Polecane posty

bop23    84
8 minut temu, Pafnucy napisał:

Chciałbyś kupić ode mnie mleko , jak bym był podejrzany o chorobę ?

Jesli  jakość twojego mleka ma sie nijak do twojej choroby co to kogo obchodzi....... Tlumaczą że przez towary sie nie przenosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko też wielu rolników ma tego koronawirusa i o tym nie wie i też mleko idzie więc czemu ma nie iść gdy wynik wyjdzie już na jaw? Trzeba tylko w trakcie odbioru mleka zachować najwyższe środki ostrzożności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    230
karol091193 napisał:

Takie zamieszanie z tym wirusem że szok. Świnie w dół, Byki w dół, paliwo w dół. Aż się chce napisać Mlekpol 30gr w dół 😛

świnie raczej w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No jasne ze wstrzymaja odbior mleka. Wystarczy ze kichniesz w dojarni i przez 3 godziny bedzie utrzymywal sie wirus w powirtrzu. Wejdzie kierowca i rozwiezie go dalej po gospodarstwach i mleczarni. 

Gadalem z instruktorem z sierpca i mowil zeby byc gotowym na wszystko. Moga zamknoc miasto, mleczarnie na kwarantanne przy zachorowaniach  i mleczarki nie przyjada. 

To jest epidemia wiec maha gdzis twoje straty finansowe. Zreszta tak jest we wloszech. Zaklady stoja a mleko leci w kanal😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Stoją a co darmozjady z miasta będą żreć? Mlekovita hurtownie puste towar przyjeżdża tir 8 palet zamiast 24 .teraz cenaxza mleko powinna iść w górę .bez nowego telefonu przeżyjesz ale bez żarcia nie 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

@BugiiTy też nie siej paniki z tym koronoświrusem, bo teraz to tak powinno się nazywać. Nigdzie nie jest napisane ile wirus utrzymuje się poza ludzkim organizmem. Wiemy, że przedostaje się drogą kropelkową, dotyk. Z drugiej strony jak ma się utrzymywać w powietrzu 3 godziny skoro naukowcy twierdzą, że kilkunastosekundowy kontakt z chorym nie sprawi, że i my bedziemy zakażeni. Po to te odstępy w sklepach. A i jeszcze jedno. Koronawirus nie objawia się kichaniem. 

Nie zesrajcie się powtarzam to któryś raz. Pewnie stąd taki deficyt papieru toaletowego. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Mozesz tak sobie wmawiac. Ale panika juz jest wszedzie i zobaczysz ze odrazu tylko przy podejrzeniu przestana brac od ciebie mleko. 

W zasadzie to jeszcze nie wiadomo czy z chalupy bedziesz mogl wyjac na podwórze i do obory. Bo W ustawie o kwarantannie jest nie opuszczac mieszkania lub domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

panike sieli   pojeby którym zalezalo na tym i co nieroby nauczyciele 3 tyg w domu zapłacone będzie ?będzie,  cala budzetowka będzie teraz w domach siedzieć a wyplata i tak będzie,ot taki dodatkowy platny urlop. teraz najgorzej poszkodowani sa ludzie w sklepach sierdzi na kasie ludzi popierdolonych co kupuja po 20 kg maki nie brakuje i roboty temu jest 3 razy tyle ,a kto a tym zarobi wlasciciel sklepu bo im rzuci ochlap 200 zl premii i ryzykuj ze jakiś pajac kichający  nie zarazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nawet objęty kwarantaną możesz doić krowy. Tak pisał minister i inni. Poszukać na farmer 

Problem będzie  jak u nas wykryją wirus. Wtedy mleko z kanał bo mleczarnia nie będzie ryzykowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Ale ja sobie niczego nie wmawiam. Poprostu nie popadam w ten szał jak Ty. Skoro Ty już wiesz, że nie będą odbierać ode mnie mleka to fajnie. A skąd? Daj dowód a jeśli go nie masz to pozbieraj te plotki, które rozsiałeś po sieci swoim wpisem. Udało się?  

Jeśli nie masz nic mądrego i pewnego do powiedzenia to lepiej siedzieć cicho i nie siać paniki. Lepiej siedzieć cicho i stwarzać pozory głupiego, niż odezwać się i rozwiać wszystkie wątpliwości. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A to z tad wiem ze nikt nie bedzie ryzykowac. Konsument jest najwazniejszy a rolnik sie nie liczy. 

12 lat temu mialem stwierdzona gruzlice u krowy po badaniach tuberkulina. Mleczarnia na drugi dzien wywalila mnie na zbity pysk. Krowe uspili i wzieli do badania. Po 2 miesiacach z pulaw przyslali mi pismo ze krowa byla zdrowa. Nie chciala mnie zadne mleczarnia przyjac, bo to wiazalo by sie  z ogromnymi restrykcjami. 

Wiec nie pitol ze jakos bedzie. Niech wlasciciele restauracji i hoteli ci powiedza jak maja dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

A niby dlaczego mam informować mleczarnię gdyby załapał koronawirusa czy byłbym o to podejrzany? Stan mojego zdrowia to moja prywatna sprawa, mam aktualna książeczkę zdrowia i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
11 minut temu, vat napisał:

A niby dlaczego mam informować mleczarnię gdyby załapał koronawirusa czy byłbym o to podejrzany? Stan mojego zdrowia to moja prywatna sprawa, mam aktualna książeczkę zdrowia i tyle. 

Ale jesteś w tedy zagrożeniem dla innych ludzi i roznosisz wirusa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Z tego co mówią wirus może przebywać przez max 1 godzinę poza organizmem nosiciela. Ja kończę oporządek o 19, po mleko przyjeżdżają o 2 w nocy> Więc ryzyko przeniesienia wirusa jest praktycznie zerowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Bugii napisał:

 

Ludziom nożna wmówić wszystko jak ktoś nie ma własnego rozumu.  Przecież to jest wszystko wywołane specjalnie żeby kilka najważniejszych osób na świecie zbiło grubą kasę.  Po tym kryzysie trzeba obserwować ile nastąpiło upadłości firm i kto je przejmuje.  Wtedy wszystko się wyjaśni.  Rozumiem żeby ten wirus był smiercionośny i każdy zarażony umierał lub chociażby w takim stopniu jak na hiszpanke ale umiera według danych 3-4 % i to ludzie już chorujacy na inne choroby i w podeszłym wieku.  Jakby tak wszystkich przebadal to pewnie w Polsce by już było kilka tys osób zarażonych i wtedy umieralnosc była by na poziomie 0,3 % albo i mniejsza. Co poradzić że większość osób przechodzi to bezobjawowo.  I jakby tak na całym świecie zaczęli podawać prawdziwe dane to nagle z tej pandemii by był śmiech na sali bo jak można nazwać pandemia śmierć 5 tys osób w skali świata przez 3 miesiące gdzie na grypę umiera na świecie co minutę jedna osoba.  No ale wtedy nie można byłoby podawać szczepionek nieprzebsdanych.  Nie było by powikłań i koncerny farmaceutyczne nie zarabialy by fortuny.  Otwórz chłopie oczy.  Na tym świecie wszystko jest dla kasy.  A skoro już ten wirus się pojawił to przestrzegać bhp i wytycznych przez rząd czyli nie łazić bez potrzeby po  miastach,  sklepach itd i się go moment opanuje.  Ale jak będzie tak jak teraz że co 2-3 osoba cwaniakuje i ma w tyłku te wytyczne to nie opanujemy tego do lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

@ramzes10 Skoro  nawiązujesz do hiszpanki, to warto by było się dowiedzieć jaki był jej przebieg i jaka śmiertelność. Śmiertelność wynosiła 5-10%. Obecnie we Włoszech w momencie kryzysu w opiece medycznej na terenach dotkniętych epidemią dochodzi do 7%. Za chwilę taki kryzys może objąć całą Europę z tak prozaicznego powodu jak tam, braku miejsc do hospitalizacji. Hiszpanka miała też drugi rzut w którym dopiero rozpoczęła żniwo. Jesienny, po okresie letniego wyciszenia w którym teraz wszyscy też pokładają wielkie nadzieje.

Mam już znajomego gospodarza w kwarantannie. 

Aha, żeby nie było, mlekovita 1.53 brutto 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietuś    4

Prawda jest taka ze nawet w rodzinie wykryja wirusa mleka nie odbierają jak w mleczarni nawet u jednego pracownika mleczarnia stoi mleka nie skupiają a wiec modlić się zeby do tego nie doszło i nikt nami sie nie bedzie przejmowal

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950
31 minut temu, Pietuś napisał:

Prawda jest taka ze nawet w rodzinie wykryja wirusa mleka nie odbierają jak w mleczarni nawet u jednego pracownika mleczarnia stoi mleka nie skupiają a wiec modlić się zeby do tego nie doszło i nikt nami sie nie bedzie przejmowal

Modlenie nic nie pomoże nawet na kolanach ale problem jest poważny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Mlekovita nie wyrabia z zamówieniami brakuje mleka.tylki teraz żeby każdy raz nie oddał mleka jeden odbiór dopiero by Zobaczyli i może zaczęli się liczyć z rolnikiem.a tak to zaraz jeszcze cenę opierdola

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Dla jasności chory na mleczarni mleczarnia zamknięta chory w domu mleko kanał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Wczoraj rozmawiałem z kierownikiem skupu w swojej społdzielni i dogadałem sie ,ze skoro rezygnuję z produkcji to moge to zrobic w kazdej chwili bez konsrkwencji.Tak ,ze sprzedaje mleczne krowy bo za 1,48 brutto za litr to robil nie będę.Kierownik nawet przyznał mi racje ,ze to zaden interes i przy produkcji zostaja ludzie uwiazani kredytami i zobowiazaniami z arimr.Od kwietnia bede instruktorem w skupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj