farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

stempos1980    7909
Przed chwilą, soltys48 napisał:

moja też jeszcze zwykła-kupiona była jednego dnia z 330 ojca , której u nas nie ma już 30 lat

Gratulacje nowego nabytku

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3259
Napisano (edytowany)

Jak dla mnie 30 lepiej udana niż 60,duże spalanie ma 60,wyjący mosty,blokujące się biegi,podnośnik,wałek hydraulika.Najgorszą wadą jest spalanie można porównać z ursusem rolnika,ale rolnika dużo mocniejszy przy tym samym spalaniu.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2464
10 minut temu, bratrolnika napisał:

U brata tyż dwie, obie emki.

Żółta już z dwa lata z kabiną

IMG_20171209_113336.jpg

Żółta który rok produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 85 wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgapiłem że mki . W 86 chyba wyszły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

miałem emkę, mam i zwykłą, wg mnie zwykła lepiej wykonana, plus emki to szybsza była bo zwykła to jedzie w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Moja największa wada to skrzynia a tak to ok

Pochmurno jakiś delikatnie delikatny wiaterek czuć.W nocy kapało ale nie wiem ile na kapało bo nie byłem przy deszczołapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16932

O kurna jaka mgła. jak w kopanie kartofli. 😱 jesień chyba już mamy. 7°C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16932
soltys48 napisał:

a no ....pojedwabiło mnie i kupiłem ciapaja, z myślą o pyrach i innych przydomowych pracach

Chyba zbyt pochlebne opinie napisałem o swoim ciapku. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16932
stempos1980 napisał:

Grzyby będą 

na zbożu 😀😀


stempos1980 napisał:

A czemu tak twierdzisz?

w innym temacie napisałem, że mój ciapek (w sensie c328) to najczęściej używany ciągnik w gospodarstwie. landek więcej stoi niż robi. no i chyba sołtys wziął to sobie za bardzo do serca. 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12438
8 godzin temu, bratrolnika napisał:

U brata tyż dwie, obie emki.

Żółta już z dwa lata z kabiną

IMG_20171209_113336.jpg

Ta sześćdziesiątka jak u mnie we wsi była to tura nie miałam,  chyba że zdzichu przed sprzedażą ubrał.  Pomidory jeszcze matka miała parę nie wymarzonych to dam sobie radę.  A le wielkie dzięki za pomoc. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
Uziu92 napisał:

miałem emkę, mam i zwykłą, wg mnie zwykła lepiej wykonana, plus emki to szybsza była bo zwykła to jedzie w miejscu.

możliwe z wykonaniem jak się trafi mam od 90ego roku robiony wałek w skrzyni co jest ich niestety wadą pozatym rakieta pracuje u mnie 365dni w roku zwykłe to takie wolne em to przy nich rakieta w mojej czuć moc 😀 jeźdzłem i kilkoma zwykłymi i kilkoma emkami to trafił mi się niezły egzemplaż wujo ma też em co mało w ciężkiej robocie pracowała bo zawsze miał coś mocniejszego ale jakaś zmulona


11* z ranka


Bananek napisał:

O kurna jaka mgła. jak w kopanie kartofli. 😱 jesień chyba już mamy. 7°C

dopiero sadzone a Ty chcesz kopać🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Jaka fajna ciepła noc, wszystko zaczyna rosnąć

Trawę trzeba rozrzucić a tu po ciapaja muszę jechać ....jak żyć?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Na kołach wracaj jak ciepło.

U mnie +9 i jakoś tak ponuro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16932
soltys48 napisał:

Jaka fajna ciepła noc, wszystko zaczyna rosnąć

Trawę trzeba rozrzucić a tu po ciapaja muszę jechać ....jak żyć?🤔

trawa poczeka. są rzeczy ważne i ważniejsze 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
33 minuty temu, soltys48 napisał:

Jaka fajna ciepła noc, wszystko zaczyna rosnąć

Trawę trzeba rozrzucić a tu po ciapaja muszę jechać ....jak żyć?🤔

Daleko jedziesz po tego ciapka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28772
9 godzin temu, krilan06 napisał:

Żółta który rok produkcji?

nigdy nie pamiętam, chyba 1989

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Ta sześćdziesiątka jak u mnie we wsi była to tura nie miałam,  chyba że zdzichu przed sprzedażą ubrał.  Pomidory jeszcze matka miała parę nie wymarzonych to dam sobie radę.  A le wielkie dzięki za pomoc. 

z tego co pamiętam to u Zdziśka zawsze miała, czyli ostatnie trzy lata na Kocierzewie musiała mieć

8 godzin temu, Uziu92 napisał:

wg mnie zwykła lepiej wykonana

czerwona jest od nowości w domu, druga miała być zwykła, a że trafiła się z pewnych rąk to jest Emka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12438

Moja mka 88r od nowości u mnie w gospodarstwie pamiętam jak ojciec ją na kołach przyprowadził w lutym bez kabiny. 

Moją Mką  to już użytkował kolega sołtys i teść kolegi @bratrolnika jak to przeżyła to jestem spokojny że wiele jeszcze wytrzyma. 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Tyzydziestka ,nadaje sie do zbierania kamieni,zgrabić siano ,zaciągnąć pusta przyczepke na pole,bo z prawdziwą przyczepą ma juz problem,przy cyklopie a i buraki zasiać gamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12438

U mnie przez 17lat pracowała jako główny ciągnik na 20ha.  Do pomocy miała t25.  I jakoś się wszystko obrobiło.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj