yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mf362    1121
8 minut temu, Sean napisał:

No i policjant nadużył swoich uprawnień, mandat i punkty owszem, ale za jedną osobę więcej niż przewiduje homologacja pojazdu, nie ma prawa zatrzymać prawo jazdy.

"Policjant zatrzyma kierowcy uprawnienia do prowadzenia pojazdu na okres 3 miesięcy, w przypadku, gdy ten zostanie przyłapany na przewożeniu co najmniej 3 pasażerów więcej niż dopuszcza to homologacja konkretnego pojazdu."

Ja swoje grandepunto kupiłem nieświadomie ze ma 4miejsca :)

Piąta osoba z buta będzie wracała 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241
Napisano (edytowany)

A mam pytanie jak już mowa o zatrzymaniu prawa jazdy jak przekroczy o 50km/h to zabierają i trzeba zdawać od nowa czy po pewnym okresie oddają.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnika najlepiej uj***ć za ciągnik, czemu Policja nie sprawdza przeładowanych autobusów komunikacji miejskiej w godzinach szczytu i nie zabiera kierowcom prawka na trzy miechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Strongman napisał:

A mam pytanie jak już mowa o zatrzymaniu prawa jazdy jak przekroczy o 50km/h to zabierają i trzeba zdawać od nowa czy po pewnym okresie oddają.

3m zabierają ,jazda bez uprawnien w tym terminie to kolejne 6m zakaz . Chyba ze złapią kilka razy to lipa wtedy.

Edytowano przez mf362
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Strongman napisał:

A mam pytanie jak już mowa o zatrzymaniu prawa jazdy jak przekroczy o 50km/h to zabierają i trzeba zdawać od nowa czy po pewnym okresie oddają.

Po trzech miesiącach oddadzą bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
1 minutę temu, Sean napisał:

Po trzech miesiącach oddadzą bez niczego.

Chyba ze narobi ktos problemu , 

Kuzyn tak przez głupotę ... i pyk znow zatrzymane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4452
9 minut temu, soltys48 napisał:

za ciężko?

Po zaczepieniu  Hassi  jak to mówią  ,,nie ma cam ''dźwigać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, krystekc355 napisał:

100% oryginal ? Czy aby napewno w 93 r wychodzily jeszcze w takim kolorze  i jeszcze te  malowane napisy na masce @Adi96  pytanie do cb ty sie znasz :) https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-360-1993r-przebieg-990-mth-100-orginal-CID757-IDCdfY7.html#fb710e3580

 

Takiego spapranego napisu fabrycznego nigdy nie widziałem, no chyba że końcówkę farby właśnie kończyli z produkcją i zabrakło.  :P   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
5 minut temu, krystekc355 napisał:

100% oryginal ? Czy aby napewno w 93 r wychodzily jeszcze w takim kolorze  i jeszcze te  malowane napisy na masce @Adi96  pytanie do cb ty sie znasz :) https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-360-1993r-przebieg-990-mth-100-orginal-CID757-IDCdfY7.html#fb710e3580

 

Składak, w 1988 roku były juz naklejki na masce i kolor nie ten.  Ktoś złożył ciągnik i zarejestrował w 1993 roku, do 1997 mozna było rejestrowac składaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
5 minut temu, krystekc355 napisał:

100% oryginal ? Czy aby napewno w 93 r wychodzily jeszcze w takim kolorze  i jeszcze te  malowane napisy na masce @Adi96  pytanie do cb ty sie znasz :) https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-360-1993r-przebieg-990-mth-100-orginal-CID757-IDCdfY7.html#fb710e3580

 

malowany bak, światła inne a obrotomierz można wymienić, chłopaki mówili że zaczep miał być z mf 255 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
1 minutę temu, jahooo napisał:

Składak, w 1988 roku były juz naklejki na masce i kolor nie ten.  Ktoś złożył ciągnik i zarejestrował w 1993 roku, do 1997 mozna było rejestrowac składaki.

Nr vin i sie go rozkoduje co tam za nr skrzyni/ mostu,/silnika  odpowiednio do rocznika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jahooo napisał:

Składak, w 1988 roku były juz naklejki na masce i kolor nie ten.  Ktoś złożył ciągnik i zarejestrował w 1993 roku, do 1997 mozna było rejestrowac składaki.

No właśnie i szuka głupszego od siebie.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Sean napisał:

Takiego spapranego napisu fabrycznego nigdy nie widziałem, no chyba że końcówkę farby właśnie kończyli z produkcją i zabrakło.  :P   xD

To rękodzieło .

szukasz szejsiąntki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Ojciec w 1988 roku nabył 3p, to zwykłe c-360 szły już tylko z czeskimi kabinami na eksport, na rynek krajowy nie było już dostaw, chyba, ze odrzut z eksportu z kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
22 minuty temu, Sean napisał:

No i policjant nadużył swoich uprawnień, mandat i punkty owszem, ale za jedną osobę więcej niż przewiduje homologacja pojazdu, nie ma prawa zatrzymać prawo jazdy.

"Policjant zatrzyma kierowcy uprawnienia do prowadzenia pojazdu na okres 3 miesięcy, w przypadku, gdy ten zostanie przyłapany na przewożeniu co najmniej 3 pasażerów więcej niż dopuszcza to homologacja konkretnego pojazdu."

+ @mf362

A skąd ten zapis wytrzasnąłeś?

Ustawa Prawo o ruchu drogowym

Rozdział 3
Zatrzymywanie praw jazdy i pozwoleń oraz cofanie i przywracanie uprawnień 
do kierowania pojazdami
Art. 135. 1. Policjant:

(...)

1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu
polegającego na:

(...)

b) przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną 
w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą 
z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji; 
przepis nie dotyczy przewozu osób autobusem w publicznym transporcie 
zbiorowym w gminnych, powiatowych i wojewódzkich przewozachpasażerskich w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym 
transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 2016 i 2435 oraz z 2019 r. 
poz. 730, 1495, 1696 i 2020), o ile w pojeździe przewidziane są miejsca 
stojące;

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, daron64 napisał:

+ @mf362

A skąd ten zapis wytrzasnąłeś?

Ustawa Prawo o ruchu drogowym

Rozdział 3
Zatrzymywanie praw jazdy i pozwoleń oraz cofanie i przywracanie uprawnień 
do kierowania pojazdami
Art. 135. 1. Policjant:

(...)

1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu
polegającego na:

(...)

b) przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną 
w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą 
z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji; 
przepis nie dotyczy przewozu osób autobusem w publicznym transporcie 
zbiorowym w gminnych, powiatowych i wojewódzkich przewozachpasażerskich w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym 
transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 2016 i 2435 oraz z 2019 r. 
poz. 730, 1495, 1696 i 2020), o ile w pojeździe przewidziane są miejsca 
stojące;

 

Tzn ja cytowalem komentarz kolegi wyzej @sean @Sean

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Nawet nie widziałem, że go cytowales. Oznaczyłem Cię bo jego post zalajkowales 👍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984
1 godzinę temu, daron64 napisał:

A propos jeżdżenia w ciągniku - chłopy z gminy byli u mnie wyciąć drzewa, no i powiedzieli, że jechali ostatnio 60tka z przyczepą, dwóch w kabinie. W przyczepie wyszedł przegląd. Zatrzymał ich chłopak od nas z policjantem - mandat, punkty i zabrali dla chłopa prawko na 3miesiace..Drogi u nas żadne główne, tylko jakieś lokalne z niedużym natężeniem ruchu.

 

Jak wprowadzili te przepisy o przekroczeniu prędkości o 50 i zabraniu prawka, oraz o przewozeniu wiekszej ilosci osob niz w DR to mialem kontrole policyjna i pytalem ich jak to jest. Powiedzial ze jak jedzie was 4 a moze osob to poza kierowca kazdy moze miec dziewczyne jakas na kolanach 😄 jak bedzie 3 osoby więcej jak w dowodzie prawko zatrzymane 😄 Wczoraj mialem przygodę ze strozami prawa...  Na polnej drodze mnie zatrzymali, nie miałem przy sobie dowodu ani OC a oni w systemie nie widzieli aktualnego stanu i stalem tak 30 minut zanim wyslali mi z domu zdjecie polisy i dowodu, a dzis juz slyszalem ze podobno pijany jechalem i dlatego tak dlugo mnie trzymali 😄

17 minut temu, Strongman napisał:

A mam pytanie jak już mowa o zatrzymaniu prawa jazdy jak przekroczy o 50km/h to zabierają i trzeba zdawać od nowa czy po pewnym okresie oddają.

Na 3 miesiace zatrzymuja, jeśli będziesz jechał w tym czasie zabieraja na 6 a jesli 3 raz w przed oddaniem uprawnien cie zatrzymaja juz egzamin tylko 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25746

Swoje chłopaki, czekali aż wytrzeźwiejesz nim dmuchać w balonik zaczniesz

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Mi się nie podoba . Czyli niezbyt toto .

Jakby trochę pracy włożyć to może do tura by był , cena bardzo zachęcająca 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
28 minut temu, daron64 napisał:

+ @mf362

A skąd ten zapis wytrzasnąłeś?

Ustawa Prawo o ruchu drogowym

Rozdział 3
Zatrzymywanie praw jazdy i pozwoleń oraz cofanie i przywracanie uprawnień 
do kierowania pojazdami
Art. 135. 1. Policjant:

(...)

1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu
polegającego na:

(...)

b) przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną 
w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą 
z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji; 
przepis nie dotyczy przewozu osób autobusem w publicznym transporcie 
zbiorowym w gminnych, powiatowych i wojewódzkich przewozachpasażerskich w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym 
transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 2016 i 2435 oraz z 2019 r. 
poz. 730, 1495, 1696 i 2020), o ile w pojeździe przewidziane są miejsca 
stojące;

 

Fakt, tak jest do ciągnika, z jednym miejscem siedzącym

http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/36414,za-przewozenie-wiekszej-liczby-osob-w-pojezdzie-mozesz-stracic-prawko-policja-przypomina

, a wytłumacz nam to.

https://www.prawojazdytesty.pl/czy-mozna-stracic-prawo-jazdy-za-przewozenie-wiekszej-ilosci-osob/

Albo to, bo widać praw u na ci dostatek, albo każdy interpretuje je jak chce   :D coś wybiórczo zacytowałeś te paragrafy.  :P

https://maszprawo.org.pl/2015/09/zatrzymanie-prawa-jazdy-na-3-miesiace-nowe-przepisy/

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj