kapec22

Zasilanie siłownika jednostronnego masztu widlaka

Polecane posty

kapec22    37

Witam w ciągniku mam 4 wyjścia hydrauliczne i chce kupić maszt z siłownikiem jednostronnym na jeden przewód i nie wiem czy jak podniesie do góry czy potem opuści bo dźwignia w obu pozycjach podaje olej na jedno i drugie wyjście, jest jakieś rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

nie wiem bo nie mam przyczepy z kiprem, a dźwignie w ciągniku mają 3 pozycje:

środek - stop  

do przodu - idzie olej na jedno wyjście

do tyłu - idzie olej na drugie wyjście 

i druga dźwignia tak samo

Jak wepnę przewód w wejście od danej pary to do góry podniesie, w środkowej pozycji będzie trzymał a jak dam w drugą stronę to pójdzie ciśnienie na drugie wyjście i może opadnie, ale czy się pompa nie uszkodzi? bo to jest zasilanie dwustronnego cylindra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dasz do końca to pompa będzie pchać na 2 wyjście i będzię słychać obciążenie pompy dlatego nie gnieciesz do oporu tylko na pół gwizdka będziesz widział jak siłownik opada wszystkie ciągniki tak mają tylko jak będzie zbyt lekkie obciążenie na siłownik to będzie powoli opadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

no to jak tak to spoko bo myślałem że od razu podaje, nie podpinałem jeszcze nic pod hydraulike i nie wiem dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Przyczepę opuszcza się na pozycji pływającej, ale do masztu się nie nadaje bo nie ma kontroli szybkości opadania. Jeśli rozdzielacz nie ma sekcji do obsługi siłownika jednostronnego to z jednego wyjścia zwykłej sekcji zasila się siłownik a z drugiego trzeba zrobić przelew do zbiornika. U nas jak było zimno to rozerwało pompę w takim przypadku bo właśnie nie zrobiłem przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Nie wiem czy tam jest pozycja pływająca... jakbym np zapiął agregat z hydropakiem to hydropak musi pływać na opuszczonym mimo że ma siłowniki dwustronne.. także już nie wiem.  

 może ktoś się jeszcze wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063

Dużo piszecie ale nikt nie zapytał jaki ciągnik ma kolega. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

któraś para powinna mieć pozycję pływającą jak jest tych par 2, zobacz dokładnie.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

ferguson 2640 jeszcze mam c 330 i tam by nie było problemu z zasilaniem ale tu to właśnie nie wiem, a mi trzeba do mf'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

bo  w c 330 rozdzielacz na błotniku ma wlasnie pozycję pływającą, W MF możesz dołożyć rozdzielacz 1 skecyjny z pozycją pływająca, zasilanie wziąć z przed fabrycznego rozdzielacza a powrót gdzieś do skrzyni lub znów się wpiąć w powrót z fabrycznego i masz wyjścia z tyłu wolne a do masztu masz dodatkowy rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Dźwignia powinna mieś jeszcze jedno położenie, skrajne wychylenie pewnie w którąś str i wtedy masz spływ oleju.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ferdek 2640 ma mocno rozbudowana  hydraulikę  wspomaganie, 4x4 i podnośnik dziala na jednej pompie ,wiec pozycje dzwigni to do opuszczania to standard ,

wiec bez stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Jak nie masz pozycji pływającej w rozdzielaczu, to jedno złącze dajesz na zasilanie siłownika, a drugie złącze rozdzielacza dajesz na przelew, o ile masz złącze tzw. wolny spływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

to już się gubię, czy sposób który podał użytkownik @rolnikcasejx70 działa bez szkody na pompie? jest jeszcze 5 wyjście do hamulca hydraulicznego (chyba)

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak zrobisz bez przelewu to nikt Ci nie zagwarantuje że nic nie uszkodzisz bo to nie jest tak jak być powinno. Oczywiście powinien zadziałać zawór bezpieczeństwa ale np u mnie to nie wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

koledzy dobrze radza  ale nie stresuj sie i nic nie przerabiaj ,ten ciagnik posiada funkcje opuszczania ,tylko wyczuj dzwignię 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37
29 minut temu, Tomasz78 napisał:

koledzy dobrze radza  ale nie stresuj sie i nic nie przerabiaj ,ten ciagnik posiada funkcje opuszczania ,tylko wyczuj dzwignię 

 

dzieki za rady, możliwe że tak jest bo dokładnie nie sprawdzałem, ale czy można to sprawdzić bez podpinania hydrauliki? chce się upewnić zanim kupie maszt by potem się nie rozczarować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie ma opcji ,

musisz cos podpiąć ,

jak nie masz pewności (choć to zbędne) podjedz do kogos podczep przyczepę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Jeśli masz dwa niezależne rozdzielacze to możesz jednym przewodem wpiąć się w sekcję z ustawionym spływem i sprawdzić czy pompa ma opory pracy czy lekko tłoczy. Nie znam tego ciągnika, ale nawet jeśli to nie zadziała, to podałem wyżej inny sposób użytkowania masztu.

Edytowano przez Maverick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie stresuj się rozrywaniem pompy tak jak wyżej napisał Tomasz 78 musisz wyczuć rozdzielacz będzie słychać że pompa wyje jak będzie źle, hydraulika jest uniwersalna na 2 i na 1 obwód. 

Jeśli się boisz to są dwa wyjścia: podepnij sobie przyczepę od sąsiada jeśli ma dobry olej i testuj, albo idź do sąsiada niech ci pokaże np: c 360 z turem lub cokolwiek z jednostronnym siłownikiem sam się przekonasz, że to bzdet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Szfagier ma MF i trzy pary wyjść i na żadnej nie ma obsługi siłowników nurnikowych. Przyczepę opuszcza na pozycji pływającej bo nie ma opcji żeby na wymuszonym opuszczaniu nie wzrosło w układzie ciśnienie. Nie wiem co mu da że pójdzie do sąsiada który ma C360 z turem? Przecież to całkiem inna hydraulika. Sprawdź czy nie masz gniazda wolnego spływu a jak nie to jaki problem dorobić? kawałek węża i dwie końcówki i będzie tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez beni226
      Mam w moim MF 3070 taki przewód w kabinie i nie wiem do czego on służy. Prąd w nim jest ale co do czego.W tej wtyczce są takie 3 wejścia na takie bloce.
       
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf4de57c54debed7.html
    • Przez cris1992r
      Witam wszystkich agroforumowiczów,
      A więc sprawa ma się tak: do zakupionej niedawno prasy Claas Variant 180RC potrzebne jest zasilanie 12V o natężeniu 25A (wg. instrukcji). Problem tkwi w tym, że Zetor 11441 nie posiada 2-biegunowego (bądź 3-biegunowego) złącza. Posiadam także Zetora Proximę 85 (który takowe złącze posiada), ale myślę, że do sianokiszonki z nożami będzie trochę za mały (do słomy powinien być ok ) . Uprzedzam, że szukałem na różnych forach podobnego tematu jednak nie znalazłem wyczerpującej odp.

      Tak jak na zdjęciu jest wolne złącze podobne do zapalniczki.

      Znalazłem także takie zdjęcie, gdzie takie gniazdo występuje. Może ktoś wie czy można coś takiego dokupić? Albo czy można dokupić przejściówkę z zapalniczki na gniazdo 3-biegunowe? Zaznaczam, że moje doświadczenie w sprawach elektryki ciągników jest bardzo małe i nie chciał bym ingerować w instalację elektryczną ciągnika.
      Gniazdo w prasie wygląda tak
      Z góry dziękuję za wszystkie propozycje i odp.
    • Przez mariusz3333
      Tak jak na obrazku mała awaria na "Polu" i szybkie połączenie przewodów węzykiem igielitowym, dobrze ze akurat miałem i pytanie, ten stalowy przewód paliwowy dokupuje się komplet czy kupuje się kawałkami?DZiwne, bo tym węzykiem paliwo płynie razem z powietrzem ?chyba nieszczelna prowizorka,lubie rosyjskie pojazdy.

    • Przez wsk233
      Witam, czy ktoś z was może wie czy pompa od cyklopa jest w stanie zassać olej ze zbiornika delikatnie pod górkę tj. jakieś 30 cm, i czy potrzebny mi ten zaworek ograniczający max. ciśnienie w układzie jeśli zastosuję rozdzielacze z zaworkiem bezpieczeństwa (te nowe z pomarańczowymi elementami).
    • Przez AgroDudi99
      Witajcie, otóż mam problem z ciągnikiem MF 374V (konstrukcja podobna do serii 30x0) otóż jest w wersji electronic system, mam w nim wyświetlacz obrotów silnika i mth elektroniczny, po włączeniu świateł drogowych, nawiewu, halogenów z przodu i z tyłu jest strasznie duży spadek napięcia przez co wyświetlacz od obrotów silnika i mth głupieje wyświetla się napis off, czy przyczyną tego może być za mała pojemność akumulatora (90ah) lub alternator? Dodam także, że rozrusznik pyka, ma problemy z odpaleniem (raz odpala od pierwszego przekręcenia kluczyka, a raz dopiero po 10-20 przekręceniach), założony jest nowy rozrusznik szybko obrotowy.

      Z góry dziękuję za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj