yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

suffeks    218

bez stresu nima plonu. rosliny jak dzieci, musza dostac po d*pie zeby cos z tego bylo ;) ja dalem medax max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Ja właśnie planuje przejechać ccc ale końcem tygodnia jak już nie będzie przymrozków w nocy ja kupiłem.shorti , a ta moja pszenica była piękna ale prysnalem.na grzyba praxiorem o 20godzinr na wieczór a rano było -1 i popsuło pszenicę ale jutro planuje jechać odżywkami typu asashi i może uratuje zdj przed odpryskiem i po oprysku ale na szczęście dużo liści zostało nie uszkodzonych więc odżywka powinna zadziałać .planuje jechać ascovigorem i aminovigorem z firmy agrii

IMG_20200417_121704.jpg

IMG_20200419_120522.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

A biznes plan Ci się dopnie tym pakietem z Agrii ?

Ccc o tej porze, w takich warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Słabo ten deszcz widzę Zbyszku. 

Co do wciornastków, też widziałem u siebie podobne objawy i  do skracania poszła cypermetryna. 

Red nie czepiaj się tauxa bo dobrze gada, a że tam coś napisał, trudno, chciał błysnąć. 

Trineksepak to żaden stres, ale jak dorzucisz CCC to już gorzej.  Grzybówki też żaden stres, jeżeli nie namiesza się triazoli ze strobilurynami i dorzuci mocznika. 

A ludzie pryskają o 10:00 bo wykorzystują ciepełko jak się domyślam, chociaż po przymrozku raczej tego nie powinno się robić. Teoretycznie dwie  noce powinny   być bez przymrozku żeby zbytnio nie popsuć -  pierwsza przed zabiegiem i druga po zabiegu.  

Mi się udało, ale pszenica jest rozhartowana i czubki usychają po wiatrach z mrozem, ale nie tylko u mnie, bo wszędzie gdzie pszenica byłą  siana w optymalnym terminie, czy to u mnie czy u sąsiada, który poza saletrą jeszcze niczym nie wjeżdżał. Jego pszenica to taka kontrola dla mnie, bo gdyby nie to, to bym myślał, że popaliłem opryskami, a tak cyk patrzę obok - to samo.   Jak się ociepli, za dwa tygodnie nie będzie śladu. 

Ja również po regulacji moddusem. Zabieg oczywiście spóźniony, bo mrozy/wiatr( moja wina mogłem wbić się w poprzednie okienko). Ale za to warunki teraz były bardzo dobre +18 i słonecznie przez kolejne trzy dni. N2 poszło przed deszczem w dyngusa. Ogólnie na razie oziminy wyglądają ładnie, bez przypaleń, wodę jeszcze mają bo gleby dobre. Na szczęście u mnie dużych mrozów nie było żeby to się odbiło na roślinach

14 minut temu, Mateusz0110 napisał:

Ja właśnie planuje przejechać ccc ale końcem tygodnia jak już nie będzie przymrozków w nocy ja kupiłem.shorti , a ta moja pszenica była piękna ale prysnalem.na grzyba praxiorem o 20godzinr na wieczór a rano było -1 i popsuło pszenicę ale jutro planuje jechać odżywkami typu asashi i może uratuje zdj przed odpryskiem i po oprysku ale na szczęście dużo liści zostało nie uszkodzonych więc odżywka powinna zadziałać .planuje jechać ascovigorem i aminovigorem z firmy agrii

IMG_20200417_121704.jpg

IMG_20200419_120522.jpg

Po co CCC? Warto ryzykować w takich warunkach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757

To jest pospiech a teraz ratowanie i dodatkowe koszta i stres a po co to wszystko jak kwiecień jest miesiącem zimnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
1 godzinę temu, Mateusz0110 napisał:

 a ta moja pszenica była piękna ale prysnalem.na grzyba praxiorem o 20godzinr na wieczór a rano było -1 i popsuło pszenicę

Raczej przymrozki ją popsuły, ty dorzuciłeś trzy grosze. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 minutę temu, adam19750609 napisał:

A modan jeszcze można zastosować ktoś ma jakieś sugestie

Jak najbardziej można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

@adam19750609 - można jeżeli nie żałujesz papu. Pamiętajmy, że są odmiany pszenicy, które do 6 a czasem nawet 7 ton ustoją bez skracania. To nie jest zabieg obligatoryjny a fakultatywny. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Mam właśnie modan plus duet star koło piątku mam zamiar jechać papy było ale wody niema pszenica patras

W tamtym roku była okrojona dawka modanu i Kilimandżaro leżało choć na plon nie mogę narzekać.

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiu4513    0

Panowie A czym spryskać pszenicę jara? jestem początkujący i mówili żebym wziął biathlon4d i dash ale na moje hektary (dokładnie 3) nie znalazłem to nigdzie tylko duże ilości i szukam czegoś żeby to zastąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

np. fundamentum 700wg może być bo ma podobny zakres chwastów tzn. jeżeli chodzi Ci o dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

Jeżeli masz dobre gleby, gęstą obsadę a w maju przyjdą deszcze - warto - według mnie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warto teraz dokarmiac dolistnie? Mocznik siarczan czy czekać aż temp w nocy będzie na plusie. Moja pszenica po kukurydzy dopiero w fazie końca krzewienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
10 godzin temu, adam19750609 napisał:

Mam właśnie modan plus duet star koło piątku mam zamiar jechać papy było ale wody niema pszenica patras

W tamtym roku była okrojona dawka modanu i Kilimandżaro leżało choć na plon nie mogę narzekać.

patras to dość wysoka pszenica, nie powtarzaj błędu sprzed roku, teraz 0,3 i za 3 tygodnie 0,3-0,2 modana - jeśli będzie woda, ale musi  być podstawa wyczyszczona od tego też sporo zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1019

W czwartek minie 2-tyg. od ataku na chwasty ale chyba czeka mnie ponowny atak bo przytula i miotła rośnie w najlepsze reszta chwastów żółknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

Lentipur potrzebuje czasu, ale według mnie fatalny dobór środka bo po braku zimy miotła jest już tak zaawansowana że splynie po niej ten środek jak po kaczce.

2 godziny temu, usiu4513 napisał:

Panowie A czym spryskać pszenicę jara? jestem początkujący i mówili żebym wziął biathlon4d i dash ale na moje hektary (dokładnie 3) nie znalazłem to nigdzie tylko duże ilości i szukam czegoś żeby to zastąpić.

Na jęczmień jary kupiłem mustang forte i myślę że na pszenicę jare będzie to dobry wybór. Spektrum chwastów bardzo szerokie, a w moim wypadku najważniejszy mak polny i przytulia, bratek

Opakowania też będą pasować, koszt około 60-70zł hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Chciałem prysnąć tym ccc żeby mi.sie lepiej rozkrzewiona.na odżywki z firmy agrii nie narzekam dają radę 

Ile czasu może leżeć sól potasowa na polu.rozsialem z 2 tygodnie temu i leży poszedł deszcz trochę ja rozpuściło i leży sobie na roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Sól raczej nie nadaje się pogłównie chyba że jesienią lub bardzo wczesna wiosną, gdzieś czytałem że musi 100l wody na m2 spaść żeby ją przemieścić o 10 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Ale to jak leży to się nie zepsuje niech sobie jeszcze leży w weekend u nas niby ma.byc deszcz to akurat po niedzieli ja.zmieszam.z ziemia,właśnie słyszałem że sól może.soboe tak leżeć i żadnych wartości nie straci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9351
2 godziny temu, Agrest napisał:

Lentipur potrzebuje czasu, ale według mnie fatalny dobór środka bo po braku zimy miotła jest już tak zaawansowana że splynie po niej ten środek jak po kaczce.

Na jęczmień jary kupiłem mustang forte i myślę że na pszenicę jare będzie to dobry wybór. Spektrum chwastów bardzo szerokie, a w moim wypadku najważniejszy mak polny i przytulia, bratek

Opakowania też będą pasować, koszt około 60-70zł hektar.

Po Mustangu Forte nie będziesz musiał już skracać :D Ja dałem kiedyś MF plus Attribut i pszenica jara miała 40cm, chociaż plon był ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj