Polecane posty

Rolnik1973    15422
8 minut temu, marulekk napisał:

Nowy tydzień sie zaczął, Rysiu jakies "nowe" plany działania powstały ? 🤔

Na ten tydzień nic nie mam w planie, ino do sklepu po chleb.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
41 minut temu, sumek666 napisał:

Znajomy mi kiedyś powiedział, że sikanie  to jest jego jedyną motywacja żeby w niedzielę wstać z łóżka 😂

To nie jest motywacja to nie rzadko trudny i przykry obowiązek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
16 godzin temu, Agrest napisał:

No też, bo  zimówka chyba lepiej wodę odprowadza.

zależy które. Są letnie typowo na deszcz np rainsporty to raczej żadna zimówka z odprowadzeniem wody z nimi nie wygra.

Aktualnie -1 i delikatnie tam coś z nieba pruszyło, wiatr mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
1 godzinę temu, marulekk napisał:

Nowy tydzień sie zaczął, Rysiu jakies "nowe" plany działania powstały ? 🤔

Pisze ,że mu brama zamarzła ,musi podgrzewaną zrobić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6934
17 godzin temu, Agrest napisał:

No też, bo  zimówka chyba lepiej wodę odprowadza.

W żadnym wypadku. Jest zupełnie odwrotnie :)Ilość i głębokość głównych kanałów decyduje o odprowadzaniu wody, a tych w oponie letniej jest więcej.

https://www.oponeo.pl/artykul/opony-deszczowe-czyli-jakie-opony-najlepsze-na-mokra-nawierzchnie

http://www.strefatestow.pl/opony-letnie-od-zimowych-czym-sie-roznia/

 

Nieśmiało, ale temperatura w końcu rośnie ponad 0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w potocznym obiegu są opony zimowe i letnie , natomiast są opony przeznaczone na upał czy na opady deszczu i są przeznaczone na tory wyscigowe .   opona zimowa od letniej  różni sie przede wszystkim twardoscią bieżnika . na lato twardsze na zime mietrze  , rodzaj bieżnika jest dostosowany z reguły do czestrzych opadów zimą i utrzymującym się błotem posniegowym ,   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jak ktoś chce dobrą trakcję zimową i na śnieg i wodę to taka opona

Różne miałem ale ta wymiata wszystkie

To przykład, nie patrzeć na rozmiar

https://m.ceneo.pl/54761419

A czy to polska opona ?? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
11 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Tak made in Poland

Polskie 🤔 tylko pytanie czy dobrałeś odpowiednie zimówki na dany rodzaj drogi i czym się sugerowałeś przy kupnie. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

W piątek zmieniłem koła na zimowe, a w sobotę drogi pokryte glazurą. Dla mnie dobra przyczepność na lodzie i śniegu niestety głośne i jeździ się jak pontonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Na lód tylko kolce zwiększają przyczepność na pozostałe warunki zimowe opony tzw. zimowe o głębokim bierzniku i miękiej strukturze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@wiesiek63zmc dokładnie, ja w zeszłą zimę jeździłem na letnich, dla mnie zimówki mają sens tylko na śniegu. Na lodzie to choćby nie wiadomo z czego była ta opona to i tak się będzie ślizgać. Jak ma się zakładać jakąś lipę a nie opony to lepiej wcale nie zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422
46 minut temu, PRIMO napisał:

Polskie 🤔 tylko pytanie czy dobrałeś odpowiednie zimówki na dany rodzaj drogi i czym się sugerowałeś przy kupnie. 

No jak nie, na wieś i powiat najlepsze takie.jak w linkiu bo mają czym zaprzeć, miałem wcześniej takie jak na filmie te jednoboczne to ni hvja nie ma jazdy, oni może i dobre na autostrady.

Był taki dzień że był tak ujeżdzony śnieg jak szkło że z koleiny ledwo wylazł, jeszcze tego samego dmia zamówiłem te z linku, od tej pory nie ma że nie idzie, to tak jak w traktorze rowki i kostka do napędu się nie nafają.

Na tył to jeden h, ale przód musi mieć jodłę.

 

A co do pogody to 0°,☁ a zimno, wyszedł odwiedzić ursusa, poklepał po masce to aż w ręce zimno, a ja głupi -30° wygladam🤔

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

No jak nie, na wieś i powiat najlepsze takie.jak w linkiu bo mają czym zaprzeć, miałem wcześniej takie jak na filmie te jednoboczne to ni hvja nie ma jazdy, oni może i dobre na autostrady.

Był taki dzień że był tak ujeżdzony śnieg jak szkło że z koleiny ledwo wylazł, jeszcze tego samego dmia zamówiłem te z linku, od tej pory nie ma że nie idzie, to tak jak w traktorze rowki i kostka do napędu się nie nafają.

Na tył to jeden h, ale przód musi mieć jodłę.

 

A co do pogody to 0°,☁ a zimno, wyszedł odwiedzić ursusa, poklepał po masce to aż w ręce zimno, a ja głupi -30° wygladam🤔

Te twoje to na autostradę się nadają a nie na wieś. 

Ja mam takie. 

https://allegro.pl/oferta/1z-195-65r15-toyo-snowprox-s943-2-91t-2314-8-5-5850449403?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a g... prawda  jak tył wpadnie w poślizg to jeszcze jakoś możesz temu zaradzić a jak oś skretna wpada w poslizg to d*pa 

15 minut temu, sumek666 napisał:

Najważniejsze w aucie są opony na tylnej osi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj