Wojto1212

Fendt 514c olej do turbosprzęgła półbiegi

Polecane posty

Wojto1212    0

Witam, mam pytanie o olej do turbosprzęgła, jaki wlać? Pod specyfikacja hd 10 w.... Wyskakuje Titan Universal olej silnikowy innej firmy znalazłem pod przekladniowy hydrauliczny.  Drugie pytanie, szarpie pod obciążeniem przy zmianie polbiegow czy to ich koniec? 13tys mtg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

co do oleju to jest tego gromada. np. OLEJ FUCHS TITAN UTTO T04 TO4 SAE 10W.  a co do półbiegów to trochę mth ma. a synchronizację skrzyni czy coś? (nie mam fendta tylko same MF więc spekuluję), a warto zastanowić się nad olejem w skrzyni czy to nie pora na niego, bo może wpływać na dziwne zachowania całego mechanizmu, bo nie ma już swoich właściwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

co do skrzyni. Najpierw wymiana oleju i filtrów. potem kalibracja. jak nie pomoże to znaczy że trzeba rozkręcac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893

Nadzieja umiera ostatnia. Podejrzewam że czeka remoncik skrzyni. Niby nic poważnego ale pójdzie po kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W tej skrzyni półbiegów sie nie kalibruje. Szarpie na każdym półbiegu tak samo czy na jednym bardziej a na innych słabiej? Z 2 na 3 może bardziej szarpnąć, taka charakterystyka tej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojto1212    0

Wiem że 2 na 3 jest mocniej ale niestety pod obciążeniem nawet na 1/2 i 3/4.  Dziś pojechał na serwis, zobaczymy. Wymieniali już taczki w tych których się slizgaly... To koszt ok 5 tys z robota. Tutaj koszyki i zobaczymy co dalej... A olej kiedyś był pod hd 10w u fuscha a teraz się trochę pozmieniało i przydałi mi odp że jest to stu 10w40 hydrauliczno przekladniowy 

Olej i filtr wymieniany 4 lata temu w skrzyni... I do tej pory zrobił 1300mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil723    0

Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?

Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Odswieze temat, w 514 normalne jest jesli jadąc na najwyższym biegu i najwyższym polbiegu osiągając maksymalną prędkość zrzuca nam skrzynię o jeden polbieg niżej? Dzieje się tak przekraczając 42km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich. mam problem z półbiegami w zetorze 5211,po wciśnięciu dżwigni nic sie nie dzieje,ale po wciśnięciu sprzęgła, wrzuceniu biegu i wcisniećiu dzwigni półbiegu ciągnik zaczyna jechać mimo wćiśnietego sprzegła, w czym może być problem
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj