szefek112

Nowy 6-cylindrowy ciągnik max 145 km jaki wybrac ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szefek112    0

Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :

John deere 6145R - 145km

Class Arion 610 - 135 km

Case Puma 140x - 140 km

Case Maxxum 145/150 - 145 km

New Holland t7.175 - 140 km

New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km

Steyr 6145 Profi - 145 km

 

Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 

Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady :) 

 

Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 

z góry dziękuje 

 

ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

masz 40 ha we wniosku a czy liczyli Ci jeszcze jakiś inny ciągnik ? Ja osobiście polelcilbym Case & Steyr mam ciągniki tych marek i jestem zadowolony. Polecam wziąć na testy do gospodarstwa i samemu po testować. Maxxum i t6 to są 4 cylindrowe ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefek112    0

tzn jak liczyli mi inny ciągnik ? Chyba się mylisz bo nawet wczoraj dzwoniłem do handlowca z NH i mówił mi o t6 6 cylindrowym 145km.

A brałeś nowego Case lub Steyr ? Z jakimi przekładniami masz te ciągniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jeżeli chcesz mocniejszy ciągnik to bierz coś typu np Puma.

Jest to najmniejszy ciągnik z tej serii, a po gwarancji serwis może Ci wgrać mapę od większego modelu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

T6 i Maxxum które podałeś to ciągniki 6 cyl. W tej mocy jest jeszcze MF 7714. Deutz ma nominalnie chyba 149 km także trochę za dużo. A cena Cię nie ogranicza? Bo miedzy T6 a JD 6145r będzie jednak spora różnica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefek112    0

Widziałem właśnie ze MF 7714 również jest w tym przedziale mocy. Co do deutza to dziś rozmawiałem z handlowcem i mówił że w homologacji ma 149 km ale sądził że to nie będzie problem dla agencji bo wystosuja odpowiednie pisma i zapewnial że taki ciągnik przejdzie no ale nie wiem.

JD zdaje sobie sprawę że cena będzie sporo wyższa w porównaniu np do nh ale myślę że to nie jest przeszkodą pytanie tylko czy warto takiego JD? Sporo opinii o nowych JD jest negatywna... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Jeśli da się nieco moc naciągnąć to może i najmniejsza Valtra T się złapie. Najważniejszy dziś to chyba serwis jeśli któryś z wymienionych ma złą opinię to od razu skreślił bym tą markę bo jeśli trafisz felerny egzemplarz to będziesz się męczył jak "upadły jeleń". Druga sprawa to gabaryt ciągnika niby wszystkie szóstki ale różnice dość spore, jeśli Cię nie będzie ograniczał przy pracach z turem to zawsze lepiej wziąć z większej serii i mieć większą możliwość podniesienia mocy. Co do wyposażenia to na amortyzacji nie ma co żałować i brać co się da. I wolałbym lepiej wyposażonego gorszej marki niż golasa z lepszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 31.05.2019 o 07:36, rudinho11 napisał:

masz 40 ha we wniosku a czy liczyli Ci jeszcze jakiś inny ciągnik ? Ja osobiście polelcilbym Case & Steyr mam ciągniki tych marek i jestem zadowolony. Polecam wziąć na testy do gospodarstwa i samemu po testować. Maxxum i t6 to są 4 cylindrowe ciągniki.

 

20 godzin temu, szefek112 napisał:

tzn jak liczyli mi inny ciągnik ? Chyba się mylisz bo nawet wczoraj dzwoniłem do handlowca z NH i mówił mi o t6 6 cylindrowym 145km.

A brałeś nowego Case lub Steyr ? Z jakimi przekładniami masz te ciągniki ?

NH z T6 ma model T6.180 i jest on 6 cyl. Reszta z serii T6 to 4 cyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

może macie racje. kierowałem się tym że t6 i maxxumy mają po 4 cyl. Dobrze że poprawiliscie. dzięki 👍


szefek112 napisał:

tzn jak liczyli mi inny ciągnik ? Chyba się mylisz bo nawet wczoraj dzwoniłem do handlowca z NH i mówił mi o t6 6 cylindrowym 145km.

A brałeś nowego Case lub Steyr ? Z jakimi przekładniami masz te ciągniki ?

Brałem nowego Steyra Kompakt 4085 przekladnia 32x32. Chodziło mi o to jak Ci wyliczyli ze możesz kupić 145 km ? Czy wliczyli Ci posiadane ciągniki czy te które masz już nie są liczone według arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefek112    0

Ich interesuje tylko ilość ha i pod te ha 'ustalaja' ile max konny może być ciągnik. Słabe to trochę ale... :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Tylko też biorą pod uwagę te ciągniki które posiadasz jeżeli nie są starsze niż 20 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefek112    0

W moim przypadku chyba nie, bo jak narazie to nie mam swoich ciągników tylko 'uzyczam' przez umowę sprzęt od ojca.

 

Był u mnie handlowiec z DF i przedstawiał model 6155 o mocy 149 km. Chwalił deutza w porównaniu do innych marek(głównie w porównaniu do cnh) między innymi tym, że ma blokadę mechanizmu roznicowego pracująca w 100% a inne 45%. Tym że w deutzu listwa zasilana jest dwiema pompami smarowanymi olejem silnikowym, a w innych jedną pompą smarowana paliwem i z tego co pamiętam to chwalił to że układ kierowniczy posiada osobna niezależna pompę.

W wyposażeniu m. in. miękka oś, amortyzacja kabiny  mechaniczna, bez monitora, klima automatyczna, radar, pompa load sensing i przygotowanie pod tur, jakieś dodatkowe oświetlenie kabiny i światła led

RC shift około 417tys

Ttv około 445 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj