuje głównie eżektory dwustrumieniowe niebieskie, bo pryskam przeważnie 8-10 km/h ,inaczej  bym musiał nie spać przy swoim ograniczonym nakładzie czasu na rolnictwo

Status era słyszałem że dobry ale cena troche wysoka. Dzisiaj pszenica wygląda nieźle. Celuje w 7 t ale mam pokaże.

5 godzin temu, ravoj napisał:

Oni podają krople na wyjściu z końcówki, dlatego grube, bo z powietrzem ( tak działa eżektor) ale na roślinie wygląda już to inaczej, kropla rozpada się na dziesiątki mniejszych, pokazywali mi film slow motion. On chyba jest na YT

Ale markowe zachodnie  trochę  droższe końcówki dają nieco mniejsze krople a też eżektor. Wydaje mi się że to złudzenie, bo nawet dwustrumieniowe agroplast kryją rewelacyjnie. 

A co do wyboru to trzeba dobrać do prędkości swojej maszyny, gdybym miał 100 ha do oprysku nie bawiłbym się w żółte tylko niebieskie, większe ciśnienie i sandał. Obecnie hektar pryskam 10 minut to 100 zajęłoby mi 16 godzin samego zabiegu a gdzie dojazd, rozrabianie, etc. koszmar

Strobiluryny i do tego np. chlorotalonil jak sucho , albo karboksyamidy, coś z innych grup poza morfolinami, triazol jeden możesz dorzucić np protiokonazol 

Najlepiej 1 srodek z 2 lub 3 substancjami. Co polecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    993
9 godzin temu, yacenty napisał:

kolejne kilka dni bez deszczu i będziemy siać od nowa i będzie Polska Ludowa

Ale chyba reczke  😄 

Coś u nas na weekend  pokazują jakieś opady  tak że w czwartek  grzybówka  bo wcześniej przymrozki i azot.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    151
Dnia 19.04.2020 o 11:32, Qbazgx napisał:

Dzień dobry wszystkim, piszę z prośbą o poradę, zauważyłem na liściach pszenicy dziwne ślady (zaznaczone na foto). Nie wygląda to na robaka, brak wżerów, a wygląda to jak wgnioty, jakby ktoś formą ścisnął liście zboża. Na całym polu można spotkać tak dziwnie zdeformowane rośliny. Co to może być? Jakaś choroba czy insekty? Oprócz tego widoczne pożółkłe i rdzawe liście, w pierwszym tygodniu kwietnia pryskane było na grzyba Syrius 0,7/ha, Tazer 0,4/ha, Tern 0,3/ha, liście nadal są pożółkłe, tylko mniej, a w dodatku pojawiły się te wgnioty. Czy to coś poważnego? Mieliście podobne przypadki?

 

111.jpg

objawy żerowania wciornastków

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
5 godzin temu, suffeks napisał:

dlaczego skracanie jest zle jak jest susza? ja slyszalem ze jak zrobi sie grubsze zdzblo to wiecej/latwiej wode wtedy moze ciagnac klos

Ponieważ powoduje to kolejny stres rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Zbyszek3939 napisał:

Ale chyba reczke  😄  Coś u nas na weekend  pokazują jakieś opady  tak że w czwartek  grzybówka  bo wcześniej przymrozki i azot.

ło Panie a gdzie takie rarytasy z Polsce że opady zapowiadaja? u mnie wczoraj -5 dziś- 4 a od jutra +5 do +7 i też szykuje się na t1 capallo 1.6 +yara 1l a na działkach gdzie t1 było w zeszłym tygodniu pojadę mocznikiem z siarczanem magnezu po 5%, nie chce szaleć tylko podratowac do opadow jak przyjda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    993
28 minut temu, dzikiWschód napisał:

ło Panie a gdzie takie rarytasy z Polsce że opady zapowiadaja? u mnie wczoraj -5 dziś- 4 a od jutra +5 do +7 i też szykuje się na t1 capallo 1.6 +yara 1l a na działkach gdzie t1 było w zeszłym tygodniu pojadę mocznikiem z siarczanem magnezu po 5%, nie chce szaleć tylko podratowac do opadow jak przyjda

Bardziej w poniedziałek  niż na weekend  po przymrozkach  nieraz lubiło coś popadać  to może i teraz coś chlapnie.Ps lokalizacja byłe  zamojskie  rzut beretem  do Buga😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

Słabo ten deszcz widzę Zbyszku. 

Co do wciornastków, też widziałem u siebie podobne objawy i  do skracania poszła cypermetryna. 

Red nie czepiaj się tauxa bo dobrze gada, a że tam coś napisał, trudno, chciał błysnąć. 

2 godziny temu, Torus napisał:

Ponieważ powoduje to kolejny stres rośliny

Trineksepak to żaden stres, ale jak dorzucisz CCC to już gorzej.  Grzybówki też żaden stres, jeżeli nie namiesza się triazoli ze strobilurynami i dorzuci mocznika. 

A ludzie pryskają o 10:00 bo wykorzystują ciepełko jak się domyślam, chociaż po przymrozku raczej tego nie powinno się robić. Teoretycznie dwie  noce powinny   być bez przymrozku żeby zbytnio nie popsuć -  pierwsza przed zabiegiem i druga po zabiegu.  

Mi się udało, ale pszenica jest rozhartowana i czubki usychają po wiatrach z mrozem, ale nie tylko u mnie, bo wszędzie gdzie pszenica byłą  siana w optymalnym terminie, czy to u mnie czy u sąsiada, który poza saletrą jeszcze niczym nie wjeżdżał. Jego pszenica to taka kontrola dla mnie, bo gdyby nie to, to bym myślał, że popaliłem opryskami, a tak cyk patrzę obok - to samo.   Jak się ociepli, za dwa tygodnie nie będzie śladu. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1
  • Sad 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj