Polecane posty

pedro2    7259

Z tym Turkiem to na prawdę lipa, współczuję. Oby inni nie poszli ich śladem. 21 wiek, a oni nadal nie pojmują, że krowa to nie fabryka gdzie możesz zawiesić produkcję na miesiąc i potem dalej normalnie produkować. Samo ograniczenie produkcji poprzez uboższe dawki żywieniowe odbije się w późniejszym czasie, taka krowa już nie wróci za miesiąc do wcześniejszej wydajności. Jedynie co to można się ratować odpajaniem cieląt pełnym mlekiem. 

Ja myślę, że najgorsze skutki finansowe dopiero przed nami bez względu czy to mleko, opasy czy prod roślinna. Po wszystkim będzie łatanie dziur po stratach firm, a jak wiadomo od lat wszystko odbija się na nas, na cenach środków do produkcji i na cenach naszych produktów. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Miejmy nadzieję że nie każą zmniejszać produkcji tym bardziej że w umowach jest że mleczarnia zobowiązuje się odebrać całość mleka wyprodukowanego w gospodarstwie dostawcy.

Ja sam jak wielu innych jestem zobowiązany zwiększyć a nie zmniejszać. 

Po za tym jak my mamy utrudniony eksport to niech import nie wjeżdża do kraju. Niech politycy ogarnac się i coś z tymi sieciami zrobią nim będzie za późno 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
1 godzinę temu, karol6130 napisał:

Jednym słowem skończy się na jakiś czas zarobek firmom handlującym maszynami, ciekawe co będzie z naborem na prow.

Z plusów to jeszcze cena ziemi może spaść, czy to zakupu czy dzierżawy, ale tu znowu ci co dobrze stoją finansowo nie odpuszczą okazji zakupu.

U nas we wsi tylko jeden wypadnie z rolnictwa jak by był taki kryzys, reszta najwyżej nie kupi kolejnego mieszkania w Warszawie.

W Rykach cena za marzec pozostaje bez zmian, co dalej zobaczymy

Dużo Ryki eksportują?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

w większości mleczarniach brakuje towaru w Mlekovicie Mlekpoku Polmleku. tak że nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja myślę, że sieci handlowe chcą ugrać na tym koronawirusie dużo kasy. Z jednej strony mówią, że nic nie idzie i chcą obniżek cen w mleczarni a z drugiej słyszy się że magazyny puste. Dla mnie wygląda to tak jakby ,,właściciel'' Turka dostał w rączkę aby specjalnie wywołać panikę na rynku mleka w Polsce.  Jeden przypadek w skali kraju malutkiej mleczarni. Lub zarząd tej mleczarni nie potrafi dobrze zarządzać. Coś tu śmierdzi. Nawet cały KZSM zamiast brać przykład z piątnicy i zachęcać do działania w tym kierunku tylko narzeka i każe się przygotować na złe czasy zamiast temu zaradzić. Jak dla mnie powinno się ich rozwiązać jak izby rolnicze które tylko przyklaskują urzędującej władzy nie zależnie kto rządzi  i nic nie robią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ramzes10 napisał:

Ja myślę, że sieci handlowe chcą ugrać na tym koronawirusie dużo kasy. Z jednej strony mówią, że nic nie idzie i chcą obniżek cen w mleczarni a z drugiej słyszy się że magazyny puste. Dla mnie wygląda to tak jakby ,,właściciel'' Turka dostał w rączkę aby specjalnie wywołać panikę na rynku mleka w Polsce.  Jeden przypadek w skali kraju malutkiej mleczarni. Lub zarząd tej mleczarni nie potrafi dobrze zarządzać. Coś tu śmierdzi. Nawet cały KZSM zamiast brać przykład z piątnicy i zachęcać do działania w tym kierunku tylko narzeka i każe się przygotować na złe czasy zamiast temu zaradzić. Jak dla mnie powinno się ich rozwiązać jak izby rolnicze które tylko przyklaskują urzędującej władzy nie zależnie kto rządzi  i nic nie robią. 

Co masz na myśli mówiąc KZSM zamiast dać przykład z Piątnicy?

1 godzinę temu, dabrowskit napisał:

w tamtym tygodniu z mlekovity wyjechało 150 tirów towaru

Ale chyba we wtorek do południa. Inaczej byłaby katastrofa dla MLEKOVITy. Nawet licząc po 20 ton towaru, 150 tirów to 3 mln litrów mleka. Czyli mniej niż MLEKOVITY dzienny skup. Coś te dane niesprawdzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
DarekRajgród napisał:

1 godzinę temu, ramzes10 napisał:

Ja myślę, że sieci handlowe chcą ugrać na tym koronawirusie dużo kasy. Z jednej strony mówią, że nic nie idzie i chcą obniżek cen w mleczarni a z drugiej słyszy się że magazyny puste. Dla mnie wygląda to tak jakby ,,właściciel'' Turka dostał w rączkę aby specjalnie wywołać panikę na rynku mleka w Polsce.  Jeden przypadek w skali kraju malutkiej mleczarni. Lub zarząd tej mleczarni nie potrafi dobrze zarządzać. Coś tu śmierdzi. Nawet cały KZSM zamiast brać przykład z piątnicy i zachęcać do działania w tym kierunku tylko narzeka i każe się przygotować na złe czasy zamiast temu zaradzić. Jak dla mnie powinno się ich rozwiązać jak izby rolnicze które tylko przyklaskują urzędującej władzy nie zależnie kto rządzi  i nic nie robią. 

Co masz na myśli mówiąc KZSM zamiast dać przykład z Piątnicy?

1 godzinę temu, dabrowskit napisał:

w tamtym tygodniu z mlekovity wyjechało 150 tirów towaru

Ale chyba we wtorek do południa. Inaczej byłaby katastrofa dla MLEKOVITy. Nawet licząc po 20 ton towaru, 150 tirów to 3 mln litrów mleka. Czyli mniej niż MLEKOVITY dzienny skup. Coś te dane niesprawdzone. 

co tu liczysz ze z litra mleka ma 1 kg masła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dabrowskit napisał:

co tu liczysz ze z litra mleka ma 1 kg masła?

Nie. Ale wiem ile wyjeżdża z MLEKOVITY. 150 tirów to żadna ilość. Towar niestety też na magazynie już jest. Było chwilę większych wysyłek, sklepy pełne, magazyny dystrybucyjne też, zaraz się zaczną nerwy. Chyba, że ludzie się rzucą do sklepów, czego wszystkim życzę. A odpowiadając na pytanie o masło, odpowiadam: masz racę. Ale z tego litra mleka jak odejmiesz tłuszcz, w dalszym ciągu sporo zostaje. I też to niestety trzeba sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z moich informacji jest absolutny brak towaru na magazynach i hutrowniach mlekovity  obwoźne sklepy nie mają towaru jest taki buum że idzie wszystko prosto z produkcji . W Działdowie wrócili do produkcji i idzie pełną 100% parą bo jest deficyt  wiec te swoje bajeczki że towar zalega ktoś może sobie wsadzić . A i za mało mleka wiec doić Pany do oporu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
Dnia 17.03.2020 o 18:32, Kierownik napisał:

U nas zmiana mleczarni na ostatniej prostej. Teraz nie mozemy sie zdecydowac. Mlekovita czy Wloszczowa. Jesli chodzi o cene tutaj 4gr wiecej netto wychodzi w tej pierwszej. Dokladnie przy 4.1 i 3.6 M-1.48pln, W-1.47 - 3gr udzialy. Jesli chodzi o progi Mlekovita ma najwyzszy 30tys+, zaś Wloszczowa ma kolejny powyzej 70+ i 300tys+ przy przeskoczeniu na 70+ mialbym 3gr wiecej. Kolejna sprawa cennik za tluszcz i bialko. W mlekovicie doplacaja 0.1zł do jednostki bialka oraz 0.1zł do jednostki tluszczu. We wloszczowej na plus bo 0.11zł za tluszcz i 0.145zł za bialko. Co myslicie? Jakies opinie?

Kalisz obecnie nie przyjmuje nowych, można wpisać się na listę. Od cennika wyliczonego w Mlekovicie odejmij 2-3gr/l i wyjdzie realna cena. Za tłuszcz płacą 0,11zł/l.

Co do Turku to podobno towar jechał do Niemiec, a teraz problemy na granicach i klops. Pretekst do obniżek. Kierowcy z wołowiną też nie chcieli jechać do Włoch, dostali "premię",  niektórzy zdanie zmienili i są w drodze na południe. Możemy sobie tutaj gdybać co będzie, ale tego nikt nie wie (po zniesieniu kwot miało być cacy, a jak było wszyscy wiemy). Jedno jest pewne, ludzie jeść muszą - pytanie tylko na jaki okres wystarczy im pieniędzy.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12980
3 godziny temu, leszek1000 napisał:

fundamenty wykopane.Zawsze budowę  mogę zawiesić 

Ja chce ciągnik kupić  i też  w rozkroku stoje i nie wiem  czy kase wydać czy trzymać  gdzieś  slyszalem że  najlwpiej inwestować w czasach kryzysu ale czy to prawda?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

to poczatek kryzysu wiec narazie czekaj jeszcze obnizek nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483

przecież Turek to chyba nie polska mleczarnia tylko jakis zachodni koncern mający zakład w Polsce


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Oby tylko mleczarnie o nas choć trochę pomyślały i nie wykorzystały tych koronospekulacji aby znów wydy..ć rolnika na cenie. Sytuacja nie jest ciekawa z której strony nie spojrzeć to jest d*pa. Albo wirus może dopaść albo Cię doją na żywcu zbożu oby mleko się utrzymał to się jakoś przetrwa. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łolek napisał:

Ja chce ciągnik kupić  i też  w rozkroku stoje i nie wiem  czy kase wydać czy trzymać  gdzieś  slyszalem że  najlwpiej inwestować w czasach kryzysu ale czy to prawda?

 

Poczekaj. Sprzedający ciągniki najczęściej sprzedają je z placu. Z tych placów teraz nic nie idzie, bo ludzie ograniczają przemieszczanie się, po drugie jest duża niepewność i spore ryzyko, że może być gorzej. To są okoliczności, które nie wróżą boomu na rynku maszyn rolniczych. Pod koniec roku z uwagi na uciekające roczniki i gonienie obniżonych planów przez sprzedawców, ceny powinny być lepsze. Chyba, że wszystko pierd*****, tylko po co Ci wtedy ciągnik 😉 Jest też druga szkoła, która mówi, że pieniądz może gwałtownie tracić na wartości i dzisiaj kupisz za te pieniądze ciągnik a jutro jedynie koła do niego, ale bliżej mi do pierwszej wersji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Zalezy jaki ciagnik. Bo jak jakiś zagraniczny za ktory placą w euro to taniej raxzej nie bedzie. Bo zloty slabnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale czesc fabryk  staneła , także cieżko doradzić  new holand  chyba z włoch a tam wszystko stoi  .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
10 minut temu, jarecki napisał:

ale czesc fabryk  staneła , także cieżko doradzić  new holand  chyba z włoch a tam wszystko stoi  .

 

Male modele z wloch. Od t6 z angli ale tam tez staje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj