sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

PawelWlkp    726

Tak mało że aż znajomym poprzekładali odbiory. OD jutra większość zakładów w dól. Duże zakłady teraz zabierają świnie ze swoich kontraktów, a rolników z wolnego rynku od przyszłego tygodnia dopiero bedą odbierać. Pewnie chcą po jutrzejszej podwyżce w de (-5 prognozowane) lepiej zapłacić. 4 z przodu całkiem realna i obym się mylił.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dzisiaj byłem w pewnej firmie spod Płocka wożącej żywiec dla ubojni. Od 2 tygodni jeździ 1 ciężarówka zamiast 12. Ubojnie twierdzą, że są zapchane towarem bo eksport stoi oraz boją się, że zaraz po otwarciu granic Niemiec będzie pchał gdzie się da mięso i szczególnie do Polski.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Nie chcę uogólniać ale za chwilę może się okazać że bezrobotny musi dostać 1300zł, 500zł na dzieci musi być bo to wielokrotnie jedyne źródło dochodu, a rolnik ma oddawać świnie za bezcen albo z dokładką. No i oczywiście z tym ostatnim władza nic nie może zrobić, może co najwyżej nas pochwalić za to że produkujemy zdrową żywność oraz za to że w czasie epidemii zapewniamy bezpieczeństwo żywnościowe. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1974
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Dzisiaj byłem w pewnej firmie spod Płocka wożącej żywiec dla ubojni. Od 2 tygodni jeździ 1 ciężarówka zamiast 12. Ubojnie twierdzą, że są zapchane towarem bo eksport stoi oraz boją się, że zaraz po otwarciu granic Niemiec będzie pchał gdzie się da mięso i szczególnie do Polski.

Bardziej stawiałbym na to, że mają trochę zapasów i spokojnie czekają za przecenami na rynku. Dziwne zachowanie,  bo w dobie suszy, ASF i różnych koroniastych zawirowań, wielu bez zobowiązań da sobie na zawsze spokój z trzodą, a i niejeden tuczący duńskie warchlaki spadnie z rowerka. Przy następnym zamknięciu granic większość ubojni będzie mogła się spokojnie zamknąć, tak będzie mało świń (i to niejadalnych fermowych) w kraju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Wszyscy piszą o obniżce jutro a co jak Niemiec zrobi zakłady w Pl w bambuko i nie obnizy ceny? Wtedy moim zdaniem ruszy przerób świń jeszcze bardziej, bo póki co te sztuczne przekładanie odbiorów to czekanie na jeszcze większe obniżki za zachodnia granicą. W sklepach nie ma towaru za dużo, a przez weekend wszystko zeszło, coś tu śmierdzi i to mocno...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Żywność idzie cały czas ,nie ma zamkniętych granic dla przewozu żywnosci,kierowcy ktorzy jeżdżą na ubojnie twierdzą ze od ok 2tyg idzie mrożone zza Odry, na dzisiejszej giełdzie sprzedano 20% oferowanych tuczników,czyli nadal zainteresowanie jest nikłe i duże szanse na dalsze obniżki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od dłuższego czasu coś jest nie tak przed świętami miałem sprzedać cały rzut a przyjechał i wziął tylko połowę reszta miała iść w pierwszym tygodniu po świetach  a pojechała w drugim  żywca u nas jest mało przeciez produkujemy dużo mniej niż zjadamy czyli przywożą do nas mnóstwo  towaru  a w sklepie jakoś nie staniało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Mniej niż zero... Teraz duńczykowcy powinni ci życzyć ASFu w twoim chlewie i brak odszkodowania za wybite świnie...

Nikt nie kazał kupować warchlaka po 500 zeta to chyba oczywiste o mnie się nie martw ja sobie poradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Też tak myślę. Ale ręki uciąć nie dam ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, gomez181 napisał:

Dziś giełda będzie +20

-10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

No to pojechali grubo, oby tylko ostatnia obniżka to była bo tu już nie ma z czego obniżać, tak faktycznie jakby nasze ubojnie miały chociaż trochę honoru to by po tej obniżce nic nie obniżyli bo i tak przeliczajac cenę niemiecka na naszą to w De od płacic będą 1,65 euro x 4,54 zł to jest około 7,50 zł na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32

Prosiak tanieje zboże i pasza drożeje tylko wpuszczać panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

O kuźwa, ale pojechali. Coś mi się wydaje że przy takiej tendencji to za 2 tyg na masztach w gospodarstwach będą wisiały białe flagi

30 minut temu, turtojs napisał:

No to pojechali grubo, oby tylko ostatnia obniżka to była bo tu już nie ma z czego obniżać, tak faktycznie jakby nasze ubojnie miały chociaż trochę honoru to by po tej obniżce nic nie obniżyli bo i tak przeliczajac cenę niemiecka na naszą to w De od płacic będą 1,65 euro x 4,54 zł to jest około 7,50 zł na wbc

Słyszałeś o takim przypadku żeby złodziej miał honor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

-10  

Mocne uderzenie. Przyszłość widzę tylko w barwie cyklu zamkniętego i ogarniania loch, jako najbezpieczniejsza opcja.

Takie skoki cenowe to istny hazard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Niestety panowie ale rynkiem rzadzi ten co ma kasę[obecnie Chińczycy] wypieli się na Europę[za drogo] i mamy tego efekt 20- 30% europejskiej wieprzowiny trzeba gdzieś ulokować a że załatwili rodzimych hodowców to mają chwilowo gdzie pchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Zobaczcie ma mapie Wet jak blisko na dniach był znaleziony dzik z asf nr 2275 obok fermy w Niedoradz, gdzie było ognisko. Do wjazdu na fermę ok 450metrów.

Z takim natężeniem w okolicy asf, może być super bioasekuracja, podwójne płoty a i tak jest to nic nie warte, jeżeli w pobliżu jest dywanowy nalot dzików.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Nabijacie się nieustannie z tuczu nakladczego ale niestety jest to najbezpieczniejsza forma produkcji tucznika w dzisiejszych czasach. Te 40-50 zł zawsze zostanie, zboże się sprzeda i stres o ceny i opłacalność odchodzi. Wiem za co robię. Małą łyżeczka też się idzie najeść. U mnie w okolicy przybyło 6 nowych kombajnów same tucano i jedno avero z czego tucano 320 na 20 hektarów piachu no gość ma 100 loch. Narobi się przy tym nie zaprzeczam ale takie wyskoki i noszenie nosa w chmurach jak tucznik był po 7 netto na żywą to trochę przesada. To było do przewidzenia że wiecznie trwać to nie będzie. A zaraz zacznie się narzekanie ze przy maciorach to się nie opłaca, no jak się ma maszynę za milion w garażu do spłaty która pracuje dwa dni w roku to faktycznie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
3 godziny temu, Dawid727 napisał:

Nabijacie się nieustannie z tuczu nakladczego ale niestety jest to najbezpieczniejsza forma produkcji tucznika w dzisiejszych czasach. Te 40-50 zł zawsze zostanie, zboże się sprzeda i stres o ceny i opłacalność odchodzi. Wiem za co robię. Małą łyżeczka też się idzie najeść. U mnie w okolicy przybyło 6 nowych kombajnów same tucano i jedno avero z czego tucano 320 na 20 hektarów piachu no gość ma 100 loch. Narobi się przy tym nie zaprzeczam ale takie wyskoki i noszenie nosa w chmurach jak tucznik był po 7 netto na żywą to trochę przesada. To było do przewidzenia że wiecznie trwać to nie będzie. A zaraz zacznie się narzekanie ze przy maciorach to się nie opłaca, no jak się ma maszynę za milion w garażu do spłaty która pracuje dwa dni w roku to faktycznie. 

Otóż to swiniarzowa pycha się skończy szybciej niż zaczęła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, Dawid727 napisał:

Nabijacie się nieustannie z tuczu nakladczego ale niestety jest to najbezpieczniejsza forma produkcji tucznika w dzisiejszych czasach. Te 40-50 zł zawsze zostanie, zboże się sprzeda i stres o ceny i opłacalność odchodzi. Wiem za co robię. Małą łyżeczka też się idzie najeść. U mnie w okolicy przybyło 6 nowych kombajnów same tucano i jedno avero z czego tucano 320 na 20 hektarów piachu no gość ma 100 loch. Narobi się przy tym nie zaprzeczam ale takie wyskoki i noszenie nosa w chmurach jak tucznik był po 7 netto na żywą to trochę przesada. To było do przewidzenia że wiecznie trwać to nie będzie. A zaraz zacznie się narzekanie ze przy maciorach to się nie opłaca, no jak się ma maszynę za milion w garażu do spłaty która pracuje dwa dni w roku to faktycznie. 

Nie kolego to nie jest najbezpieczniejsza alternatywa, w poczatkowej fazie dopóki są niezależni producenci to jeszcze jako tako wygląda, później jest tylko gorzej [ rynek USA, Hiszpania], dlaczego ten rodzaj tuczu na dużą skale nie rozwija się w Danii,Niemczech,Holandii,Francji skoro to takie pewne pieniądze, w ciagu 40 lat istnienia tuczu nakładczego w USA  duzi producenci zostali pracownikami lub zarządcami we własnych gospodarstwach[ ciekawe dlaczego skoro pewny stały dochód] a właścicielami gospodarstw są ogólnoświatowe koncerny , teraz w USA to widać do czego doprowadziła ta polityka ,puste półki a świnie gazowane bo nie ma kto przerobić bo zostalo tylko kilka mega ubojni w skali kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Nie no, świnie zaraz po 4,00zł netto albo niżej czyli na poziomie lat 90-tych, ale nie ma dramatu 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj