Polecane posty

grzesiu    532
55 minut temu, alfa napisał:

No i co z tego że byli jak ktoś zaprosił to byli. A zresztą i zawadzki i borawski to by przejęli wszystko jak na dobrych warunkach dlatego mówię że rolnik jak zwiększa to borawski się cieszy nawet jak by i za 1 zł było no bo jednak ilu jest prezesów co rządzą największą mleczarnia w Polsce? Jeden? A widzicie jeden i jednak głowę można wyżej nosić 

Tak Grzesiu racja ale jak masz w cholere produktu to szarpiesz się o cenę z taką mlekowita i oddajesz za darmo a jak masz mało zajebis.... Produktu to sami ciebie proszą żeby im dostarczyć nawet zobacz zajeżdża samochód z mlekpolu a 30 sekund po nim Piątnicy wedle rozumowania nasz powinien być zrzucany Ale nie zrzucają tamten bo to Piątnicy. A nie ma co ukrywać mlekpol ma dużo mleka złej jakości w porównaniu do nie dużej ilości super mleka Piątnicy.  Nas trzyma laciate a resztę klepiemy bo klepiemy bo coś z tego zrobić trzeba ale co z tego oddajemy tanio. W 2017 1.5 mld mleka a dziś 2mld jest różnica? 

Z tymi rozladunkami to wyobrażam sobie i wiem że jest to realne.

Powiem tak biznesu już nie można zmniejszać tu trzeba iść do przodu po prostu każde przedsiębiorstwo ma różne drogi do tego samego celu - maksymalizacji marży co w SM objawia się cenami skupu. 

Także prosze Was abyscie sami nie kopali dołków dla swoich biznesów tylko starali się je udoskonalać poprawiać usprawniac. Mam na myśli SM i żyjące w synergii GR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Piątnica liczy się. Znajomy pracował w jedej z sieci supermarketów gdzie chcieli wywrzeć na Piątnicy presję na obniżkę cen produktów to Piątnica zaprzestała wysyłek towaru.  Efekt finalny był taki,  że spadła im sprzedaż nabiału w ogóle i sami przyszli do Piątnicy. Mali a jednak mają tą siłę przebicia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

 

Kolega @alfa to widzę że gada jak mu wygodniej.

Najpierw że jak chory rolnik to mleko do kanału ma lać -okazalo się że będą od niego na końcu trasy dobierać.

A teraz zarzuca że nikt się na zebraniu nie odezwie ale w sprawie wirówek też siedzi cicho. 

 

  • Like 1

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Co z wielkości przez tą wielkość trzeba pieprzone magazyny budować za 250 baniek to jest ta wielkość. Żeby mleka było jak przed rozpoczęciem proszkownia w 2017 1.5 mld i nie było by wzrostu to nie było by głupiej proszkownia za 500000000 i magazynów za 250000000 i reszty za prawie 300000000. Tu potrzebne jest kwotowanie wewnątrz spółdzielcze bo daleko nie naciągniemy z tymi oborami to się zrobił już Meksyk na jeban.. Kolnie w każdej wiosce 2 się stawiają. Żeby nie te niezbędne inwestycje i nie nadmiar mleka i bez tego ścierwa wirowanego cena byłaby zupełnie inna. Zwiększenie skupu to zwiększenie zatrudnienia a jakie PiS nam narzucił warunki płacy i zusu a jakie dopiero będą chyba każdy wie do tego prąd i podatki wyższe to jest dla mleczarni niszczarka bo nie zapłaci za to rząd tylko głupi rolnik 

Chl

1 minutę temu, Pablo16 napisał:

 

Kolega @alfa to widzę że gada jak mu wygodniej.

Najpierw że jak chory rolnik to mleko do kanału ma lać -okazalo się że będą od niego na końcu trasy dobierać.

A teraz zarzuca że nikt się na zebraniu nie odezwie ale w sprawie wirówek też siedzi cicho. 

 

Chłopie borawski emu wirówki są na rękę on pobory będzie miał te same i będzie dalej prezesem największego podmiotu zrozum to. A ty i ja będziemy doić po 1 zł to on nadal będzie miał swoją pensje i uznanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Ty swoją pensję też jak będziesz siedział cicho 

 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

@alfa możesz potwierdzic albo coś słyszałeś że pewien kombinat rolny z okolic Mrągowa będzie stawiał obore na tysiąc sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Już dawno budowa trwa. Obora Boruchów

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Skoro nowe obory wyrastają jak grzyby p ok deszczu to oznacza jedno - spoldzielnia płaci bardzo dobrze że jest na takie inwestycje. Nawet jeśli Twoja teoria z ograniczeniem skupu miałaby się sprawdzić to tylko w krótkim okresie czasu bo po chwili płacąc powyżej konsensusu rynkowego i tak te obory by powstawały i skup by się zwiększył więc błędne koło!!!

3 minuty temu, Ursusc385 napisał:

Już dawno budowa trwa. Obora Boruchów

W jakiej lokalizacji? Oni nie oddają do Polmleku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Cennik Mlekpolu zachęca żeby dostarczać więcej i więcej mleka. W Mlekowicie najwyższy próg to pow. 30tys. l a w Mlekpolu 100tys. l. Piątnica zniosła progi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

W Lembruku czy w innym miejscu? Kur.a jakie to pazerne ciągle im mało przecież już doją ponad tysiąc sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Grzesiu można zrobić kwotowanie i nie będą rosły jak grzyby po deszczu a to że ktoś buduję taka oborę załóżmy na 150 dojnych o wydajności 8500 a teraz ma 70 o tej samej wydajności to oznacza że po kosztuje go 3-4 mln spłaci przez 13 lat 5.5 raty będzie miał 35000 dodatkowych kosztów z 10000 będzie napierdal.. Na czyimś polu dostanie garba a w kieszeni tyle samo albo mniej bo jak nazbiera pola to i traktory i maszyny większe potrzebne. Pablo czemu ty nie wystawiasz swojej kandydatury na zebraniu tak cie bolą te pobory? Wystaw się spróbuj będziesz bogatszy nikt Ci nie broni jak tak ci to nie leży jakoś zawsze ci sami kandydaci nowych brak. A jak nie chcesz to jak masz 60 dojnych daj im dodatkowo granulek że 2 tony zapłacisz 2400 a weźmiesz 7500 zostanie Ci 5 tys to będziesz miał jeszcze większe pobory i nie będziesz gledzil.  Daj mi na priv namiary wyślę Ci część tych poborów jak takie masz ciśnienie albo wylon się na tym zebraniu nie bój się ale jak ty myślisz że jak się zgłoszę i wystartuje to mleko nie przejdzie to inna sprawa. Odwagi chłopie.  nie masz sąsiada żeby powiedział proponuję Jana Kowalskiego. Wykarzesz się w działaniu inni cie będą chwalić mleko będzie po 2 zł i pobory będziesz miał. Myślisz że jestem takim idiota że cieszą mnie pobory? Człowieku przykładowo jak miałbym 600000 litrów zdanych to 5 gr droższe mleko i mam te pobory z mleka co ty myślisz że nie chciałbym 1.7 czy 1.8.  Nie da się tego zrobić i ty i ja tu nic nie poradzę ale jak uda mi się jeszcze raz wejść to tobie pomogę i będę się przyglądał jak działasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

W lembruku. Oddają do mlekpolu 

Daj palec to wezmą całą rękę, ciągle mało i mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2020 o 19:56, slawek74 napisał:

A co słychać w spomleku?🤔

Narazie  1,3-1,4zl brutto dla vatowca po odliczeniu już tych wszystkich udziałów i funduszy. Co w kwietniu będzie to nie wiem 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
51 minut temu, alfa napisał:

Grzesiu można zrobić kwotowanie i nie będą rosły jak grzyby po deszczu a to że ktoś buduję taka oborę załóżmy na 150 dojnych o wydajności 8500 a teraz ma 70 o tej samej wydajności to oznacza że po kosztuje go 3-4 mln spłaci przez 13 lat 5.5 raty będzie miał 35000 dodatkowych kosztów z 10000 będzie napierdal.. Na czyimś polu dostanie garba a w kieszeni tyle samo albo mniej bo jak nazbiera pola to i traktory i maszyny większe potrzebne. Pablo czemu ty nie wystawiasz swojej kandydatury na zebraniu tak cie bolą te pobory? Wystaw się spróbuj będziesz bogatszy nikt Ci nie broni jak tak ci to nie leży jakoś zawsze ci sami kandydaci nowych brak. A jak nie chcesz to jak masz 60 dojnych daj im dodatkowo granulek że 2 tony zapłacisz 2400 a weźmiesz 7500 zostanie Ci 5 tys to będziesz miał jeszcze większe pobory i nie będziesz gledzil.  Daj mi na priv namiary wyślę Ci część tych poborów jak takie masz ciśnienie albo wylon się na tym zebraniu nie bój się ale jak ty myślisz że jak się zgłoszę i wystartuje to mleko nie przejdzie to inna sprawa. Odwagi chłopie.  nie masz sąsiada żeby powiedział proponuję Jana Kowalskiego. Wykarzesz się w działaniu inni cie będą chwalić mleko będzie po 2 zł i pobory będziesz miał. Myślisz że jestem takim idiota że cieszą mnie pobory? Człowieku przykładowo jak miałbym 600000 litrów zdanych to 5 gr droższe mleko i mam te pobory z mleka co ty myślisz że nie chciałbym 1.7 czy 1.8.  Nie da się tego zrobić i ty i ja tu nic nie poradzę ale jak uda mi się jeszcze raz wejść to tobie pomogę i będę się przyglądał jak działasz 

Nie bolą mnie pobory tylko Twoja postawa wobec dostawcy. Najpierw nam mówisz że mleczarnia nic nie musi tylko my dla niej musimy.

Potem zarzucasz nam że na zebraniach się nie odzywamy ale Ty sam też lepszy nie jesteś. 

No i staszysz ludzi ze jak złapią wirusa to mleka od nich nie odbiorą. 

Nie chce się z Tobą kłócić ale wkurza mnie że jako radny i jako dostawca masz innych za białych murzynów.

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
5 godzin temu, alfa napisał:

Kolego Ramzes jeśli nie było zaproszenia to do kierowcy pretensje a poza tym od ludzi napewno wiedziałeś że jest zebrane a nikt zaproszeń nie chce na wejściu a jak byś był obecny to i tak nic byś nie powiedział jak reszta bo byś myślał jak reszta że mleko nie przejdzie. Jak ci tak źle w mlekpolu to odchodź nikt nikogo nie trzyma. Myślisz że jak by wszystko ustało i mleczarnia nie miała by co z tym zrobić to by od ciebie brała mleko płaciła ci a sama woziła utylizować? Grubo się mylisz bo to wcześniej miałem na myśli nie wiem o czym ty myślałeś. A problemem powrzednim jest to że ludzie zwiększają bez pojęcia ilość i prezes się cieszy że będzie 2 mld a ty jęczysz ze ceny nie ma. Ludzie nie znają prostej logiki że jak koszt 1 zł to reszta zysk ma 200 tys po 1.5 to ma 100 tys zysku postawi oborę zda 400 po 1.25 ma tyle samo a roboty tyle samo i kredyt na bani. Następny problem fałszerstwo kwalifikowane pod przestępstwo doczytaj sobie kodeks. Chodzi o wiroweczki pewnie sam też wurujesz jak większość i ta ulubiona mleczarnia by cię nie wzięła. Ale zaczekaj tylko zrobimy wypad z mleczarni tego samego dnia ostatniej wypłaty brak i udział przepada wtedy mleka ubędzie i cwaniakowanie się skończy.  W mleczarni wiodącej prym takie rzeczy są zakazane. A jeśli chodzi o cenę to chyba wiecie że było tylko 30 mln zysku którym mleczarnia się podzieliła a w tym roku przez pieprzony PiS dojdzie jeszcze 80 90 mln kosztów i weź naplac to duża mleczarnia podatna na wahania kursów zagranicznych niestety mamy tyle mleka ile mamy i trzeba to jakoś ciągnąć. Piątnicy jest przy nas mała a to dziś zaletą. Myślisz że żeby był zysk to byś go nie miał na koncie? Miałbyś daje za to rękę uciąć ale jak mówi przysłowie z kiela mąki jak młyn stoi 

A co kierowca ma do zaproszeń kiedy transport macie prywatny? To wy jako spółdzielnia odpowiadacie za poinformowanie każdego członka o zebraniu minimum 14dni wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222
56 minut temu, alfa napisał:

Człowieku przykładowo jak miałbym 600000 litrów zdanych to 5 gr droższe mleko i mam te pobory z mleka

Chcesz powiedzieć, że 30k rocznie przytulasz za klaskanie prezesowi? Ło to nie takie grosze jak mówiłeś. 

Skoro prezes i jego mania wielkości jest problemem, zamiast ganiać brudasów i iść w jakość to kuźwa po kiego grzyba go tak bronisz,że jest niezastąpiony! Ile razy to powtarzałeś, że nie ma komu go zastąpić. Alfa dla mnie jesteś fałszywym dupolizem bo co miesiąc piszesz co innego, chorągiewka jak wiatr zawieje tak i ty się ustawiasz. Albo w jedną albo w drugą, że wszystkimi nie da się dobrze żyć. Dlaczego nikt nie robi rabanu na zebraniach żeby radnych zmienić?? Zadaj pytanie sobie, dlaczego ty siedzisz na radzie i nie podniesiesz dyskusji o zmianę wodza. 

Terazrozpacz? Że Mlekpol za duży? Że Piątnica malutka to jej łatwiej? Chłopie ile razy powtarzałeś razem z grzesiem, że Mlekpol może więcej ugrać bo jest molochem, że fenomen Piątnicy już niedługo minie i zacznie się płacz i bieda... I co teraz mamy? Piątnica ma się w najlepsze, podwyżki, a Mlekpol robi w nachy. 

Z jakością i brudasami masz rację,dwa dni temu widziałem u kolegi wirówa aż gorąca.

 

  • Like 2
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
1 godzinę temu, alfa napisał:

Co z wielkości przez tą wielkość trzeba pieprzone magazyny budować za 250 baniek to jest ta wielkość. Żeby mleka było jak przed rozpoczęciem proszkownia w 2017 1.5 mld i nie było by wzrostu to nie było by głupiej proszkownia za 500000000 i magazynów za 250000000 i reszty za prawie 300000000. Tu potrzebne jest kwotowanie wewnątrz spółdzielcze bo daleko nie naciągniemy z tymi oborami to się zrobił już Meksyk na jeban.. Kolnie w każdej wiosce 2 się stawiają. Żeby nie te niezbędne inwestycje i nie nadmiar mleka i bez tego ścierwa wirowanego cena byłaby zupełnie inna. Zwiększenie skupu to zwiększenie zatrudnienia a jakie PiS nam narzucił warunki płacy i zusu a jakie dopiero będą chyba każdy wie do tego prąd i podatki wyższe to jest dla mleczarni niszczarka bo nie zapłaci za to rząd tylko głupi rolnik 

Chl

Chłopie borawski emu wirówki są na rękę on pobory będzie miał te same i będzie dalej prezesem największego podmiotu zrozum to. A ty i ja będziemy doić po 1 zł to on nadal będzie miał swoją pensje i 

Żeby taka spółdzielnia nie miała własnych środków na budowę magazynu... przy tej cenie co płacicie za mleko to marmurem powinien być wyłożony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potwierdziło się tylko to że rada robi to co prezes nakaze i nie mają swojego zdania.  Piątnica czy Sierpc powinny byś stawiane za wzór dla innych jak rolnicy zarządzają swoją spółdzielnia. Spółdzielnia się rozwija i rolnicy także.  Ale jak prezes jest nie do ruszenia i dostaje co roku że swoją świta podwyżki to ma gdzieś jaka cene  mają rolnicy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Czareczek, jeśli kat nad głową Ci stoi i grozi paluszkiem albo z nim albo wcale to trudno będzie Ci go nawrócić na swoją rację. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ursusc385 napisał:

Już dawno budowa trwa. Obora Boruchów

nasz były serwisant podobno teraz tam już halę zakłada, szaleństwo. Mają ludzie rozmach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj