yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Kobek    93

To się zgadza ale mam nadzieję, że uda się trafić w takie warunki żeby go posiać przed jakimś deszczem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

mocznik fajny ale specyficzych warunków wymaga, najlepiej jak popada zaraz po siewie i się wchłonie, zeby strat nie było.

Mocznik trzeba siać początkiem marca ,  są opady a działa długo powoli w okresach suszy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
8 minut temu, galan99 napisał:

Mocznik trzeba siać początkiem marca ,  są opady a działa długo powoli w okresach suszy .

kilka sezonów stosowałem na 2 i 3 dawkę ale teraz na niego jakoś warunków nie ma. Na pierwsza dawkę ok ale jak jest w miarę ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Ja planuję na pszenicę co ma po 3-4 rozkrzewienia dac 1marca 250kg saleteosanu i na pierwsze kolanko 150kg saletry, acha na jesień poszedł obornik, do tego 2x mocznik dolistnie z siarczanem + mikro i wszystko na ten rok bo boję się że zabraknie wody. Ja będę miał szczęście to może 5-6t sypnie przynajmniej chciałbym 😜🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

A ja nic nie kombinuje lece tak jak zawsze kwalifikat Desamo, 250kg Saletry na I dawkę około 10 marca, II dawka 300kg i III dawka 150kg, ochrona pakiet z bayera i plony powinny być ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
SawekBraczyk napisał:

Zależy jakie zasobności w magnez , opcje 1,2,3 wydają mi się okej . Ja bym tą z kizeryt celował , choć sam będę Saletrosan stosować .

O co chodzi z tą zasobności w magnez, ma to coś wspólnego z saletrosanem? pierwszy raz to będę sial w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Z saletrosan to nie ma nic wspólnego , bardziej z kizerytem , chodzi o zasobność gleby jak robisz badanie . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

przy okazji saleteosanu, 26 różni się czymś od 30 czy tylko zawartością N? jeśli podam saleteosan to czy można zrezygnować z dolistnego podania siarczanu magnezu a może go zmniejszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

saletrosan 30 zawiera 30% azotu całkowitego (N), w tym 18% azotu w formie amonowej (NNH4+) i 12% azotu w formie saletrzanej (NNO3-). Zawartość siarki (S) wynosi 7% 

saletrosan 26  zawiera 26% azotu (N), w tym w formie amonowej 19% i 7% w formie saletrzanej. Zawiera także 13% siarki (S)

Jeśli mamy dobrze rozkrzewioną przenicę lepiej zastosować saletrosan 26 z uwagi na większa ilośc N w formie amonowej czyli dłuzej działajacej i mniej wymywalnej jak forma saletrzana,sam będe stosował 250kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Dzięki za wyjaśnienie a co z tym siarczanem magnezu dolistnie przy podaniu 250kg saletrosanu 26, można podac 2x maksymalna ilość razem z T1 i T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

A ja na l i ll dawkę planuje po 200l rsm i tyle. Pszenica arkadia siana początek października. 

Na jesieni opryskalem dr green zboza+miedź, mangan,cynk i nie wiem czy to zasługa tego oprysku ale wygląda zdrowo. Szkoda że nie zostawiłem kontroli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
3 godziny temu, dzikiWschód napisał:

O co chodzi z tą zasobności w magnez, ma to coś wspólnego z saletrosanem? pierwszy raz to będę sial w tym roku

Z saletrosanem nie ma to nic wspólnego. Jak masz dobre zasobności magnezu w glebie to możesz dać saletrosan, ktory go nie zawiera, a jak magnezu jest mało to wypadło by dać kizeryt, który go zawiera i do tego dołożyć jakiś azot np saletrę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje na pszenżyto dać w lutym 100 kg kizerytu potem 250 kg saletrosanu 30 i miesiąc po 1 dawce 200 kg saletra Anwil i grzybowki 2x i skracanie 1 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

jak to jest z tym saletrosanem, pp jakim czasie od wysiewu zaczyna dzialac? do tej pory stosowalwm tylko saletre na N1 ale po próbach glebowych wyszło mało siarki więc próbujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28

Ja u siebie sprawdziłem że najlepiej sprawdza się kizeryt w połowie lutego, potem początkiem marca 200 saletrzaku węgierskiego i na przełomie kwietnia i marca 300 znów saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?
radix ile dajesz tego kizerytu na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584
3 godziny temu, radix071 napisał:

Ja u siebie sprawdziłem że najlepiej sprawdza się kizeryt w połowie lutego, potem początkiem marca 200 saletrzaku węgierskiego i na przełomie kwietnia i marca 300 znów saletrzaku

Wystarcza Azotu 135 N .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
20 godzin temu, dzikiWschód napisał:

jak to jest z tym saletrosanem, pp jakim czasie od wysiewu zaczyna dzialac? do tej pory stosowalwm tylko saletre na N1 ale po próbach glebowych wyszło mało siarki więc próbujemy...

zamiast saletrosanu możesz dać 100 kg kizerytu na ha, albo pojechać samym saletrosanem na pierwszą dawkę. Jak masz ładne zboże to 200kg wystarczyć powinno. Musi być wilgoć to ładnie się rospusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ktoś słyszał że od 1 stycznia obowiązuje nas już nie tylko dyrektywa azotanowa ale i fosforowa?

I to wszystkie gospodarstwa powyżej 10ha?

Słyszałem o tym latem ale myślałem że bardziej to plotka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Czekam na dyrektywę potasowa, siarkowa a na końcu moczowa 😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a ja czekam aż będzie trzeba mieć pozwolenie od agencji na wjazd na pole :D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Trzeba będzie znaleźć, ale dyrektywa azotanowa przewiduje podobnież  zakaz stosowania azotu jesienią.

Jak się potwierdzi to jaja jak berety. Rzepaku zdechną.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj