Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

kuba24051    472

U mnie podobnie fosfor wysoki a potas niski, poszło na jesieni 250kg PK 15-30 a na wiosnę pójdzie 300kg korn kali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Wiekszosc tak ma zpotasem. A wyprowadzic na min poziom srednit o nie tak łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

U mnie słoma zostaje co roku na polu ,więc mam średnio-wysokie poziomy + oczywiście zbilansowane nawożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Panowie jaki nawóz wysiać przed uprawa i siewem buraków??? na jesień dałem 300 kg/ha korn kali i teraz chce dać polifoskę 8 i nie wiem ile azotu czy lepiej co innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Zmusiliście mnie do obejrzenia tych sterty bzdur. Ale niech mnie ktoś poprawi jak się mylę u nas w ksc ta wysoka cena jest tylko do buraków kontraktowych a na 1ha max robili po 70. A ten pajac liczył 88t razy max cenę. 

@tomhim1 nie cytuj poprzedniego posta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

P&L Glinojeck tony oktraktowe miałem w 2019 57 t/ha w 2020 już 55t/ha. Tylko wybrani mają 62-70 t/ha. No to wychodzi że dokładam przez ostatnie lata haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Tak u nas też głównie wszyscy po 60t robią kontrakt to widać nawet kłamać gość nie potrafi. 

No w plon jeszcze bym mu uwierzył ale z ceną i tym cukrem poszedł ostro to pewnie wszystko trzeba skorygować o 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

No nie ma co mu się dziwić jak on musiał żony w telewizji szukać 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Żeby komuś zarzucić ze mówi nieprawdę to najpierw musiałby się wypowiedzieć ktoś z cukrowni Sudzcuker, czy tam rzeczywiście jest tak jak mówi Grzegorz czy też nie. Bo nie ma co porównywać KSC czy też P&L bo to są inne spółki i w każdej inaczej się kontraktuje. Może przecież być tak że w jego okolicy czy też w okolicach cukrowni do której odstawia jest mniej plantatorów i dlatego pozwalają na większe  kontrakty. Co do wysokiego cukru ja tam jestem w stanie uwierzyć że krzem pomaga, bo sam go stosuje od dwóch lat i zauważyłem że mam jeden z większych wyników w okolicy w porównaniu do rolników co nie stosują ( przy mocnej presji chwościka miałem 15,2%, sąsiedzi mieli około 14 %) , napewno plusem tez jest ta stacja i jeśli się stosował to jej komunikatów to mógł się dobrze wbić z terminem oprysku na chwościka co zresztą widać po filmie z wykopków u niego że te liście nie są aż tak mocno rude. Co do ceny to proponuje poczytać jego komentarze bo powtarzał to kilkukrotnie że cenę uśrednił z kontraktowych i pozakontraktowych i wyszło mu 125 zł(bez wysłodków ) pewnie netto bo tego akurat nie mówił co uważam że przy tym cukrze nie jest jakaś rewelacją. Dla porównania u mnie w P&L przy cukrze 15,2% i braku wykonania planu (brakło pond 40 t) wyszły po 114 zł netto ( nie miałem buraków ponad kontraktowych ). Tak dla porównania Tata miał wykonany kontakt i miał kilka ton w cenie poza kontraktowej i mu średnia wyszła o 5 zł niższa niż u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
30 minut temu, kris82 napisał:

No nie ma co mu się dziwić jak on musiał żony w telewizji szukać 😂

Twoj argument ma zerowo wartosc merytoryczną.

29 minut temu, mid7 napisał:

Żeby komuś zarzucić ze mówi nieprawdę to najpierw musiałby się wypowiedzieć ktoś z cukrowni Sudzcuker, czy tam rzeczywiście jest tak jak mówi Grzegorz czy też nie. Bo nie ma co porównywać KSC czy też P&L bo to są inne spółki i w każdej inaczej się kontraktuje. Może przecież być tak że w jego okolicy czy też w okolicach cukrowni do której odstawia jest mniej plantatorów i dlatego pozwalają na większe  kontrakty. Co do wysokiego cukru ja tam jestem w stanie uwierzyć że krzem pomaga, bo sam go stosuje od dwóch lat i zauważyłem że mam jeden z większych wyników w okolicy w porównaniu do rolników co nie stosują ( przy mocnej presji chwościka miałem 15,2%, sąsiedzi mieli około 14 %) , napewno plusem tez jest ta stacja i jeśli się stosował to jej komunikatów to mógł się dobrze wbić z terminem oprysku na chwościka co zresztą widać po filmie z wykopków u niego że te liście nie są aż tak mocno rude. Co do ceny to proponuje poczytać jego komentarze bo powtarzał to kilkukrotnie że cenę uśrednił z kontraktowych i pozakontraktowych i wyszło mu 125 zł(bez wysłodków ) pewnie netto bo tego akurat nie mówił co uważam że przy tym cukrze nie jest jakaś rewelacją. Dla porównania u mnie w P&L przy cukrze 15,2% i braku wykonania planu (brakło pond 40 t) wyszły po 114 zł netto ( nie miałem buraków ponad kontraktowych ). Tak dla porównania Tata miał wykonany kontakt i miał kilka ton w cenie poza kontraktowej i mu średnia wyszła o 5 zł niższa niż u mnie.

Srem a nie krzem. Buraki praktycznie od poczatku wrzesnia zjedzonoe totalnie przez chowscik. Tylko 1 zabieg na pcozatku lipca. Cukier 16,3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Widzę że większość patrzy w niego jak w Boga obejrzyj to gówno to zobaczysz jak mówił że przy 18 cukier jest 28euro razy kurs. Ps. Na innych tematach cytuje się i nie ma ostrzeżeń ale pewnie wierzy się Grześkowi albo w rodzinie

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Panowie ,cały ten wywiad to promocja Suedzucker! 28 euro za 18% cukru a już 24,50 za 16%. Ale o warunku nikt nie mówi jednym, W przypadku gdy cukrownia sprzeda cukier za 300 euro kwota maleje z 28 do 20 euro .Tak to proporcjonalnie leci do kwoty 420euro. Ale są dopłaty do 420 euro z tym jednym ,że tylko dla 70% buraków kontraktowych. Reszta jest liczona jak sobie koncern będzie chciał, z doświadczenie to może być nawet i 95 złotych. A co do ponadkotraktowych cena będzie ok 16 euro czyli ok 75 zł. Nawet gdyby miał ten kontrakt na 88 ton z ha to i tak dostanie tylko 70% wyższej stawki - reszta pójdzie w niższej cenie.Jakiś inspektor tu chyba reklamuje swoją firmę.

EDIT Ale jedno muszę przyznać, nie kradną niemcy jak ksc. W porównaniu rok do roku zeszli tylko 1,5 %polaryzacji a nie ok 5. Cały czas jest ok 16.

Edytowano przez pawel177
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

oni już 10 lat temu wpadli na pomysł z obniżką cukru, polaryzacja była uczciwie mierzona w 2006 roku kiedy miałem 18,9 rok później już 17,2 mieli wszyscy a w 2009 buraki przemarzły na pryzmach i tylko 14,5 było ! gdzie burak nie zdąży rozmarznąć przez półtorej godziny podczas transportu do cukrowni ale już we worku gdzie jedzie  do cukrowni  do laboratorium na śląsk to już tak ,po tym zrezygnowałem z buraka na rzecz kukurydzy ale w 2014 wróciłem ,teraz każdy kontraktuje jaki plon chce oczywiście 90t/ha to max.i nasion bierze ile chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
9 godzin temu, pawel177 napisał:

Panowie ,cały ten wywiad to promocja Suedzucker! 28 euro za 18% cukru a już 24,50 za 16%. Ale o warunku nikt nie mówi jednym, W przypadku gdy cukrownia sprzeda cukier za 300 euro kwota maleje z 28 do 20 euro .Tak to proporcjonalnie leci do kwoty 420euro. Ale są dopłaty do 420 euro z tym jednym ,że tylko dla 70% buraków kontraktowych. Reszta jest liczona jak sobie koncern będzie chciał, z doświadczenie to może być nawet i 95 złotych. A co do ponadkotraktowych cena będzie ok 16 euro czyli ok 75 zł. Nawet gdyby miał ten kontrakt na 88 ton z ha to i tak dostanie tylko 70% wyższej stawki - reszta pójdzie w niższej cenie.Jakiś inspektor tu chyba reklamuje swoją firmę.

EDIT Ale jedno muszę przyznać, nie kradną niemcy jak ksc. W porównaniu rok do roku zeszli tylko 1,5 %polaryzacji a nie ok 5. Cały czas jest ok 16.

Ten koleś jest niewiarygodny. Na niego już się nawet handlowiec w komentarzach pod filmem żalił że jest sprzedajny i fałszywy więc o czym tu pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Handlowiec to dopiero jest wiarygodny a tym bardziej anonimowy na yt xDD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Przykład Bardowskiego pokazuje jak sobie rolnicy na wzajem wierzą czy też ufają. Bardziej wierzy się osobą anonimowym które komentują te wszystkie filmy na yt często nie mającym doświadczenia  w danej uprawie  niż samemu rolnikowi który stara się rzetelnie przedstawić jakie wyniki osiągnął. Jak ktoś wierzy handlowcowi i to nie wiadomo kto to i co to za handlowiec to życzę mu powodzenia w dalszym prowadzeniu gospodarstwa. :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

Widzę że z burakami tak samo jak z pszenicą która wszystkim co roku sypie po 8 t. Operator holmera który u mnie kopał mówił że nawet pod Hrubieszowem rewelacji nie było mieli po 50-60 z hektara. Po 80 to może mięli netto 1 czyli razem z ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
51 minut temu, Nakata5555 napisał:

Widzę że z burakami tak samo jak z pszenicą która wszystkim co roku sypie po 8 t. Operator holmera który u mnie kopał mówił że nawet pod Hrubieszowem rewelacji nie było mieli po 50-60 z hektara. Po 80 to może mięli netto 1 czyli razem z ziemią.

To ze u was gowno bylo to nei znaczy ze inni lepiej bylo. Wasze pdoworko to nie caly kraj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

No i dobra, trzeba się cieszyć, że gdzie indziej lepiej powychodzily buraki, w przyszłym roku może będzie na odwrót, różnie bywa, na północy mieli ze dwa razy pod rząd mokre żniwa a u nas lux był.. to że wielu lubi sobie dodać gumowe tony czy hektary to jego sprawa, na koncie chyba wie ile ma.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewoziłem w tym roku usługowo buraki, tzn odbierałem od kombajnu i sypałem pryzmy. Najsłabsze 45 t/ha, a najwyższe 105 t/ha województwo dolnośląskie powiat Świdnicki i ościenne. Jedno gospodarstwo nie miało słabszego kawałka niż 80 t/ha, nawet te z odstawy wrześniowej. Zaczęli kopać w pierwszym tygodniu września a skończyli początkiem grudnia, łącznie 750ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Cukrownia Werbkowice zawiera umowy z plantatorami z Podkarpacia 

 

Cukrownia Werbkowice rozpoczęła zawieranie umów kontraktacyjnych z plantatorami ze wschodniej części Podkarpacia

 

Jak informuje TVP Rzeszów – zgodnie z porozumieniem Krajowej Spółki Cukrowej z Podkarpackim Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego w Przeworsku, cukrownia Werbkowice rozpoczęła zawieranie umów kontraktacyjnych z plantatorami ze wschodniej części Podkarpacia.

Do tej pory tamtejsi rolnicy mieli tylko jednego odbiorcę buraków cukrowych – cukrownię Ropczyce należącą do niemieckiej kompanii SUDZUCKER Polska S.A.

Cukrownia Werbkowice zawiera umowy kontraktacyjne z plantatorami, których uprawy usytuowane są nie dalej niż 180 km od cukrowni. Dotyczy to więc terenów na wschód od Dynowa i Rzeszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj