yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

6465    12389

Bo Ja jestem taka drobna kruszynka 😀 jest dwóch na tym forum co mnie widzieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
2 minuty temu, 6465 napisał:

Bo Ja jestem taka drobna kruszynka 😀 jest dwóch na tym forum co mnie widzieli. 

Do tej pory jestem w szoku😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
Dnia 17.10.2020 o 20:59, 6465 napisał:

Bo Ja jestem taka drobna kruszynka 😀 jest dwóch na tym forum co mnie widzieli. 

Czyli nie tylko ja kurdupel jestem 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12389

Co do spalania powiem tak.  Obszar taki sam 20ha sporo mniej zużywałem  ropy mniej obrabiajac c330+c360 niż teraz koniem 120km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
2 minuty temu, szymon09875 napisał:

Jak sie zastosuje do tego co kilka stron wczesniej bylo pisane, to spali najmniej, ta moc przy jego maszynach to bedzie musiał szmata dolot zapychac co by obroty zdusic.

Tym to by mógł ciagac wszystkie maszyny od C360 na raz razem z tą C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
1 minutę temu, 6465 napisał:

Co do spalania powiem tak.  Obszar taki sam 20ha sporo mniej zużywałem  ropy mniej obrabiajac c330+c360 niż teraz koniem 120km. 

A na polu bylo tak samo czy teraz lepiej uprawione ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-385-kabina-zetor-8011-drzwi-szyba-CID757-IDDTmkY.html jakby ktoś szukał części to polecam tego sprzedawce. Dziś byłem po pompe do 4ki i kolejny raz jestem zadowolony. Ceny bardzo dobre i jak powie tak jest. 

Przed chwilą, slawek74 napisał:

a czasowo?

Na pewno szybciej, ale ważne jest spalanie na ha nie na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12389

Nie wiem czy by się to tymi ciapkami tak dało, a o czasie to już nawet nie wspomnę.  

Idę spać bo wczorajsza noc była ciężka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Valtry i Steyery to w mojej opinii najładniejsze ciągniki. Jak kiedyś wygram w totka to sobie kupię najmocniejszego Steyra na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
15 minut temu, jahooo napisał:

Tym to by mógł ciagac wszystkie maszyny od C360 na raz razem z tą C-360 :D

Z włączonym wstecznym biegiem w ursusie

6 minut temu, Uziu92 napisał:

piękna ta valtra , mam nadzieję że kiedyś u mnie taka zastąpi MFa

Tylko te dywaniki (Na ostatnim zdjęciu) słabo wyglądają...😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Noe wiem jak nowe valtry ale moja t170 to jak na swoj gabaryt moc wage itp to naprawde nie pali duzo. 

Dla przykladu przy wozeniu ququ na kiszonke wyszlo ok 7 do 8l na 1 godz pracy a 70% czasu to byl asfalt z gazem w podlodze, plug 4x40 obrotowy to wiekszego nie mialem z podwojnym walem cammbella to wychodzilo 14l/ha obojetnie czy piach czy glina, teraz przy uprawie bezrokowej plugiem dlutowym na 35 cm tez zamknela sie   w 16 litrach na 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
3 minuty temu, Partyzant85 napisał:

Valtry i Steyery to w mojej opinii najładniejsze ciągniki. Jak kiedyś wygram w totka to sobie kupię najmocniejszego Steyra na rynku

Od czasu jak przestałem grać systematycznie powiększam stan posiadania i konta.😂

Ale ponoć żeby wygrać trzeba grać. 

A kiedyś mówili że ciężką pracą ludzie się bogacą. 

Wychodzi że to drugie bardziej się sprawdza i jest o tyle lepsze że woda sodowa do łba nie uderza. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Mikruss napisał:

Noe wiem jak nowe valtry ale moja t170 to jak na swoj gabaryt moc wage itp to naprawde nie pali duzo. 

Dla przykladu przy wozeniu ququ na kiszonke wyszlo ok 7 do 8l na 1 godz pracy a 70% czasu to byl asfalt z gazem w podlodze, plug 4x40 obrotowy to wiekszego nie mialem z podwojnym walem cammbella to wychodzilo 14l/ha obojetnie czy piach czy glina, teraz przy uprawie bezrokowej plugiem dlutowym na 35 cm tez zamknela sie   w 16 litrach na 1 ha.

No patrz a ja rozmawiałem z kierowco co woził kuke u mnie to twierdził że mu wpierdziela t170  30 litry... Kurla jakie to rozbieznosci.... Wiec pisz te bajki a zara będzie Ci produkował i będziesz spuszczał a nie dolewał 😋

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Z gazem w podłodze na pusto jadąc mój McCormick f80 perkins 4400 do 8 się zbliży. Case jx70 też gorszy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

chlopie a po co mialbym klamac. 

30 litrow spali mi na godzine w plugu dlutowym z silnikiem obciazonym na 110 % robiac ok 2ha na 1 godzine. 

No chyba ze mial przyczepe ze 40 m3 ale w tedy to i tak cos za duzo.....

No i jeszcze kwestia ktory model czy na vp30 czy na common railu bo tu sa znaczne roznice w spalaniu 

I jaka skrzynia biego. U mnie 40 kmh jest przy 1800 obr i odcina zaplon

@Agrest stary ferdek 390 na perkinsie z tlokami 101 palil z rozrzutnikiem 18m3 przy zworzeniu do 5 litrow na 1 godz mierzone kilka razy a ladowarka manitou z perkinsem 4400 litra to wpierd.... przy zwozeniu slomy 3 razy tyle jak dobrze podlodze ma but

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj