yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz1995    111
10 minut temu, MateuszImiołek napisał:

U mnie spadło około 5l/m2. Kto planuje jechać jutro z N2. Może to jedyne słuszne rozwiazanie Podpowiedzcie coś, bo następny deszcz nie wiadomo kiedy. 

Też właśnie się zastanawiam.Na obecną chwile dosyć pada,więc to chyba nie głupi pomysł.Chce dać 150kg saletrzaku i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
11 minut temu, MateuszImiołek napisał:

U mnie spadło około 5l/m2. Kto planuje jechać jutro z N2. Może to jedyne słuszne rozwiazanie Podpowiedzcie coś, bo następny deszcz nie wiadomo kiedy. 

Jedź.

Co myślicie o opryskiwaczu 1200l ciąganym do C330?

 

 

12 minut temu, MateuszImiołek napisał:

U mnie spadło około 5l/m2. Kto planuje jechać jutro z N2. Może to jedyne słuszne rozwiazanie Podpowiedzcie coś, bo następny deszcz nie wiadomo kiedy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
1 godzinę temu, Jacek123 napisał:

I koniec deszczu 5mm spadło ale ma coś jeszcze dopadać

U mnie w pszenicy to samo po mrozach się zrobiło 

U mnie tez to jest pewnie końcówki przemarzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
33 minuty temu, PanPawel napisał:

Zależy jakie tereny masz na ten opryskiwacz. 

Zdarzają się sporadyczne górki,większość drenowana.Pola blisko domu, także całego zalewać nie muszę.Ewentualnie w wypadku mokrej wiosny jest czym zastąpić małego. Zdaje mi się że zalany na 600/800 litrów, jak będzie sucho, spokojnie powinien dać radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Pszenice jarą zjada mi skrzypionka , został mi mospilan z tamtego roku to go dać i jak tak to w jakiej dawce czy coś kupić tańszego ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25910

Raczej pchełka.

U mnie miejscami jęczmień wykańcza. 

Rok pod każdym względem do du.y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285
8 minut temu, rafto napisał:

Pszenice jarą zjada mi skrzypionka , został mi mospilan z tamtego roku to go dać i jak tak to w jakiej dawce czy coś kupić tańszego ?? 

a nie masz dursbanu do 15 można jeszcze stosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352
54 minuty temu, Papkin napisał:

Jedź.

Co myślicie o opryskiwaczu 1200l ciąganym do C330?

 

 

 

Niech ktoś się wypowie czy on to uciagnie.  Jeżeli tak to nawet się nie zastanawiaj. Opryskiwacz zawieszany to największy badziew jaki może byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285
1 minutę temu, rafto napisał:

Tak  to jest pchełka zbożowa. mam też dursban ile go dać  ?

0,6 l powinno pozbijać  wszelkie kulestwo tylko nie wpisuje w rejestry tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861
7 godzin temu, Strazak76 napisał:

Jak dla mnie magnezem i siarką azotu zastąpić się nie da , ale jest dużo prawdy w tym co napisałeś o kizerycie tylko to ma zupełnie inny mechanizm działania.

Nie pisze ze można zastąpić ale przez 2 ostatnie lata robiłem takie kombinacje i w kombajnie widziałem różnice dodatkowo cukier prawie o 1 punkt lepszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
masa24 napisał:

54 minuty temu, Papkin napisał:

Jedź.

Co myślicie o opryskiwaczu 1200l ciąganym do C330?

 

 

 

Niech ktoś się wypowie czy on to uciagnie.  Jeżeli tak to nawet się nie zastanawiaj. Opryskiwacz zawieszany to największy badziew jaki może byc

kurczę 30stka ciągam przyczepę D 47 ok5t z zakladkami ze zbożem z pola, pierdzi kopie ale idzie to nie pociągnie 2 ton? 1800 obrotów i poszło, to w końcu 30stka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    523

@androproteam Skagen. 04.03 200kg saletry 34. Żadnych oprysków na wiosnę. Dobry miesiąc bez deszczu.

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
40 minut temu, dzikiWschód napisał:

kurczę 30stka ciągam przyczepę D 47 ok5t z zakladkami ze zbożem z pola, pierdzi kopie ale idzie to nie pociągnie 2 ton? 1800 obrotów i poszło, to w końcu 30stka

Też mi się wydaje że powinna dać radę. Widziałem jakieś filmy jak ciągali takie opryskiwacze,nie wiem na ile zalane. Napędzenie pompy to raczej żadne obciążenie na ciągnik.

Czemu masa piszesz że zawieszane to badziew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Papkin napisał:

Jedź.

Ale ja planuję dwie dawki N pierwsza poszła 03.03. 250kg Saletra+ Saletrzak. Teraz myślę sypnąć 200 kg.

Nie braknie jej azotu ?  

Oprysk na chwasty lancet był 11.04.

Przenica kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, w środę - czwartek jadę z grzybowka i regulacją. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

C330 to moc 😃 pociągnie bez problemu 4 biegiem, na 5 bym nie liczył bo sprzęgło będzie dostawać po D. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    638
2 godziny temu, Papkin napisał:

Jedź.

Co myślicie o opryskiwaczu 1200l ciąganym do C330?

 

 

 

Mam pilmeta ciaganego 15m I pracuje z 330... Zalewam na full... Nie robi sobie z nim większych problemów. 

Nie wiem po co ta dyskusja 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

łódzkie. czekałem z N2 na dzisiejszy deszcz a tu raptem ledwo co kurz zmyło. nie wiadomo co tu robić.. siać, czy jeszcze czekać ... ale na co ,? już teraz zadnego deszczu na choryzoncie nie widać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211
4 godziny temu, masa24 napisał:

Niech ktoś się wypowie czy on to uciagnie.  Jeżeli tak to nawet się nie zastanawiaj. Opryskiwacz zawieszany to największy badziew jaki może byc

ja pryskalem 1600L C328. nigdy nie bylo problemu. a teraz mam 2000L/27m zawieszany tylko inny ciagnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Ja ciapkiem ciągałem skotarka 1200l 15m szedł jak zły. Nigdy nie utkłem a były rozmaite warunki. Jedyny kłopot to jak zalejesz do pełna a jest mokro i opryskiwacz ma zaczep skretno obrotowy to było problem skręcić na poprzeczniaku bo traktor chciał iść prosto, ale to tylko przy pełnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
10 godzin temu, Papkin napisał:

 

Co myślicie o ciąganym opryskiwaczu 1200l do c360

 

Ciągam c360 Rau'a 2000l i nie ma tragedii, a pryskam na 4 biegu więc przeważnie start też z  4 co jest już dużym wyzwaniem. Jeżeli chcesz tym lać rsm to tak 1200 to będzie już spore wyzwanie... ja więcej niż 1500 nie zalewam gdy jest miękko bo wystarczy moment i raz że siedzisz, a dwa że ujechać tym to jest ciężko. A tak to spoko, aczkolwiek jestem zdania że ten traktor to się nie nadaje do takich rzeczy, przede wszystkim prześwit jest za mały i w rzepaku poźniejszą fazą są straty

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRMATUSIK    1

Czy moge dodac do T1 i skracania herbicyd ?
Na skracanie moddus.
Potrzebuje na kilku kawałkach poprawke zrobic po jesieni.
Przytulia mi sie wkrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352
10 godzin temu, Papkin napisał:

Też mi się wydaje że powinna dać radę. Widziałem jakieś filmy jak ciągali takie opryskiwacze,nie wiem na ile zalane. Napędzenie pompy to raczej żadne obciążenie na ciągnik.

Czemu masa piszesz że zawieszane to badziew?

Pryskalem kiedyś zawieszanym jarmetem. To był najgorszy okres w moim zyciu. Jak przesiadłem się na ciągany to jakbym z syrenki wsiadł do lexusa.

zawieszany mniejsza pojemność , ciagle trzeba patrzec do tylu czy nie ciągniesz go po ziemi, podniesiesz za wysoko to idzie ci w szybę. Byle koleina to lata ci on cały i walisz lancami o ziemie. 
w ciągany te problemy cię nie interesują, jedziesz sobie jak gosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj