yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Romanzio    32
13 minut temu, robercikj100 napisał:

Pewnie jakiś błąd zrobiłem w regulacji , chociaż niektórzy tutaj piszą że przy 150-160 kg N - czyli tyle ile dałem w tamtym roku - pszenica ustoi bez skracania. Moja niestety poległa po 0,4 l modusie i wichurze która w okolicy zerwała parę dachów. 

Nawet jak dasz 100 litrów Modusa a przyjdzie wichura to nie wiece pomoże.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Dokładnie. Mi w tamtym roku cug poszedł i 2 ha zwalowalo. Nie tylko mi z resztą tylko jak szło to w rzędzie wszystko poległo. Reszta zbóż stała normalnie przy Takiej samej ochronie i nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
robercikj100 napisał:

6 godzin temu, XTRO napisał:

czyli trochę Twojej winy. U nas wyszło 5ton +- 5%. 

Pewnie jakiś błąd zrobiłem w regulacji , chociaż niektórzy tutaj piszą że przy 150-160 kg N - czyli tyle ile dałem w tamtym roku - pszenica ustoi bez skracania. Moja niestety poległa po 0,4 l modusie i wichurze która w okolicy zerwała parę dachów. 

Muszelka może ustać, a np. Arkadia niekoniecznie... Druga ważna kwestia, to gęstość łanu.. Operowanie dawkami N na ha. jest jak wysiew ziarna na kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po optyskaniu pszenicy 

yara zboże 1.7l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha + optimus 0.5l/ha + stabilan 0.7l/ha +  1l/ha mirage+ duet star 1l/ha + 0.075l/ha karate zeon.

końcówki liści pożółkły i co teraz zrobić poczekać aż pszenica sama sie zregeneruje czy prysnąć ją asahi.

20200411_191739.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
2 minuty temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Po optyskaniu pszenicy 

yara zboże 1.7l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha + optimus 0.5l/ha + stabilan 0.7l/ha +  1l/ha mirage+ duet star 1l/ha + 0.075l/ha karate zeon.

końcówki liści pożółkły i co teraz zrobić poczekać aż pszenica sama sie zregeneruje czy prysnąć ją asahi.

20200411_191739.jpg

poczekaj aż przymrozki ustaną i wtedy, a poza tym trzeba by ją odchwaścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw doyebać miks wszystkiego co tylko możliwe (połowa pewnie zbędne) po to, by za chwilę psiukać kolejny raz innym wynalazkiem... W dzisiejszych czasach najlepiej chyba ziemię wydzierżawić jakiemuś narwańcowi, a samemu zająć się handlem środkami i wszelakimi cudownymi "odżywkami" 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

He he co racja to racja.

W sumie żaden to mix pewnie mocznik zataił. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 godziny temu, taux napisał:

poczekaj aż przymrozki ustaną i wtedy, a poza tym trzeba by ją odchwaścić

Jak ty w tym lanie i to zdjecia widzisz ze są chwasty?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przybliż sobie zdjęcie, to zobaczysz skąd ten gęsty łan..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
15 godzin temu, Andpol napisał:

@galan99 Mam takie mapy i nie raz miało padać i nie padało więc wole się nastawić na nie padanie a jak popada to miłe będzie?

tu macie bardziej dokładnie i przejrzyście, u mnie jeszcze nie było by się nie sprawdziło, https://www.ventusky.com/

Edytowano przez suzuki18l
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
11 godzin temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Po optyskaniu pszenicy 

yara zboże 1.7l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha + optimus 0.5l/ha + stabilan 0.7l/ha +  1l/ha mirage+ duet star 1l/ha + 0.075l/ha karate zeon.

końcówki liści pożółkły i co teraz zrobić poczekać aż pszenica sama sie zregeneruje czy prysnąć ją asahi.

20200411_191739.jpg

Po zabiegu grzybowym pokazała się powierzchnia która była zainfekowana. O ile nie przesadziłeś z mocznikiem. Także tym bym się nie martwił. Przy takiej wysokości patrząc na zdjęcie dziwię się że masz dopiero pierwsze kolanko. U mnie kolejny dzień z przymrozkiem nie wiem jak grzyb zadziała o skracaniu medaxem nawet nie myślę pogoda tragiczna w dzień ciepło w nocy zimno i sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
12 godzin temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Po optyskaniu pszenicy 

yara zboże 1.7l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha + optimus 0.5l/ha + stabilan 0.7l/ha +  1l/ha mirage+ duet star 1l/ha + 0.075l/ha karate zeon.

końcówki liści pożółkły i co teraz zrobić poczekać aż pszenica sama sie zregeneruje czy prysnąć ją asahi.

20200411_191739.jpg

Wcale się nie dziwię że pożółkła ,nie dość że sucho to jeszcze noce zimne a wy takie mikstury robicie.Przy takiej pogodzie to się wstrzymać z opryskiem albo  skracanie,grzyb,odżywki jechać osobno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Damianek20 napisał:

Po zabiegu grzybowym pokazała się powierzchnia która była zainfekowana. O ile nie przesadziłeś z mocznikiem. Także tym bym się nie martwił. Przy takiej wysokości patrząc na zdjęcie dziwię się że masz dopiero pierwsze kolanko. U mnie kolejny dzień z przymrozkiem nie wiem jak grzyb zadziała o skracaniu medaxem nawet nie myślę pogoda tragiczna w dzień ciepło w nocy zimno i sucho.

Mocznik nie był dawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Już tyle razy mialem popaloną pszenice i jakoś zawsze to było , no przeszło  . O dziwo  w tym roku też robiłem mix ale narazie nic popalone nie jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
52 minuty temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Mocznik nie był dawany.

To pokazał się grzyb dodatkowo uszkodzenia mrozem. Bez deszczu wolniej się będzie regenerowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Pany co to jest i jak to zwalczyć skutecznie? Odchwaszczanie na wszystkich działkach robiłem expertem plus diflufenikan w pełnych dawkach a mimo to wychodzi to na pszenicy i jęczmieniu

IMG_20200412_111247.jpg

IMG_20200412_111302.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Takie przypalenia to nic minimalnie gdzieś na końcówkach ale to pewnie przez stres rośliny wariują ciepło zimno a na dodatek opryski stresujące a co do tego chwastu to może być kąkol? Co podobnego z rodziny tych chwastów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
27 minut temu, Zetix napisał:

Pany co to jest i jak to zwalczyć skutecznie? Odchwaszczanie na wszystkich działkach robiłem expertem plus diflufenikan w pełnych dawkach a mimo to wychodzi to na pszenicy i jęczmieniu

IMG_20200412_111247.jpg

IMG_20200412_111302.jpg

wilczomlecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Trafia się trochę fiołka po jesiennym odchwaszczaniu , czym teraz go zwalczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
29 minut temu, Zetix napisał:

Pany co to jest i jak to zwalczyć skutecznie? Odchwaszczanie na wszystkich działkach robiłem expertem plus diflufenikan w pełnych dawkach a mimo to wychodzi to na pszenicy i jęczmieniu

IMG_20200412_111247.jpg

IMG_20200412_111302.jpg

dokładnie wilczomlecz obrotny

5 minut temu, cris10 napisał:

Trafia się trochę fiołka po jesiennym odchwaszczaniu , czym teraz go zwalczyć ?

na przykład środkami z metsulfuronem metylu, ewentualnie tribenuron metylowy lub mieszanina tych substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Teoretycznie na tego obrotnego wilczomlecza działa Chwastox Extra 300 SL. Aczkolwiek "Zabieg wykonać wiosną, od początku fazy krzewienia zbóż do końca tej fazy." I teraz jęczmień i część pszenicy  mam już w bbch 31 ++ . Czyli wg etykiety odpada, ma ktoś jakąś alternatywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj