yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
11 godzin temu, msjaro napisał:

Powiem Wam, że czytam najnowsze prognozy długoterminowe i to jest jakas tragedia. Teraz w pon jakieś skromne deszcze mają być, a później 4-6 tyg bez deszczu. 3 rok z rzędu, przy tych stanach wody po takim czasie to nie będzie co zbierać. Ale jak to się mówi - pożyjemy zobaczymy 

Bogu dzięki może w końcu ta cena 1000 pln będzie bow żniwa tak każdy po 10 ton zbiera

26 minut temu, robercikj100 napisał:

A ja zaryzykuję. Niby na poniedziałek coś ma padać 

Za dużo TVN oglądacie u mn ie widać kto ich ogląda bo 2 dni nawozy sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
17 minut temu, Uziu92 napisał:

to jakieś propozycje inne na t1 bez szaleństw cenowych ? do delaro można dodać fenpropidyny to mączniaka weźmie

Jak ma być tanio to nie może być dobrze, jakość dzisiaj ma cenę, ale nie chodzi o jakoś to będzie. Jak bez szaleństw to Artemis -jeżeli monokultura to max dawki, lub coś na bazie protiokonazolu, morfolin, epoksykonazolu. Strobiluryny pozostaw na T2.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

nie nawadniane działki pewnie tylko solo pójdzie prochooraz, po co koszta robić jak sypnie 2-3 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

Wczoraj zrobiona grzybówka i regulacja (Aviator +moduss i CCC), dziś w nocy przymrozek -2 , podziała czy do poprawy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
6 minut temu, rolnik181 napisał:

Wczoraj zrobiona grzybówka i regulacja (Aviator +moduss i CCC), dziś w nocy przymrozek -2 , podziała czy do poprawy ? 

Wypadało by podać o której skończyłeś zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Lubelskie duże to z deszczem różni może być? Ja nastawiam się na nie ale jak popada to b.się cieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11
4 minuty temu, taux napisał:

Wypadało by podać o której skończyłeś zabieg.

Godz 11 zaczęto - 17:30 skończone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

U mnie na t1 poszło Duett Star 1l/ha+ Promino 0.3l/ha. Szaleństwa cenowego nie ma a ma być dobrze. Na T2 będzie Priaxor i na części pozostałości fandango. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    208
29 minut temu, cieplym3 napisał:

Bez jaj...

mogę jajeczka zabrać w koszyczku na pole jak chcesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
rolnik181 napisał:

Wczoraj zrobiona grzybówka i regulacja (Aviator +moduss i CCC), dziś w nocy przymrozek -2 , podziała czy do poprawy ? 

Poprawka jak nic.. i to pewnie ze dwa razy conajmniej. Może wystarczy raz, ale przed zabiegiem trzeba sprawdzić prognozy i wykluczyć ewentualne kolejne przymrozki. Bez tego, w kółko będziesz pryskał i "poprawiał" 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Bogu dzięki może w końcu ta cena 1000 pln będzie bow żniwa tak każdy po 10 ton zbiera

Za dużo TVN oglądacie u mn ie widać kto ich ogląda bo 2 dni nawozy sieją

A co w TVP mówią że padać nie będzie bo ludzie do kościoła nie pójdą ?😂

Ventuski , Google i jeszcze parę prognoz coś obiecują na wieczór w poniedziałek. Telewizyjnych prognoz nie oglądam . Ale jak będzie to nie wiadomo. Zapewni nic nie będzie, ale co robić ten rok to i tak na straty chyba już poszedł .

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
23 minuty temu, rolnik181 napisał:

Godz 11 zaczęto - 17:30 skończone

To wykonane do 15 powinno być, ale to później to do poprawy. U mnie też, jak oszaleli lecieli z opryskiem a tu rano zonk. Był przymrozek nie zapowiadany, ale  wieczorem było czuć ze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11
5 minut temu, mraukot napisał:

Poprawka jak nic.. i to pewnie ze dwa razy conajmniej. Może wystarczy raz, ale przed zabiegiem trzeba sprawdzić prognozy i wykluczyć ewentualne kolejne przymrozki. Bez tego, w kółko będziesz pryskał i "poprawiał" 😋

Wg prognozy miało być na plus , tego samego dnia poszedł i lancet na inne działki ,w tym że koniec zabiegu był o 19:30 i też przymrozek ,za tydzień będzie widać czy coś działa na chwasty czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Kiedys pryskalem i był przymrozek ...szkoda kasy i nerwów nic z tego nie wyszło.U nas LCH to wszystkie pszenice brązowe od mrozów zielone tylko późno siane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

w środę od 12 do 16 pryskalem axialem komplett, ciepło do 21* i bez wiatru, dziś byłem na polach to chwasty żółkną zwłaszcza miotła na której mi najbardziej zalezalo. Wczoraj sialem saletre na pszenice 200kg na n2 bo od tygodnia pokazuje mi opad na poniedziałek więc nie ma na co czekać zwłaszcza że to ostatni deszcz w najbliższych tygodniach a do tego kolejne przymrozki od środy. Z t1 na późno sianej pszenicy czekam do czwartku piątku nie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    208

ja czekam do jutra z nawozem, prognoza deszczu u mnie w poniedzialek juz maleje z godziny na godzine 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
9 minut temu, suffeks napisał:

ja czekam do jutra z nawozem, prognoza deszczu u mnie w poniedzialek juz maleje z godziny na godzine 

u mnie prognoza tez zmniejszyła wielkość opadu, tyle że ja podałem rsm 2 tygodnie temu pod ten śnieg i deszcz który padał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
2 godziny temu, 1993michal napisał:

U mnie wszystkie prognozy przewidują deszcz na poniedziałek zaryzykuje i jadę (LZA)

u Was tam na południu i tak często popaduje :P  zresztą w pon właśnie główny front opadowy ma tamtędy przejść znowu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj