sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

damianos95    435

Bo on mysli ze przejscie z hodowli na inna hodowle to jest tak ot siup za 10minut i gotowe proponuje mu dac 1500zl miesiecznie i zacznie inaczej spiewac albo na gospodarstwo go dac to przejrzy na oczy 

U mnie lodzkie podobno 4.2 +vat

I kazdy czeka na giepde no niewiadomo czy mozna jeszcze obnizyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

To że nas okradają to jedno, ale czemu w sklepach nie tanieje skoro 30% już świnie poszły w dół? Może w miastach się tym nie interesują ale na wsi ludzie często się pytają o tę dziwną relację. Pewnie zakłady mają zapasy z tuczników zakupionych po wyższych cenach 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

A miało  tak być pięknie a wyszło jak zwykle , jakie były plany na nowe chlewnie cóż życie Polska jest takim krajem że jest bum na tydzień i świnki wrócą do ceny 4 zeta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
7 minut temu, krilan06 napisał:

To że nas okradają to jedno, ale czemu w sklepach nie tanieje skoro 30% już świnie poszły w dół? Może w miastach się tym nie interesują ale na wsi ludzie często się pytają o tę dziwną relację. Pewnie zakłady mają zapasy z tuczników zakupionych po wyższych cenach 🤣

Delikatesy szynkowe po 13 zeta , schab był na promocji 13 a tak 20 zeta , karczek 19 zeta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
8 minut temu, wielkopolskibamber napisał:

jakby świnie były zawsze powyżej 4 zł to już nie  było by żle

Ty to tak z głowy bierzesz czy gdzieś głębiej  wykopałeś?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
5 godzin temu, kopin napisał:

W zeszłym roku na jagnięcine  kazał się przestawiać ,w tym roku d*pa ,to już milczy

Przepraszam że nie w temacie. Ile w tym roku kosztuje owieczka ? 100-ówke ?

4 minuty temu, galan99 napisał:

Delikatesy szynkowe po 13 zeta , schab był na promocji 13 a tak 20 zeta , karczek 19 zeta .

Ile % h2o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Kolega mówił mi, że sprzedawał jagnięta po 250zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Zaczynają krązyć prognozy[ciekawe czy okażą się prawdą ]że za ok 4tyg ma nastąpić gwaltowna  zwyżka cen 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Dla mnie dziwne jest to, że nie ma żadnych informacji o wstrzymaniu eksportu wieprzowiny z Europy do Chin ani informacji o wykryciu ASF w Niemczech, a cena tak drastycznie spadła. Może to właśnie o to chodzi, żeby ludzie teraz nie wstawiali warchlaka, a zorientowani sprzedadzą świnie za 3 miesiące po rekordowej cenie? Najlepiej zarabiający znajomy na cyklu otwartym wstawia non stop i on nigdy się nie przejmuje wysokimi cenami warchlaka czy niskimi cenami skupu. Jak sprzeda tuczniki to zaraz wjeżdżają duńskie warchlaki i tak w kółko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

No ok, ale ma sprzedaż np co 3 tygodnie i wstawienie czy jak to u niego wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz121    11

U mnie w okolicy też wszyscy co jadą na cyklu otwartym nie wstrzymują się z zakupem warchlaka, ryzyko duże ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije mawiają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
57 minut temu, turtojs napisał:

No ok, ale ma sprzedaż np co 3 tygodnie i wstawienie czy jak to u niego wygląda?

Mniej więcej tak jak piszesz, a każda partia u niego to całe auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie pierwsze i nie ostatnie załamanie rynku trzody.

Jak znaleźliśmy się w czerwonej strefie to znajomi sprzedawali tuczniki i rozglądali się za pracą bo trzody mieli nie wstawiać, 2 tygodnie kurz ASF opadł i tuczą dalej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
Napisano (edytowany)

Na ta chwile ma byc ale co wymysla to nie wiadomo.

Edytowano przez Dontcry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, ws71 napisał:

Zaczynają krązyć prognozy[ciekawe czy okażą się prawdą ]że za ok 4tyg ma nastąpić gwaltowna  zwyżka cen 🤔

Ile Skiba daje na dziś?

12 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Dla mnie dziwne jest to, że nie ma żadnych informacji o wstrzymaniu eksportu wieprzowiny z Europy do Chin ani informacji o wykryciu ASF w Niemczech, a cena tak drastycznie spadła. Może to właśnie o to chodzi, żeby ludzie teraz nie wstawiali warchlaka, a zorientowani sprzedadzą świnie za 3 miesiące po rekordowej cenie? Najlepiej zarabiający znajomy na cyklu otwartym wstawia non stop i on nigdy się nie przejmuje wysokimi cenami warchlaka czy niskimi cenami skupu. Jak sprzeda tuczniki to zaraz wjeżdżają duńskie warchlaki i tak w kółko. 

To tak jak mój znajomy codziennie bierze ledwo do domu wraca a rano przed otwarciem sklepu już stoi🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-swinie/tragiczna-wiadomosc-nie-zyje-pawel-swiecicki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

A ja zastanawiam się skąd te ceny tuczników u was. U mnie (wlkp) w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim oraz pobliskim powiecie obornickim najczęściej słyszaną ceną w tym tygodniu jest 4zł, ewentualnie 4 z małym haczykiem, a znajomy ma zapisany odbiór do małej lokalnej ubojni (zarządzanej przez ośmiu rolników!) po 3,90netto.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Ja dziś sprzedałem po 4.50+vat kuj-pom

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
2 godziny temu, maciej9911 napisał:

A ja zastanawiam się skąd te ceny tuczników u was. U mnie (wlkp) w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim oraz pobliskim powiecie obornickim najczęściej słyszaną ceną w tym tygodniu jest 4zł, ewentualnie 4 z małym haczykiem, a znajomy ma zapisany odbiór do małej lokalnej ubojni (zarządzanej przez ośmiu rolników!) po 3,90netto.....

 

Do Marcinkowskich idą na obecną chwilę ok 4,60 netto @staszek131415, wszystko w rękach pośredników i ich podejscia do dalszej współpracy @maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
maciej9911 napisał:

A ja zastanawiam się skąd te ceny tuczników u was. U mnie (wlkp) w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim oraz pobliskim powiecie obornickim najczęściej słyszaną ceną w tym tygodniu jest 4zł, ewentualnie 4 z małym haczykiem, a znajomy ma zapisany odbiór do małej lokalnej ubojni (zarządzanej przez ośmiu rolników!) po 3,90netto.....

 

Maciej a ty gdzie sprzedajesz? To w Dolinie taka dolina już z tą ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj