yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

masa24    2348

No skoro tak mówisz to mało wiesz 

podam przykład bo nie chce mi się filozowac. Zarządca określa ilość npk na hektar na 300 kg. Ma pełna kontrole nad zamówieniami .nikt nie kontroluje towaru. Daje 200 na hektar lub omija niektóre pola. 
sprzedajacy wystawia fakturę na 200 ton, towaru przywozi na 100. Kasa za towar którego bie było dzieli się z zarządca . Rolnictwo jest wymarzona produkcja do takich przekretow

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
4 godziny temu, poosa21 napisał:

Potas zawsze idzie u mnie wczesną wiosną ilość zależna od stanowisku i przedplonu. Na rzepak daje nawet 150kg soli. Na plony nie narzekam. Kilku znajomych też już tak stosuje sól jak ja. 

Np azot w buraku cukrowym po wschodach można zastąpić kizerytem koszt nawet niższy a efekt lepszy. 

Jak dla mnie magnezem i siarką azotu zastąpić się nie da , ale jest dużo prawdy w tym co napisałeś o kizerycie tylko to ma zupełnie inny mechanizm działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Interesowałem się tematem i dawanie potasu wiosna jest trochę marnowaniem czasu i pieniędzy. Wszystko przed siewem . Chyba ze gleba lekka. Inaczej szkoda sobie głowę zawracać wcześniejszym wiosennym wjazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
5 minut temu, masa24 napisał:

No skoro tak mówisz to mało wiesz 

podam przykład bo nie chce mi się filozowac. Zarządca określa ilość npk na hektar na 300 kg. Ma pełna kontrole nad zamówieniami .nikt nie kontroluje towaru. Daje 200 na hektar lub omija niektóre pola. 
sprzedajacy wystawia fakturę na 200 ton, towaru przywozi na 100. Kasa za towar którego bie było dzieli się z zarządca . Rolnictwo jest wymarzona produkcja do takich przekretow

a właściciel tak ufa nowemu zarządcy ze  swoich ludzie nie ma..... Ty jesteś jak ten kiemon co robi salta, tylko zapomniał ze są wagi, magazynierzy, wz, systemy erp, i księgowi tu kłania się wynik ekonomiczny i kk. Popatrz jak wygląda kiemon...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nie powiedziałem ze nowemu. Mówię jak jest w gospodarstwie o którym wiem 

ale wy tu przecież wszystko wiecie najlepiej tylko z myśleniem trochę kiepsko. Nie mieści się wam w głowie ze ludzie potrafią zarobić i nie narobić się kosztem właściciela 1000 hektarów który ma biznesów pare i ufa pracownikowi

4 minuty temu, taux napisał:

a właściciel tak ufa nowemu zarządcy ze  swoich ludzie nie ma..... Ty jesteś jak ten kiemon co robi salta, tylko zapomniał ze są wagi, magazynierzy, wz, systemy erp, i księgowi tu kłania się wynik ekonomiczny i kk. Popatrz jak wygląda kiemon...

 

No Kiemon to do ciebie bardziej podobny. Pojawiłeś się tu niedawno i robisz z siebie fachowca na każdy temat

przy dobrych zasobnosciach npk nie dawanie go przez pare lat nie wpłynie negatywnie na plon. Dawanie odzywek dolistnie , ogromny koszt który można wykorzystać bo zwyżki ani zniżki plonu nie zauważy nikt jak jedynie takie odżywki przejdą przez faktury

wybik ekonomiczny się zgadza bo plony wysokie to nikt nie wnika. Ale co ja tam wiem . Tu ciężko się odezwać bo co drugi kosi 9 ton i ma szeroka wiedzę o funkcjonowaniu gospodarstwa . Ale głupi wniosek o dopłaty zrobić to lecicie do odr bo to już nie na wasze sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
12 minut temu, masa24 napisał:

No skoro tak mówisz to mało wiesz 

podam przykład bo nie chce mi się filozowac. Zarządca określa ilość npk na hektar na 300 kg. Ma pełna kontrole nad zamówieniami .nikt nie kontroluje towaru. Daje 200 na hektar lub omija niektóre pola. 
sprzedajacy wystawia fakturę na 200 ton, towaru przywozi na 100. Kasa za towar którego bie było dzieli się z zarządca . Rolnictwo jest wymarzona produkcja do takich przekretow

Może są jeszcze takie wyjątki które tak robią ale na pewno bardzo rzadko. Istnieje jeszcze księgowa, magazynier który się pod tym podpisuje.. Chyba że w zmowie. Tak naprawdę wszyscy musieli maczać by w tym palce bo ludzie którzy ten nawóz wysiewają chyba wiedzą co ile gdzie. Myślisz że szefostwo to idioci i nie mają wpływu na to co dzieje się w firmie, że kierownik nie musi konsultować swoich decyzji z góra... A plony na dłuższą metę to co myślisz.. Jakie będą. Za dobrze zarabiają teraz kierownicy żeby w takie coś się bawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 minuty temu, masa24 napisał:

Nie powiedziałem ze nowemu. Mówię jak jest w gospodarstwie o którym wiem 

ale wy tu przecież wszystko wiecie najlepiej tylko z myśleniem trochę kiepsko. Nie mieści się wam w głowie ze ludzie potrafią zarobić i nie narobić się kosztem właściciela 1000 hektarów który ma biznesów pare i ufa pracownikowi

Moze u Ciebie jeszcze pgr sa? 😂😂😂 Ty myslisz ze w duzych gospodarstwach sieja nawozy amozonami 400l i nie maja kontroli nad tym ile jest nawozow wysianych? Znam 4 wlascicieli duzych gopodarstw powyzejtysiaca ha i tam takie numery nie przejda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ty gowno znasz skoro tak mówisz . Ja znam 2 powyżej tysiąca jedno drugie 800 hektarów i ludzi którzy tam pracują tez.

Ale nie odzywam się. Tu sami fachowcy

Rozumiesz dzbanie ze zarządca sam decyduje ile i gdzie nawozu ma dac? Ze nikt nie kontroluje ilości nawozu który przyjeżdża bo właściciel w Warszawie i dopóki jest zysk z ha odpowiedni to nie wnika?

toxumiesz ze można zamówić środki na t1 t2 t3 a zrobić 2 zabiegi i różnicy w płonie może nie być? Rozumiesz ze można zaplanować dolistnie pełno zabiegów dolistnych i ich nie zroboc i w płonie różnica będzie minimalna ?? Jak mam wam to jaśniej wytłumaczyć skoro podstawowych rzeczy nie rozumiecie ? Wystarczy dobra współpraca między zarządca a magazynierem .

a o dzieleniu się vatem tez nie słyszeliście ?? Np w sieciówkach ktoś kupuje towar bez żadnego dokumentu a potem ten sam towar jest wystawiony na rolnika vatowca którzy dzieli VAT na pół ze sprzedającym . Tu tez głupoty pier**le?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
1 minutę temu, masa24 napisał:

Ty gowno znasz skoro tak mówisz . Ja znam 2 powyżej tysiąca jedno drugie 800 hektarów i ludzi którzy tam pracują tez.

Ale nie odzywam się. Tu sami fachowcy

wypisz wymaluj kiemon...mamy prze..bane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilkanaście lat temu tak właśnie było w jednym popegieerowskim gospodarstwie, jak mieli mocznik w małych workach, to w biały dzień jeździli po okolicznych wioskach szukając "zbytu" 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 minutę temu, mraukot napisał:

Kilkanaście lat temu tak właśnie było w jednym popegieerowskim gospodarstwie, jak mieli mocznik w małych workach, to w biały dzień jeździli po okolicznych wioskach szukając "zbytu

to jest nadal tylko to robią pracownicy bez nadzoru. Ja podaje przykłady na większa skale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kierownik doskonale wiedział o tym procederze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Masa sam mówisz że tu sami fachowcy a tak naprawdę to ty się masz za nie wiadomo kogo i myślisz że wszystkim rozumy pozjadałeś i wszystko wiesz najlepiej. Dajesz przykład i się przy tym upierasz bo znasz jedno czy dwa takie gospodarstwa. Może i tak jest jak mówisz ale to są wyjątki. Takiego czegoś jak kiedyś w znacznym stopniu nie ma już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Uświadamiam was jak to wyglada. Myślicie ze być zarządca na 1000 hektarów to miód robota. Pare lat temu latem zarabiał 8000 . To takie kokosy za odpowiedzialność i prace 24 na dobę? 
ktorego razu w gazecie było ogłoszenie ze szukają zarządcy do 800 hektarów. Okazało się ze to zarządca szukał pomocnika bo nie dawał rady i płacił jakiś 1500 złotych . Faktycznie kokosy

kolo Ełku był Stefan duk. Super biznesmen. Tez szukał zarządcy . Na bank super płace oferował bo obecnie jedt w likwidacji komorniczej. Większość dużych gospodarstw to wydmuszki wiec nie oczekujcie ze płaca kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Pracowałem dla  gościa co miał ponad 6000 ha, uwierz mi że mało co umknęło jego uwadze, a miał jeszcze kilka biznesów, ludzie w zębach donosili co i jak....a managment profilaktycznie zmieniał co 1,5 roku, czy to firma czy to gospodarstwo....miał swoich inspektorów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

No to za dużo nie nadziała szukając co 1.5 roku ludzi do myślenia. Życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
2 minuty temu, masa24 napisał:

No to za dużo nie nadziała szukając co 1.5 roku ludzi do myślenia. Życzę powodzenia 

teraz ma 9000ha, a swoje firmy w 15 byłych i obecnych miastach wojewódzkich,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 godzinę temu, Strazak76 napisał:

Ja Ci napisałem jak ja to widzę przy obecnych warunkach pogodowo-glebowych. Nie znamy specyfiki gospodarstwa i ich zasobności gleby w makroskładniki , jeżeli ktoś zrobił próby glebowe i jest jakaś tragedia pod względem zasobności to tonący się brzytwy łapie i podaje żeby wyciągnąć plon ile się da. Na glebach lekkich zalecane jest 20-30% stosowanie potasu pogłównie bo gleby są bardzo przepuszczalne i przy bardzo mokrej zimie mogą przemieścić się za głęboko a nadzwyczajnie prze suchej wiośnie zboże tego nie wykorzysta , ale za to później rzepak czy burak się bardzo cieszą , bo mają długie korzenie i są w stanie w większość tych składników które uciekły zbożu pobrać z głębszych warstw gleby . Ale jak ktoś ma gleby średnie lub ciężkie i przynajmniej średnią zasobność w składniki makro to sypanie potasu w taką suszę jak teraz ma się nijak do plonów w danym roku , jak już wcześniej pisałem w większości ten potas będzie dostępny w przyszłym roku dla roślin następczych bądź poplonów.

Sąsiad ma pole za miedzą więc klasa 3b. Plony wyciąga przyzwoite, a to co robi co roku z pszenicą o tej porze to poezja,  tym bardziej że jest sucho, to pszenica nie do poznania na +. Więc ta sól ma jakieś uzasadnienie. Chyba, że po qq nie daje npk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Nie ma sensu jechać z N2 jak nie będzie deszczy. 

Edytowano przez Axd529

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
23 godziny temu, kabajo6 napisał:

Na drugi raz oddziel skracanie od fungi z zasilaniem i nic Ci nie zżółknie.Piszą o tym na tym forum od lat. Środki te wymagają odmiennych warunków atmosferycznych. Skracanie najlepiej przy słonecznej pogodzie, fungi i zasilanie tylko przy pochmurnej pogodzie lub wieczorem.

Tyle że w tym roku praktycznie duże spadki wieczorem są temperatury. U mnie wszyscy robili zabiegi od 10 godziny mało kto już wieczorem. Ważne aby noce były ciepłe i deszcz. 

1 godzinę temu, masa24 napisał:

No skoro tak mówisz to mało wiesz 

podam przykład bo nie chce mi się filozowac. Zarządca określa ilość npk na hektar na 300 kg. Ma pełna kontrole nad zamówieniami .nikt nie kontroluje towaru. Daje 200 na hektar lub omija niektóre pola. 
sprzedajacy wystawia fakturę na 200 ton, towaru przywozi na 100. Kasa za towar którego bie było dzieli się z zarządca . Rolnictwo jest wymarzona produkcja do takich przekretow

Pralnia kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
13 minut temu, tomala611 napisał:

Pada i to dobrze. N2 zrobione w piatek. Czekalem na ten deszcz. Można powiedzieć że się udało.

ile napadało?? na ile przemokło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj