sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Ukasz121    11
Dnia 8.11.2020 o 17:46, PRIMO napisał:

Niby 150 za warchlaka to okazja fest, ale co Ci z tego zostanie jak zboze do góry, soja cena kosmos i niewiadomo co będzie z tucznikiem za 3 miechy, trzeba być realistą, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na pogłębianie się kryzysu. ASF w Niemczech, Koronawirus, odbudowa stada w Chinach. W tym momencie cykl otwarty ma lepiej bo mogą nie wstawić (I chyba to najlepsze co można zrobić do momentu ustabilizowania się ceny), a ja muszę się męczyć i robić za pół darmo... Oby prędko cena wróciła do normy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Toż ja nie wim czego to beczyć

Kupowali warchlaki po 450 a tuczniki sprzedawali po 550 i mówili dobra cena.

Teraz nakupić warchlaków po 150 i nim urosna będzie tuczmik 500 

I zawsze jest zysk

To kupuj i hoduj.  Ja napedziłem po 200netto. I bozia jedyna wie czy będzie komu sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
3 godziny temu, kopin napisał:

no to jak taki za***isty rok w dochodach to ciekawe czemu tak narzekacie że za chwilę nie będzie polskiego świniaka,że trzeba to kończyć ,że się ludzie wieszać będą 

Średnią cenę to można włożyć liczy się tu i teraz cena a nie średnia to fikcja sam człowiek się okłamuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

zadowolenie ze średniej to test tak jak wyliczenie że bedąc z zoną we dwoje średnio macie po pół fiuta,nie wiem jak Wy ale ja się z połowy nie cieszę 😉

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

3,2netto....a owies mogę sprzedać po 800zł tona


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Jeśli cena zbóż będzie się  kształtować jak jest obecnej sytuacji i na drugi  rok to Hodowla sama się zakończy świń i bydła to 5 Jarka szybko zadziała .

To Niemcy się będą cieszyć że w Polsce nie będzie Hodowli .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
10 minut temu, galan99 napisał:

Średnią cenę to można włożyć liczy się tu i teraz cena a nie średnia to fikcja sam człowiek się okłamuje .

To tak jak pewien znany pan an YT chwali się że jego ciągniki mają największą dynamikę wzrostu sprzedaży na rynku - czyli np w 2019 sprzedał 3 ciągniki a w 2020 10 ciągników a przykładowo jakiś JD czy NH sprzedał w 2019 np1000 ciągników a w 2020 1100 ciągników i są daleko w tyle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kopin napisał:

zadowolenie ze średniej to test tak jak wyliczenie że bedąc z zoną we dwoje średnio macie po pół fiuta,nie wiem jak Wy ale ja się z połowy nie cieszę 😉

Jakbyś był murzynem to zawsze jakąś biała babkę byś połowa zadowolił 😅😅

32 minuty temu, Bartek933 napisał:

3,2netto....a owies mogę sprzedać po 800zł tona

Sprzedałeś po tyle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383
58 minut temu, Bartek933 napisał:

3,2netto....a owies mogę sprzedać po 800zł tona

Rysiek mówi że owies by po 500 sprzedał.  To kupuj  od niego. I handluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
Dnia 18.02.2020 o 22:36, krilan06 napisał:

Jak to jest że teraz płacą po 6zł netto bez zająknięcia i dzwonią żeby tylko przywozić a jeszcze parę lat temu były okresy z ceną 3,10+vat gdzie mówili - panie, więcej nie możemy dać, my i tak z tego nic nie mamy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

No nic, trzeba podać Morawieckiego do sądu - obiecywał stabilizację cen w rolnictwie, a wyszło wielkie g.... . Znając nasze sądy - jest duża szansa na wygraną sprawę. Aktorzy skarżąc państwo wygrywają sprawy o zanieczyszczone powietrze to dlaczego rolnicy nie mają wygrać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383

Za rządów PO-PSL. Jak świnki spadły poniżej 4zl.  Lokalni działacze PiS organizowali autokary ichodzili z domu do domu i nakazywali do Warszawy na protest jeździć.  A teraz cisza.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

3,8 netto na przyszły tydzień, małe ilości średnia waga pewnie koło 140kg, maciory 2 netto. Jednak z tego co wiem to ta ubojnia płaci też i 3,4 netto za małe ilości i 4 netto za "fermówkę".


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
2 minuty temu, Dontcry napisał:

Na zywa? 

 

tak za żywą ,mam nadzieję że cena do poniedziałku nie spadnie bo w dzisiejszym czasie wszystko jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, krilan06 napisał:

No nic, trzeba podać Morawieckiego do sądu - obiecywał stabilizację cen w rolnictwie, a wyszło wielkie g.... . Znając nasze sądy - jest duża szansa na wygraną sprawę. Aktorzy skarżąc państwo wygrywają sprawy o zanieczyszczone powietrze to dlaczego rolnicy nie mają wygrać 

Zboże ma super ceny zbioru  były piękne n ie ma co narzekać a przez rok na świniach godne pieniądze były i kto miał głowę na karku stabilnie dziś stoi na nogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

widzę ze Tobie skoro masz w cyklu zamkniętym wszystkie prosięta urodziły się za cały rok w listopadzie zeszłego roku,no kurde a ja nie mam takiego łba,i nie umiem swoich macior tak zdopingować ,widocznie nie mam takiego łba na karku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj