sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

soltys48    19725
8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

U mnie świniaki po 3,7 netto często gęsto niżej .

Kolego owies po 800? to chyba ktoś ostro popił ,że tyle proponuje ?

Ja mam ofertę dwie przyczepy na wagę 8/8.5 tony łącznie po 500 brutto tona .Mieszankę piękną jęczmień pszenica owies 1.1.1 w takiej proporcji po 560zł brutto zakupiłem.

Jak ma pow 50 gęstości to bierz i zarobisz na tym sporo

8 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Po 800 to pewno do koni, ale to już musi być owies jak na wystawę. 

Tak. Chociaż okoliczny skupnik za owies bez parametrów płacił 560 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kopin napisał:

ja w srodę  będe oddawał i chciałbym tyle dostać,u nas już około 3,30 się kręcą ......

Dzwonili, szukali, "nawet jutro mogę przyjechać"

3.2 doszczętnie ten świat pojebało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a ci co nie są w strefach a cenę mają ch..ą to se mogą popłakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Jak pierdykło od poniedziałku to cena spadła na 3,9-4,00 netto niestety u mnie 😟

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Zauważcie że w ub roku i 3 kwartały tego były wysokie ceny żywca więc wg mnie prawie nikt nie dostanie ale społeczeństwo uwierzy że rząd coś robi a pod koniec grudnia będą mówić że rolnicy nie chcą korzystać z pomocy

Poza tym pomoc powinna być do strefy niebieskiej bo w czerwonej ceny za Żywiec są normalne 

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Już widzę te nagłówki - "ogromna pomoc trafi do rolników", "do rolników płyną miliardy złotych" itp, itd

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

no właśnie piepszą o takich milionowych pomocach w tv i miastowi potem myślą że rolnik dostaje niewiadomo co. a że mało kto się złapie na cokolwiek to już nie gadają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

To kogo dotyczyć będzie to wyrównanie. Żółta strefa też się zalapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Proponuję wrzucić dane ze sprzedaży we wniosek excel i wam wszystko ładnie wyliczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Co to się dzieje w Polsce świnie lecą w dół wykończą i teraz Kurczaki to co zostanie w Polsce nic .

Dramat: Polska produkcja drobiarska odbywa się poniżej progu opłacalności! 

- Rynek jest tak rozchwiany, że trudno mówić o sensownej cenie za kilogram żywca kurcząt rzeźnych. Niemniej szacujemy, że średnio płaci się - za kilogram brojlerów kurzych - w tak zwanych transakcjach wolnorynkowych, nieco poniżej dwóch złotych. Są podmioty, które oferują rolnikom 1 zł i 80 groszy, a w skrajnych wypadkach nawet 1 zł i 60 groszy. Oznacza to, że stawki są niższe średnio o około 33 procent .

To  kapitulacja zupełna będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, turtojs napisał:

Jak pierdykło od poniedziałku to cena spadła na 3,9-4,00 netto niestety u mnie 😟

Fakt, masz czego beczeć, w innych rejonach jest jeszcze gorzej bo od Twojej ceny dostają 80 - 90 groszy mniej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plapla123 napisał:

A czy ta pomoc nie dotyczy tylko strefy niebieskiej ?

Wrzuciłem powyżej link . Tam jest opisane. Cześć Il i III dotyczy pomocy

5 godzin temu, bizon1 napisał:

Zauważcie że w ub roku i 3 kwartały tego były wysokie ceny żywca więc wg mnie prawie nikt nie dostanie ale społeczeństwo uwierzy że rząd coś robi a pod koniec grudnia będą mówić że rolnicy nie chcą korzystać z pomocy

Poza tym pomoc powinna być do strefy niebieskiej bo w czerwonej ceny za Żywiec są normalne 

Normalne ??🙈😉😂

Kolego są bardzo podobne teraz. Nie myśl że w czerwonych strefach jest Eldorado💸💸💸💸

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

To weź ktoś przełóż ten urzędowy język na nasz bo nie daje rady zrozumieć kto może składać te wnioski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matk22    4

Chyba najwyższy czas na zamknięcie chlewni i tego całego cyrku ☹️ Stawka godzinowa cały czas idzie do góry więc najwyższy czas na znalezienie dobrej pracy i zamknięcie tego etapy... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dziś sprzedane do Marcinkowskich 4,59-4,63 netto E, ten sam samochód ładowany 8km dalej na spędzie 3,25 netto waga żywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

dzwoniłem dzisiaj do swojego odbiorcy to jak usłyszałem cenę to tak jak bym dostał pięścią w twarz 3,10zł+vat ale w tym tygodniu nie przyjedzie kazał dzwonić w piątek. Kuj-Pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Skoro nie ma zbytu, to pierwsze co zakłady powinny zrobić, to obniżyć ceny produktów mięsnych w sklepach, żeby zachęcić ludzi do kupna. No chyba że nie uważałem na ekonomii i mam jakąś niezgodną z logiką wiedzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj