yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
11 minut temu, extrabyk napisał:

Nasze wszystkie "MF" z Ursusa powstawały na licencji MF serii 1xx .

Kubota jakiś czas produkowała ciągniki we współpracy z Fiatem (wtedy nie było jeszcze nazwy Fiat Agri). Nie jestem pewien czy była to licencja czy wspópraca produkcyjno handlowa. Znakiem rozpoznawczym tych ciągników były tylne zwolnice jak w NH serii TD. Były to praktycznie Fiaty w kolorze i z logo Kuboty. W sumie ciągniki Fiat z tego okresu kolor miały bardzo podobny do Kuboty...trochę inny odcień pomarańczy 😃 

Seria 6xx to bardzo trwałe i udane ciągniki ale mają kilka wad odziedziczonychpo przodkach czyli serii 1xx, 2xx i 5xx jak na przykład umiejscowienie pomp hydraulicznych.

Seria 3xx jest pozbawiona tej i innych wad a nadal są to proste i pancerne ciągniki. Osobiście uważam, że jest to najlepsza seria MF w całej historii tej marki w tej klasie mocy czyli od 50 do 100 KM.

Ich kontynuacją była seria 4xxx.  

Dlatego serie MF 3xx trudno kupić na rynku wtórnym a jeśli coś się trafi to cena też jest adekwatna 

 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9992
1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

W pierwszej kolejnosci powinni ograniczyć ilość zwierząt na hektar.

No teraz to wymyśliłes. Czyli jak ktos hektarow ma mniej, ale chowa jakies zwierzęta nie ma miec prawa tego robic?

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

@extrabyk Pewny jesteś że to są pochodne serii 100? Dostępna literatura mówi o 200 i 500

23 minuty temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Dlatego serie MF 3xx trudno kupić na rynku wtórnym a jeśli coś się trafi to cena też jest adekwatna 

 

600 w UK też już tanio nie kupisz. Wszystko co było ciekawe pracuje już w afryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3904
szymon09875 napisał:

1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

W pierwszej kolejnosci powinni ograniczyć ilość zwierząt na hektar.

No teraz to wymyśliłes. Czyli jak ktos hektarow ma mniej, ale chowa jakies zwierzęta nie ma miec prawa tego robic?

Chodzi mi ogólnie w całej UE. Przecież z tego bierze się zanieczysczenie środowiska głównie w krajach takich jak Dania czy Holandia. Nastepnym etapem powinno byc stopniowe likwidowanie dopłat lub/i powiazanie ich z produkcja a nie posiadaniem hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Pierwsze MF które trafiły z Anglii do Polski na testy to były ciągniki z serii 1xx. Były to głównie 168 i na nie kupiono licencję...produkcja ruszyła jednak dużo później i stylistycznie "MF" z Ursusa były już podobne do serii 2xx.

Seria 5xx i 2xx to z technicznego punktu widzenia praktycznie to samo co seria 1xx. Zmianie ulegało oblachowanie, kabiny i wydajność pomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Gdyby nałożyć limit posiadanych w kraju sztuk zwierząt hodowlanych z powierzchnią pola w ha, to Dania, Belgia i Holandia posrały by się ze złości :D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Seria 1xx była jedna ale miała kilka zmian w czasie produkcji. Do tego dochodzą modele specjalistyczne i te w kooperacji z Landinim i Eicherem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wierzę @extrabykowi bo on "stary" to może pamiętać jak ten pierwszy mf przyjechał z Anglii 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byku przepraszam to taki mały żart 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Mój MF 135 ostatnio trochę popracował...zwiózł ok. 50 mp. drewna w ciągu trzech dni w dość trudnym terenie nie spalając przy tym nawet 10 litrów ON.

Dodam jeszcze, że działająca jak do tej pory przekładnia Multi Power bardzo ułatwia podjazdy pod stromizny oraz przejazdy przez rowy i skarpy.

20191222_141341.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Ja wierzę @extrabykowi bo on "stary" to może pamiętać jak ten pierwszy mf przyjechał z Anglii 😀

Masz kolega całkowitą rację 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
bratrolnika napisał:

@Ursus932 dalej szukasz ciężkiej serii??? U brata na wiosce jest 1224T na handel

Mam zdjęcie z tym fergusonem😋😉

tak szukam nadal ,miałem dziś jechać oglądać 934 A tu już sprzedany😢 ,i mówią że to złom a jednak ludzie kupują . Tylko 6 to dla mnie za duży


dlaczego na tej pierdolonej aplikacji nie mogę dawać laików 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
6 minut temu, extrabyk napisał:

Mój MF 135 ostatnio trochę popracował...zwiózł ok. 50 mp. drewna w ciągu trzech dni w dość trudnym terenie nie spalając przy tym nawet 10 litrów ON.

Dodam jeszcze, że działająca jak do tej pory przekładnia Multi Power bardzo ułatwia podjazdy pod stromizny oraz przejazdy przez rowy i skarpy.

20191222_141341.jpg

kolega w tym roku  prawie skończył remont  modelu 158,  ze skrzynią Multi Power, nowe tryby do tej skrzyni w zasadzie nie do zdobycia więc  oszczędzaj ja trochę

 

158.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, bratrolnika napisał:

To szóstka z turbo w dodatku, ale rocznik tak jak chciałeś i cena też

Dzięki . Ale za duży byk dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
10 minut temu, bratrolnika napisał:

To szóstka z turbo w dodatku, ale rocznik tak jak chciałeś i cena też

z turem ? jaka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
2 minuty temu, stempos1980 napisał:

Ale zwykła skrzynia to chyba jak w 235 lub 255

Który model? 158 ma 3 biegi do przodu plus wsteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj