danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

RU68    1113
12 minut temu, Ursus932 napisał:

Pominę te twoje wywody bo mądrzejszy ustępuje głupszemu tak mnie uczono .Odpowiesz na moje pytanie?

przecież uważasz się za mądrzejszego  tak napisałeś- ja ani razu i oczekujesz rady od głupszego ? ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
30 minut temu, Ursus932 napisał:

Tak zauważyłem najbardziej jara Ciebie wkurwianie innych ciężko pracujących.To Panie mądry na czym by tu zarobić mając 20 hektarów typowch pastwisk? 

W dzisiejszych czasach najlepszy zarobek jak by nie patrzył przyniesie 500 + :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, ozzborn napisał:

a co ma byc jak w około tylko tysiace hektarów upraw ? to nie Polska ze co kilometr wisoka a na wisoce po 30 gospodarzy a potem srednia powierzchnia gospodarstwa to 10 ha

To jednak trochę przytłaczające jak jedziesz do najbliższego miasta i się zastanawiasz, czy pełen bak Ci starczy, czy może musisz jeszcze trochę karnistów zabrać.  

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 minuty temu, gregory81 napisał:

W dzisiejszych czasach najlepszy zarobek jak by nie patrzył przyniesie 500 + :)

przy miesięcznym koszcie utrzymania dziecka 2 000 super biznes  moi studiują więc dużo więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszt i tak ten sam , a bonus to zysk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 minuty temu, Adrian_K_90 napisał:

To jednak trochę przytłaczające jak jedziesz do najbliższego miasta i się zastanawiasz, czy pełen bak Ci starczy, czy może musisz jeszcze trochę karnistów zabrać.  

tylko tam gdzie trzeba tak- to w koło pustynia a nie pola uprawne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pustynia, a preria. Głównie bydło wypasali, ale uprawa też była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Koszt i tak ten sam , a bonus to zysk .

dla ciebie zysk dla mnie niższy koszt by był ale bez podniety nie mam i nie miałem 500 +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla samego mnie to nic , bo nie korzystam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Przed chwilą, Adrian_K_90 napisał:

Nie pustynia, a preria. Głównie bydło wypasali, ale uprawa też była. 

jeśli co kilometr dwie słomki to preria to niech będzie preria tylko tego bydła nie widziałem 

1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Dla samego mnie to nic , bo nie korzystam .

już nie czy jeszcze nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, RU68 napisał:

przecież uważasz się za mądrzejszego  tak napisałeś- ja ani razu i oczekujesz rady od głupszego ? ciekawe

Bo ja mam szacunek dla ludzi ciężko pracujących ,A Ty co ?powinieneś nam dziękować że my młodzi chcemy jeszcze pracować bo inaczej będziesz widział krowe ,byka , świnie itp w tv a na talerzu duńską albo amerykańską. A na'moje pytanie nie masz odpowiedźi bo tylko bydło jest opłacalne na łąkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Te , psycholog ... Powiedzmy że trafiłeś . :P

2 minuty temu, RU68 napisał:

 

już nie czy jeszcze nie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Bo ja mam szacunek dla ludzi ciężko pracujących ,A Ty co ?powinieneś nam dziękować że my młodzi chcemy jeszcze pracować bo inaczej będziesz widział krowe ,byka , świnie itp w tv a na talerzu duńską albo amerykańską. A na'moje pytanie nie masz odpowiedźi bo tylko bydło jest opłacalne na łąkach

o twoim szacunku świadczą twoje wypowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, RU68 napisał:

o twoim szacunku świadczą twoje wypowiedzi 

Moje ? Ciekawe

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie już kilka stron się ciagacie za fraki . Proponuję pisać o wołowinie , o hodowli bydła mięsnego , opasie itp. A osoby które nie mają bydła nie powinny się udzielac i tyle 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram tylko'jak się'pozbyć tego oto wyżej, Ale nie rozumiem że samą kukurydzą człowiek nie'żyje

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, tomaszmab napisał:

Panowie już kilka stron się ciagacie za fraki . Proponuję pisać o wołowinie , o hodowli bydła mięsnego , opasie itp. A osoby które nie mają bydła nie powinny się udzielac i tyle 😉

z całym szacunkiem  gdzie indziej znalazł bym tak świetnych adwersarzy producenci QQ to nie bardzo ani im wesoło ani smutno widzę że wydzierżawię sobie byka zeby zapisać się do grona  Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, RU68 napisał:

  . Ja nie sieję ja uprawiam tu drobna różnica podejścia do biznesu . 

zeby uprawiac to trzeba najpierw  posiać , zasadzić a potem mozesz to uprawiać  . mozesz uprawić ziemie , wysiać - wsiać  kukurydze i ją uprawiać dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jarecki napisał:

zeby uprawiac to trzeba najpierw  posiać , zasadzić a potem mozesz to uprawiać  . mozesz uprawić ziemie , wysiać - wsiać  kukurydze i ją uprawiać dalej 

Widać jakie ma pojęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, RU68 napisał:

z całym szacunkiem  gdzie indziej znalazł bym tak świetnych adwersarzy producenci QQ to nie bardzo ani im wesoło ani smutno widzę że wydzierżawię sobie byka zeby zapisać się do grona  Haha

Poprostu nie potrzebny zamęt powstaje i tyle 😉 a osobiście do Ciebie nic nie mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, RU68 napisał:

tak jestem normalnym rolnikiem ale podejście do rolnictwa to co innego .Mnie nie jara luksusowy samochód drogie ciuchy i wielki dom mnie jara ład, porządek ,dyscyplina a przede wszystkim szukanie czegoś nowego tam leżą pieniądze choć wielce zarabiać już nie muszę ale lubię 

staram się zgłębić wasze umysły i pomysły i niestety nie klei się to 

Chciałbym się mylić kolego - ale wydaje mi się że wiedzę z zakresu rolnictwa to masz... Gdzieś z zawodówki, może darmowego stażu w ODR-e. A może kuzyn Top Agrar z pracy przynosi... Zwracasz się do rolników w trzeciej osobie - nie utozsamiasz się z naszą grupą zawodową...  Zresztą twoje brednie o monokulturze... 😉 O kasie z kontraktów kukurydzy/ zwłaszcza w susze (gdzie za niezrealizowany kontrakt możesz w jeden sezon zaliczyć czape). Na zdjęciach dajesz zwykłego hardiego z rękawem a piszesz o kosztach 10 tys euro za przewóz gabarytowy  z Włoch - tymczasem w Polsce takie są dostępne od ręki - choćby w Legnicy. Na pytanie kolegi o wnętrze pieca mówisz że zaspawany na zimę... Hahhaahahahah punktowo hahaha. Ech Marzycielu... Narty się skończyły że siedzisz na forum dla hodowców... FORA ZE DWORA!!!

Nick chociaż zmień bo już nudny jesteś... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 minuty temu, Ursus932 napisał:

Popieram tylko'jak się'pozbyć tego oto wyżej

decyzja zapadła wydzierżawiłem od kolegi cielaka -przez telefon jestem teraz ekspertem do końca tygodnia zgłoszę w ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, RU68 napisał:

z całym szacunkiem  gdzie indziej znalazł bym tak świetnych adwersarzy producenci QQ to nie bardzo ani im wesoło ani smutno widzę że wydzierżawię sobie byka zeby zapisać się do grona  Haha

Nic z tego tu trzeba mieć opasa A nie byka😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, RU68 napisał:

decyzja zapadła wydzierżawiłem od kolegi cielaka -przez telefon jestem teraz ekspertem do końca tygodnia zgłoszę w ARIMR

To gdzie to takie interesy na dzierżawie cielaka się robi ? To ja też wydzierzawie bo narazie za granicą jestem . Będę wracał tylko sprzedać i następne 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

RU 68 to jeżeli jesteś tak negatywnie nastaiony do leżaków jak rolnik go sprzeda w niewyjaśnonym celu za 500 zł i dla ciebie jest to kategorycznie przestępstwem to 

dla mnie jest przestępstwem jak ty palisz w piecu słomą i trujesz społeczeństwo mimowolnie - powinno być to zakazane 

Do opalania suszarni używaj gazu jest mniej szkodliwy  a twoje wyniki finansowe mnie nie interesują 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj