konio1011

Jd 6120m, Mf 5712s, mf6612s, Nh T6 145 DC co wybrac??

Polecane posty

konio1011    100
Witam tak jak w tytule rozwazam zakup wyzej wymienionych ciagnikow. Ma byc do ciagnik do wszystkiego uprawa, siew, nawozenie, opryski ,transport , tur.. Najbardziej pasowalby mi mf 5712 jednak ciagnik ma pracowac z agregatem uprawowo siewnym agromaszu snt na talerzowce o wadze ok 2,2t na pusto i tu pojawiaja sie schody.. Ceny w miare wyrownane tzn ciagnik ok 260-280 netto + tur.. tylko mf 6612 bedzie drozszy pewnie.. Co byscie wybrali lub jakies inne propozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

Zobacz Claasa Ariona 440. Aktualnej ceny nie znam ale ciągnik robi robotę, skrzynia ta sama co w mf, możesz wziąć kabinę bardziej przeszkloną do ładowacza. Sam ciągnik u mnie z obciążnikami waży 5,6 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

w rodzinie mam jd 6120m. Pracuje z pługiem 4 skiby obrot kuhn 113, agregatem aktywnym 3m i talerzówka 3m staltech. Wszystko podnosi i ciągnie bez problemu. W czasie jazdy stabilny i pewnie się prowadzi. Spalania dokładnie nie znam ale wciągnie więcej niż polska 1224.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Obejrzyj każdego, wsiądź, przejedź się i zadecyduj :) JD i NH ma sporą kabinę. MF ma wąską. Osobiście mam JD 6120M i takiego polecam, spalanie ok. To że więcej spali od 1224 - sprawdzałeś osobiście ?

Ja na spalanie nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@up trochę osobiście ale raczej wujek opowiadał dokładnie. Co ciekawe jd jest od 12 żywszy i chętniejszy do pracy no i nie czuć praktycznie różnicy między 4 cyl. JD a 6 cyl. Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Fakt, żwawy jest i to bardzo, nigdy nie jeździłem jeszcze ciągnikiem który tak szybko na obroty by się wkręcał ;)

Mi spalanie wychodzi beczka 5.5 l/h, Rozrzutnik po górach tytan 10td 8.3 l/h, pług ~19 l/ha (ursus 1014 te same pole 25 l/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

JD ma ramę, super sprawa do ladowacza


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Fakt ze u mnie tur az tak bardzo eksploatowany nie bedzie.. produkcja trzody wiec glownie obornik i nawozy wiec wybor padnie raczej na krajowy ladowacz. Trzeba sie przejechac do jd moze uda sie wziasc na testy 6120m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja posiadam Nh T6.155 od lipca i jak na razie jestem zadowolony. Spalanie to w sumie tylko w prasie sprawdzałem to było około 10l/h. Dla zainteresowanych to waga ciągnika z obciążnikami (18x45 ) wynosi 7 ton .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Ja jestem za NH t6, moim zdaniem nh pod względem kabiny bije jd zdecydowanie. Zwróć uwagę na udźwig podnośnika, katalogowa różnica w udźwigu to 2,5t na korzyść nh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Do tura nh ma też fajny szyberdach, nie wiem jak to jest w jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzytkowniq    5

Jaki budżet na ten ciągnik?

No i do każdego ciagnika trzeba wsiąść i się przejechać, każdy ma inną kabinę, udźwig tuz i wydajność hydrauliki w każdym podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Tak naprawde pod wzgledem ceny i wyposazenia nh zdecydowanie wygrywa w tym zestawieniu...Tylko z awaryjnoscia roznie moze byc..bynajmniej tak kazdy straszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jesteś pewien tego przebiegu?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzytkowniq    5

@konio1011 idealny byłby 6713s ale to cena raczej napewno przewyższy zakładaną pule, więc decyzje musisz podjąć subiektywnie, zależnie od tego co ci się podoba. Ważne aby serwis był był dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Przebiegu jestem pewien bo tyle teraz robie srednio. Mam jeden ciagnik ktory robi wszystko wiec mimo nieduzego arealu godziny leca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Bartek72511 napisał:

ja posiadam Nh T6.155 od lipca i jak na razie jestem zadowolony. Spalanie to w sumie tylko w prasie sprawdzałem to było około 10l/h. Dla zainteresowanych to waga ciągnika z obciążnikami (18x45 ) wynosi 7 ton .

Powiedz mi jak to jest w transporcie?? Czuc ten boost na 155km?? Czy to sciema i nic tej mocy nie dochodzi( ew jest jakas sygnalizacja ze ta dodatkowa moc sie zalacza??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czy czuć, ciężka opinia. Nie ma czegoś takiego że jedziesz i nagle cię w fotel wbija bo się boost włączył, jednak powiedzmy , że nie małe zestawy nim ciągam, i w porównaniu do MF który ma 165 KM radzi sobie całkiem przyzwoicie, bardziej na 155 KM niż 125. Jest kontrolka , która sygnalizuje , że boost działa. Na ogół to od 13 biegu włącznie wzwyż działa cały czas, nie raz na 12 też się załączy ale to chyba po przekroczeniu jakiejś prędkości. Z WOM przykładowo jak będzie miał lekko to nie załączy się , ale jak poczuje obciążenie to się załącza. Jedyne co bym w nim zmienił to trochę większą ilość przełożeń, przy lekkich pracach to nie przeszkadza, jednak ciągnąc duże tonaże, to trochę brakuje, przykładowo jadę na 15 biegu, obroty już bardzo wysokie, wrzucam 16 a on się dławi. Fakt , że może trochę za dużo od niego w transporcie oczekuje i powiecie było kupić większy, ale uważam że większa ilość przełożeń zdecydowanie by problem rozwiązała, także teraz jakbym stał przed wyborem ciągnika to myślę że wybrał bym tego NH ale poważnie bym pomyślał nad dopłatą do skrzyni dynamic command. Po za tym to ciągnik dość przyjemny, kabina duża, przestronna, nie ma problemu żeby kierowca wysiadł jak pasażer siedzi, ogólnie jest spoko. Myślę , że sprawdzi się jako taki ciągnik do "wszystkiego" . Przy tej wadze agregatu 5712 raczej bym odrzucił, 6612 wyjdzie drożej , a na temat JD się nie wypowiem, bo nie moja bajka. Jednak na ogół sądzę , że nie ma w dzisiejszych czasach czegoś takiego , że przykładowo JD będzie mniej awaryjny NH czy MF, wszystko wydaje mi się jedzie na jednym wózku .Jedyne co to na pewno przykładowo za 10 lat drożej sprzedasz JD niż NH, chyba że nagle w ciągu tych 10 lat zmienią się przekonania ludzi, jednak ciężko będzie zepsuć tą renomę JD którą wypracowały te starsze modele, nie nowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jedna zła seria i po 4 latach po renomie nie będzie nikt słyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
       
      Kupiłem Renault 110 54, wszystko sprawne tylko niepokoi mnie jedna rzecz.
      W pęczku kabli do alternatora jest jakiś przewód/linka, który jest urwany.
      Nie wiem w którym miejscu się znajdował i do czego służył. Ktoś pomoże ?
      Dodam że alternator nie ładuje i jest nadpalony, co prawdopodobnie sygnalizuje migający STOP i sygnał dźwiękowy wraz z zapaloną kontrolką od akumulatora.

    • Przez krecikuryn
      Witam. Prosze o podpowiedź jak w tytule którą prasę wybrać do MF 5430?? prasy zupełnie inna ale cena podobna 85-90tys. Co według Was będzie lepsze i trwalsze?? ok1000 belek rocznie  ( słoma , siano i sianokiszonka) Pozdrawiam
    • Przez wilus
      Witam.
      Zastanawiam się nad zakupem 4 rzędowego siewnika pneumatycznego do marchwi pietruszki w związku z tym proszę o opinie na temat wyżej wymienionych marek
      głównie zależy mi na porównaniu precyzji wysiewu oraz na określeniu wschodów roślin oraz na wszelkich spostrzeżeniach  dotyczących siewników wyżej wymienionych marek.
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj