yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witejus    8522
15 minut temu, pawel885 napisał:

Poradlisz UG, nie przykryjesz dobrze resztek pożniwnych

jak zaczynałem przygodę z kukurydzą radliłem ,jak to ładnie określiłeś UG i 3p ze cztery lata i z 1/5 słomy została na wierzchu a obok orane było nowym JD i nowym V&N gdzie trudno było stwierdzić że tam była kukurydza tak było wszystko przykryte i jakoś nie było różnicy w wydajności z ha i chorób też nie było widać a nawet omacnica raz bardziej zaatakowała u sąsiada jak u mnie.Teraz od pięciu lat orzę 110 konnym traktorem ,pługiem obrotowym Kv ,nawożenie takie samo i plony podobne bo też dużo zależy od pogody.A jeśli sieją wprost w ściernisko niczym nie ruszane to jak z tą presją chorób?

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
Przed chwilą, witejus napisał:

jak zaczynałem przygodę z kukurydzą radliłem ,jak to ładnie określiłeś UG i 3p ze cztery lata i z 1/5 słomy została na wierzchu a obok orane było nowym JD i nowym V&N gdzie trudno było stwierdzić że tam była kukurydza tak było wszystko przykryte i jakoś nie było różnicy w wydajności z ha i chorób też nie było widać a nawet omacnica raz bardziej zaatakowała u sąsiada jak u mnie.Teraz od pięciu lat orzę 110 konnym traktorem ,pługiem obrotowym Kv ,nawożenie takie samo i plony podobne bo też dużo zależy od pogody

Orka po kukurydzy plugiem ug. Kukurydza w mojej galerii. Talerzowane tolmetem.

20201005_133825.jpg

  • Like 2

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

tylko że ja orałem na ,,razówę" po kukurydzy na ziarno

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
3 minuty temu, witejus napisał:

tylko że ja orałem na ,,razówę" kukurydzę na ziarno

Też ziarnowa 3m wysoka. Na raz nie orze bo mam talerzowke. I plug ug tur.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14131
26 minut temu, pawel885 napisał:

Poradlisz UG, nie przykryjesz dobrze resztek pożniwnych i już masz większą presję chorób i szkodników. Siejesz kukurydzę na ziarno? Powodzenia z orką trójką Grudziądzką 

A co Ci nie pasuje w orce UG? Jak nie potrafi ktoś ustawić to i zachodnim nie wiadomo jakim poredli

IMG_20200930_175241.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju7084    4
38 minut temu, witejus napisał:

powiem tak,porównujesz oko do d*py i tyle ,nie odnosisz się bezpośrednio do tego co napisałem tylko produkujesz luźne dysertacje nie związane z tym co napisałem.Napisałem wyraźnie że nowe maszyny to większa wygoda i wzrost kosztów a na plony to niema wpływu anie pisałem nic o wydajności pracy nowych większych maszyn w porównaniu do mniejszych starych.Jeśli zaorzesz połowę działki 60tką i pługiem np UG a drugą połowę nowym traktorem 150 koni i czwórką obrotową na jesieni a na wiosnę jedną połowę uprawisz 60tką i starym agregatem a drugą nowym traktorem i agregatem nowym agregatem  przy takim samym nawożeniu i opryskach to plony będą większe na tej połowie uprawionej nowym sprzętem? i o ile?

ale ładne zdjecia pan robi

musi miec pan drogi aparat

szanowna pani tak smacznie gotuje

mui[si miec pani drogie garnki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, endrju7084 napisał:

szanowna pani tak smacznie gotuje

mui[si miec pani drogie garnki

od mieszania nową łyżeczką herbata nie będzie słodsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
2 godziny temu, pawel885 napisał:

 

Z czego on osie wziął ? Z pierwszych D-30 bez hamowanej tylnej osi? 

Ta przyczepa może być ewentualnie młodsza od jednej osoby na AF

 

Osie są fabryczne

 

 

 

42 minuty temu, jacor73 napisał:

Wygląda jakby go kto orzygał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
8 minut temu, daron64 napisał:

A co tam się odjebalo z tymi odkladniami?

To nie sa śrubowe odkładnie. Ktoś dospawał bo przy max rozstawie nie odwracały, tylko sztorcowały skibę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
7 minut temu, mirro napisał:

To nie sa śrubowe odkładnie. Ktoś dospawał bo przy max rozstawie nie odwracały, tylko sztorcowały skibę.

 

Jeszcze ten opis. Dramat po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

 

26 minut temu, witejus napisał:

maska przepaskudna

akurat maska ładna tylko strasznie nie trwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
camo napisał:

 

26 minut temu, witejus napisał:

maska przepaskudna

akurat maska ładna tylko strasznie nie trwała.

jak taki traktor widzę na wymioty mnie zbiera 🤢🤮

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
Dnia 18.10.2020 o 12:11, danielursus3p napisał:

Jak na te godziny to coś kapcie mocno zżarte.

Wystarczy że ma ujowe opony i jadą się w oczach 👍👍 w zetorze 8800mth a tylne oryginalne opony bieżnika mają jeszcze z 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stodoła    69
25 minut temu, Ursus932 napisał:

na skandynawię szło takie oznaczenie i niczym się nie różni od 5314 ,moc ta sama, i tylne halogeny chyba miało w pakiecie

 

Edytowano przez Stodoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj