Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12196
Agrest napisał:

46 minut temu, slawek74 napisał:

O szóstej 5,2* na dachu LLU

Coś więcej powiesz, nocka pod chmurką, humory połowicy?

 

U mnie słonecznie i 4 stopnie, na termometrze za oknem😁

żartujesz 😃 noc w domu o szóstej wychodzę do ,,gadziny'' a na dachu solary i na sterowniku wyświetla 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
27 minut temu, Belaruss820 napisał:

LBI 2°, kałuże na drodze, zachmurzone niebo. @Rolnik1973 sztuczne myszy to może w chińczyku by mieli co otworzyli koło biedronki 😀

Byłem w tym chińczyku, drogo, to co w promocji -50% jest droższe o 40% niż w normalnym sklepie 

 Sztuczne myszy to karma granulat w worku.

Dobra trzeba iść drugą połowę bramy otworzyć bo ma po zboże ktoś przyjechać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

Juz prawie 9° i słońce a muszę w domu z dzieckiem siedzieć. Tak to by trochę drewna na zimę podszykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ładny dzień dzisiaj , aż miło wozić zysk od bydła . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

U mnie też piknie jest, zaraz idę komin czyścić, słonko dach wysuszyło wiatru nie ma👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Kiedy ? W pogodzie mówili że teraz mają przyjść mrozy a od połowy przyszłego tygodnia znowu ocieplane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Rolnik1973 , jak tam opłaciło się całą bramę otwierać ? Pohandlowałeś ? Co i za ile poszło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W woreczkach masz ? Się cieszę że zaraz po żniwach udało mi się sprzedać prawie po tyle samo trochę .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzieś na wagę jeździłeś ? Dużo tam masz jeszcze ?Nie to żebym Ci liczył , tylko ciekaw jestem jak taki handel idzie . W tamtym roku wystawiałem i nikt się nie interesował .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

Tak, na skupie złomu, a zostało ze 4t jeszcze, no i owsa, pszenicy trochę, a jęczmień narazie zostawie do wiosny, nirwiadomo jak ozime przezimują, po siewach sie go sprzeda, bo żeby nie było że na przesiewy trzeba było kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żółte ozime u Ciebie też się robiły ? U nas słabo wyglądały . Po ostatnich deszczach ładnie się zazieleniły . Bez oprysków się poprawiły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Kto tam u was kupuje? Ja mam od żniw ogłoszone po niższych cenach od konkurencji i miałem dwa telefony, jeden do siewu, drugi od firmy która ma problem z płatnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Żółte ozime u Ciebie też się robiły ? U nas słabo wyglądały . Po ostatnich deszczach ładnie się zazieleniły . Bez oprysków się poprawiły .

Ogólnie to nie, tam gdzie pług za głęboko poszedł to przyżółkło ale teraz ok.

5 minut temu, Agrest napisał:

Kto tam u was kupuje? Ja mam od żniw ogłoszone po niższych cenach od konkurencji i miałem dwa telefony, jeden do siewu, drugi od firmy która ma problem z płatnościami.

Brał z ogłoszenia, mówił że dla bydła, ja tam nie wnikam, może i w piecu palić, ważne sprzedać za gotówkę żeby nie zostać z niczym jak to niektóre firmy potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ciepie a przydało by się troszkę słońca W obejściu trochę zajęcia jest a że chłop głupi to zawsze robotę se znajdzię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Weź  parasol.......niech  ,,ciapie''   pada,leje,  mży,kropi  i co tam jeszcze-     

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

8stC.zaczyna wiac i lekko padac. Ok torunia.. Poczekajcie panowie niech asf polikwiduja chodowle swin. To zobaczycie wtedy jak bedzie szedl handel zbozem...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

U mnie to przed samymi żniwami wywożę na rynek co zostanie, biorą z pod Garwolina dla koni,cena wiadomo że nie będzie jakaś cudowna ale na 2 tonach to nie robi różnicy. Trzeba cielakow dostawić to wszystko zjedzą. Zapowiada się ładny dzień, trzeba ruszyć cztery litery, przewietrzyć umysł i trochę mięśnie rozruszać przy drzewie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj