yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A to na jakim ciśnieniu jeździsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9351

U mnie mniej ciężki przypadek - gośc nalał randapu do silnika zamiast oleju, bo sobie odlał do butelki czy karnisterka po oleju i zapomniał. Silnik stanął po 2 godzinach pracy, ale dało się odratować.

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10

Mam pytanie. Jeżeli na T1 zastosowałem srodek zawierający prochloraz, fenpropidyne i tebukonazol to jaki srodek powinienem zastosować na T2, z jakimi substancjami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie wszystkie takie, jak będzie ciepło i wilgotne to kilka dni, tak nie będzie więc kilkanaście dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3927

kolejne kilka dni bez deszczu i będziemy siać od nowa i będzie Polska Ludowa

  • Like 1
  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

A czy ktoś patrzy na tabele producentów jakie są wydatki i jaka jest wielkość kropli dla żółtych i niebieskich eżektorów np agroplastu....bo z tego co tu piszecie to nijak  ma się do tych danych z tabel, bo dla żółtej nawet przy 6 barach nie da się uzyskać kropli średniej i grubej , a dla niebieskiej już tak, mimo że żółte są z mniejszą szczeliną...

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Mam agroplasta niebieskie eżektory 1108MS jak za te pieniądze nie mogę narzekać lecz do ideału brakuję. Robię na niech wszystkie herbicydy dokarmianie dolistne dają grubą kroplę ale ładnie pokrywają powierzchnię, żółte mam zwykle od robala i fungicydy na nich idzie ale ciśnienie w granicach 4-5 bar przy wydatku 200l/ha jakie końcowi nie założysz dostosujesz się do tabeli wszystko powinno się zgadzać, nie rozumiem ludzi którzy kręcą ciśnieniem na czuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Chodzi  mi o to ze producent podaje że dla żółtych tylko ekstremalnie gruba lub bardzo gruba, a tu co niektórzy piszą że daje drobną krople, chwalą to drobne rozpylenie a wg producenta powinno być odwrotnie. Dla niebieskich podaje bardzo gruba, gruba, średnia, czyli wyglądają na bardziej uniwersalne, co  się kłoci z tym co większość tu pisze o niebieskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
yacenty napisał:

kolejne kilka dni bez deszczu i będziemy siać od nowa i będzie Polska Ludowa

pszenica i jęczmień jeszcze pociągnie te 2 tygodnie bo są spore rosy ale tylko na dobrych ziemiach bo górki siadają, ale rzepak to nie wiem czy go czasem jarym jęczmieniem nie przesiac lub kukurydzą bo takie gówno jak nigdy, łuszczyn nie zawiązuje dzisiaj -3°C znowu wszystko zamarznięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
2 godziny temu, jahooo napisał:

U mnie mniej ciężki przypadek - gośc nalał randapu do silnika zamiast oleju, bo sobie odlał do butelki czy karnisterka po oleju i zapomniał. Silnik stanął po 2 godzinach pracy, ale dało się odratować.

 

Gościa czy silnik?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3927
38 minut temu, Mich9 napisał:

pszenica i jęczmień jeszcze pociągnie te 2 tygodnie bo są spore rosy ale tylko na dobrych ziemiach bo górki siadają, ale rzepak to nie wiem czy go czasem jarym jęczmieniem nie przesiac lub kukurydzą bo takie gówno jak nigdy, łuszczyn nie zawiązuje dzisiaj -3°C znowu wszystko zamarznięte

kolejny formularz wypełniony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
1 godzinę temu, taux napisał:

A czy ktoś patrzy na tabele producentów jakie są wydatki i jaka jest wielkość kropli dla żółtych i niebieskich eżektorów np agroplastu....bo z tego co tu piszecie to nijak  ma się do tych danych z tabel, bo dla żółtej nawet przy 6 barach nie da się uzyskać kropli średniej i grubej , a dla niebieskiej już tak, mimo że żółte są z mniejszą szczeliną...

Oni podają krople na wyjściu z końcówki, dlatego grube, bo z powietrzem ( tak działa eżektor) ale na roślinie wygląda już to inaczej, kropla rozpada się na dziesiątki mniejszych, pokazywali mi film slow motion. On chyba jest na YT

Ale markowe zachodnie  trochę  droższe końcówki dają nieco mniejsze krople a też eżektor. Wydaje mi się że to złudzenie, bo nawet dwustrumieniowe agroplast kryją rewelacyjnie. 

A co do wyboru to trzeba dobrać do prędkości swojej maszyny, gdybym miał 100 ha do oprysku nie bawiłbym się w żółte tylko niebieskie, większe ciśnienie i sandał. Obecnie hektar pryskam 10 minut to 100 zajęłoby mi 16 godzin samego zabiegu a gdzie dojazd, rozrabianie, etc. koszmar

2 godziny temu, tomala611 napisał:

Mam pytanie. Jeżeli na T1 zastosowałem srodek zawierający prochloraz, fenpropidyne i tebukonazol to jaki srodek powinienem zastosować na T2, z jakimi substancjami? 

Strobiluryny i do tego np. chlorotalonil jak sucho , albo karboksyamidy, coś z innych grup poza morfolinami, triazol jeden możesz dorzucić np protiokonazol 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9351
50 minut temu, ravoj napisał:

Gościa czy silnik?

silnik, gość też blisko zawału

źle przeliczasz, bo 100ha pryskałbyś na 20-24m po ścieżkach i się nie pierdzielił jak teraz

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Co sądzicie o skarcaniu w takich warunkach jakie panują czyli brak wody, w tamtym roku nie byłem zachwycony nie wyłożyło jej ale była słaba chudziak. Zastanawiam się na ograniczeniu czyli nie stosować CCC tylko trineksapak etylu w postaci Modan. Jakie jest wasze zdanie lub spostrzeżenia z ubiegłego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407

0,2 modana przy ciepłej i słonecznej pogodzie, a potem ewentualnie poprawić jak zrobi się mokro xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Czy do ochrony grzybowej  pszenicy 0.8 litra Atak i 0.8 litra Askalonu  wystarczy.  Planuje jeden zabieg. Średnie nawozenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    218

dlaczego skracanie jest zle jak jest susza? ja slyszalem ze jak zrobi sie grubsze zdzblo to wiecej/latwiej wode wtedy moze ciagnac klos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
54 minuty temu, Jasio88 napisał:

Co sądzicie o skarcaniu w takich warunkach jakie panują czyli brak wody, w tamtym roku nie byłem zachwycony nie wyłożyło jej ale była słaba chudziak. Zastanawiam się na ograniczeniu czyli nie stosować CCC tylko trineksapak etylu w postaci Modan. Jakie jest wasze zdanie lub spostrzeżenia z ubiegłego roku?

Toż ostatnich prawie 50 stron jak nie więcej o tym się tu głownie rozkminia. Zalecane czytanie i wyciąganie wniosków.

4 godziny temu, tomala611 napisał:

Mam pytanie. Jeżeli na T1 zastosowałem srodek zawierający prochloraz, fenpropidyne i tebukonazol to jaki srodek powinienem zastosować na T2, z jakimi substancjami? 

Tylko i wyłącznie elatus era lub plus, niżej tego poziomu tu nie wolno schodzić... a tak na poważnie ochronę proponuje dostosować do możliwości ekonomicznych, potencjału chronionego zboża, występujących agrofagów oraz warunków pogodowych....

@ravoj dlatego ja stosuje głównie eżektory dwustrumieniowe niebieskie, bo pryskam przeważnie 8-10 km/h ,inaczej  bym musiał nie spać przy swoim ograniczonym nakładzie czasu na rolnictwo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
31 minut temu, jahooo napisał:

Moim skromnym zdaniem na jeden zabieg ciut za słabo

A po ile proponował by kolega dać. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Polećcie jakiś środek na grzyba na 1 ha, bo w sklepie to tam każdy przez nich sprzedawany jest najlepszy :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj