yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Pszenica po kujurydzy na kiszoznke. Co jej dolega? 

IMG_20191217_141457.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Daaniel766 napisał:

witam panowie. mam zasiana pszenicę na stanowisku po jęczmieniu jarym, po którym na.koniec sierpnia wywiozłem obornik, przed siewem poszło 220kg/ha npk. stanowisko od dawna nie widziało wapna. Myślę aby rozrzucić teraz WAP Mag (CaMg 28-16) w dawce 250 kg/ha. ma to sens robić teraz ?

Jak chcesz na siłę coś dac to proponuję krede ja tydzień temu rozsypalem 1t na ha pszenicy a we wrześniu poszedł obornika i 250kg poli6


michal_xs napisał:

dzieje się to co wszędzie czyli brak zahamowania wegetacji i nasilenie chorób grzybowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie tam ph ok 7 jest.  W dobrej kulturze. Poprostu chyba jakis grzyb zaatakował akurat to pole. Sa dwie opcje, jechać jutro cos kupić na grzyba i to o pryskac, badz czekać do wiosny i zaraz na początku marca zrobić jakieś T0. Ale czy wytrzyma do marca, pole ogólnie całe jasne takie, porażone jak widac. Np obok jest pszenica po pszenicy i objawów brak, moze lekko jakis liść pogrążony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja siałem 28 września i też widzę gdzie nie gdzie pojedyncze żółte liście teraz. Czasem więcej czasem mniej na danej roślinie. Nie robię z tym nic, zrobi się normalne T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

W pszenzycie dolne liście żółkna i obumierają. Za ciepło za długi okres wegetacji, powoli zaczynają głodować. Grzyby nie śpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Każdy już czym prędzej bieży,
by dołączyć do pasterzy.
I ja spieszę z życzeniami,
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
i niech dobro wśród Was gości.
I niech Boga wielka moc
na Was spłynie w świętą noc.

Niech te święta spokój Wam przyniosą,
a radość chodzi za Wami krok w krok.
Niechaj dostarczą tyle optymizmu,
by starczyło na cały Nowy Rok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tez mam na jednym kawalku ze stare liscie sa żółte. Nowe zielone. Nawet juz widze ze zolte stare liscie pojawiaja sie po stanowisku sojowym. Nic dziwnego. Azotu zaczyna brakowac, sniegu nie ma, jest cieplo, jakies grzybki sie rozwijaja. Taki mamy urok. W moim rejonie pada i pada. Wilgoci jak na chwile obecna nigdy za duzo bo deficyt wody jest ale o tej porze powinno byc z -10 i śnieg ale tak nie ma i wegetacja trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201
1 godzinę temu, Agrest napisał:

W pszenzycie dolne liście żółkna i obumierają. Za ciepło za długi okres wegetacji, powoli zaczynają głodować. Grzyby nie śpią.

Mam kilka takich plantacji w okolicy, gdzie ludzie posieli trawniki, a teraz mają żółte "coś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Ja posiałem pszenżyta 107kg na hektar i też zaczyna żółknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

nie wiem co u was się dzieje, u mnie wszystko soczyście zielone, aż za, ale fakt przez awarie terminy siewów po opuźniane , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Na jednym kawałku mam dwie odmiany Kilimanjaro i  Arkadia. Na pierwszej znajdą się żółte listki a na drugiej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pie_23    0

Według mnie powodami żółknięcia liści starszych mogą być:

- grzyb jako agrofag

- niedobór azotu wywołany przez nieodpowiednią dawkę,formę lub fakt że azot zużyły bakterie do rozkłady słomy

- zatrucie rośliny siarkowodorem lub innymi substancjami toksycznymi wytworzone jako produkt uboczny rozkładu słomy przez grzyby. Do rozkłady materii organicznej przez grzyby i wydzielania substancji toksycznych dochodzi przy obniżonym pH gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, gdzie można wysłać całe rośliny pszenicy żeby sprawdzić co je meczy, mam na mysli czesto poruszany temat żółkniecia roślin tej zimy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

gdzieś czytałem ktoś tu na forum robił badanie, nie pamiętam co tam stwierdzili ale przyczyny dalej nie podano na tacy , bo co się wkradło można zbadać ale dlaczego tak się stało to może być bardzo dużo czynników, Ph, wirus, choroby, szoko12 znowuż zauważył że gdzie więcej słomy poszło za kombajnem to tak widać pasami zażółcenia, czyli grzyb, ale też braki pokarmowe mogą, czy przebieg pogody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

liczę się z tym że że braki azotu i długa zimą robi swoje ale chodzi mi właśnie i grzyby, chce dobrze trafić że środkiem wiosna bo szykuje się kolejna susza a chce mieć przynajmniej dobrze zabezpieczone rośliny po t1 a kto wie, może za rok jesienią zrobię jakieś t0 żeby jeszcze bardziej zapobiec grzybom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
Dnia 27.12.2019 o 19:38, KULAWA_KOZA napisał:

Siał ktoś pszenicę Lawina? zasiałem na próbę taką nowość 200kg/ha.Na razie wydaje sie ładna.

https://danko.pl/odmiany/lawina/

To wstaw fotkę jak wygląda , jaka cena była materiału siewnego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

U mnie pszenica piekna zdrowa dawno takiej nie było,siane 270-280 roslin ,ci co siali gęsto nie jest żle ,zależnie os pola ,jeczmienie pstrokate (zielono -żółte )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj