yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

ta Polski 😏z indyjskich podzespołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może warto się tym interesowaćB|

A kabinę Polacy klepią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy który ursus . dzisiejsze nowe na pewno tylko Marka jest Polska 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

Z prawej strony przyczepy powinieneś mieć lewy gwint, a z lewej normalny.

Tobie się naprawdę dowci wyostrzył 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A który wcześniejszy jest naszą polską myślą techniczną ? chyba tylko "30" Wszystkie inne były tylko u nas produkowane lub robione wspólnie, np. seria ciężka nie jest do końca naszym pomysłem. 60 to nasze ma odlewy i napis na masce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
Marecki2922 napisał:

14 minut temu, 6465 napisał: https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-piaskowania-profi-do-karcher-hd-hds-7884812525 Ma ktoś z was takie coś?  Zdaje to egzamin Ja mam , i powiem że robi niezłą robote A jaki duży do tego musi być Karcher?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, hubertb napisał:

A który wcześniejszy jest naszą polską myślą techniczną ? chyba tylko "30" Wszystkie inne były tylko u nas produkowane lub robione wspólnie, np. seria ciężka nie jest do końca naszym pomysłem. 60 to nasze ma odlewy i napis na masce. 

No właśnie chodziło mi o 30 i wspólne projekty z zetorem. A nawet te co były tylko na licencji ,dawały prace naszym zakładom bo prawie wszystko było od podstawy robione u nas . A te nowe gówna przyjeżdżają na palecie garstka ludzi to składa i daje zysk panu prezesowi 

"Nasze" nie musi oznaczać że było zaprojektowane w Polske  

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Bardzo głupio rozumujesz Ursus upadł dla tego że wszystko robił sam. Blacharkę, hydraulikę, silniki gdyby ktoś w latach 90 się w porę otrząsnął i np. silniki brał z andorii, hydraulikę brać od boscha lub przynajmniej dodać opcje jej montażu itp. Ursus pewnie do dziś by coś jednak robił i dawał zarobić komuś innemu tak to tylko dusili się w tym swoim ZPC i czekali na mannę z nieba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

To może warto się tym interesowaćB|

A kabinę Polacy klepią?

Kabina robiona przez Koja. W nich żadnej elektroniki czy czegoś wyszukanego nie uświadczysz proste maszyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, hubertb napisał:

Bardzo głupio rozumujesz Ursus upadł dla tego że wszystko robił sam. Blacharkę, hydraulikę, silniki gdyby ktoś w latach 90 się w porę otrząsnął i np. silniki brał z andorii, hydraulikę brać od boscha lub przynajmniej dodać opcje jej montażu itp. Ursus pewnie do dziś by coś jednak robił i dawał zarobić komuś innemu tak to tylko dusili się w tym swoim ZPC i czekali na mannę z nieba. 

A Ty głupio piszesz ,to bardziej złożona sprawa ,były zmiany własnościowe ,ludzie nie mający pojęcia o wolnym rynku do tego nędza w polskim rolnictwie w latach. 90 , nawet jakby montowali silniki mwm to kto by kupił?

A po drugie to k**wa nie napisałem że nie mieli współpracować z innymi ,tylko napisałem że projekt był kupiony A wykonanie w'Polsce i wtedy można nazwać "nasze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jak by montowali MWM, EHR boscha i robili to za polskie cenny montażu kupił by każdy na zachodzie. Jednak woleli strajkować i klepać to samo od lat 70( w latach 70 bardzo dużo eksportowaliśmy serii ciężkiej bo była tania i dość nowoczesna). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty jesteś tu' najmądrzejszy ,brawo Ty !!!!!!!!!

Masz łeb jak sklep...😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Żadna myśląca firma nie sprzedała by ursusowi już "projektu" bo byliśmy takimi chinami europy. Można jedynie było kupić komponent i go zamontować bez dodatkowych kosztów wdrożenia do własnej produkcji. Przypomnę ci że seria 500 fergusona przestała być produkowana w latach 80 a nasi dalej ją uparcie klepali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To trza było własny ciągnik zaprojektowć . belarus też tyle'lat klepią bez większej rewolucji 

Zresztą takiego 4512 sam bym teraz kupił na pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Na Białorusi wolny rynek i zakupy wyglądają mniej więcej tak, możesz kupować wszystko byle było Białoruskie. To sztucznie pompowane państwowe przedsiębiorstwo.

Po za tym jakość tych ciągników i podzespołów ma już swój kultowy nie mal status. 

Izydor 3lata temu kupiłem za taka sumę hl6011 w bardzo ładnym stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w 2018 kupiłbym siewkę langrena z nadstawką na 1200l a dziś tylko 600 za tą samą kwotę, ceny części czy maszyn co roku idą w górę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A co przyczepa im starsza tym lepsza? Kupisz taki złom na kołach za 5, wkładasz na wstęp 5 w burty 2 tysie w koła 2-3 kolejne na farby, obrotnice instalacje masz 14-15 tys za starą jak świat autosankę. Za 30 wyrwiesz nową na która będzie jeździć 10 lat bez dokładania i po tych 10 latach sprzedasz za 10-15 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

sam nie rozumie cen tych małych przyczep, nie wiem kto to kupuje, obszarowiec na takie nie patrzy a małorolny chyba kredyt na to bierze aby użyć 2-3 raz w roku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj