danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Tigon    1490
6 minut temu, galan99 napisał:

Tak się zapytam sam dla siebie , kukurydza mokra podaje taki przykład  10 t mokrej , cena mokrej na skupie 400 zł bo przy normalnym roku tak bywa , to koszt suszenia tych 10 t jaki będzie , by wyłapać różnicę  mokra , sucha .

najtaniej to i tak chyba wychodzi własna słoma , ew koks z 25% do 14 z 200-250 kg trzeba., potem gaz a najdrożej opałówka

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
7 minut temu, ozzborn napisał:

ty normalnie zaginasz prawa fizyki :D opatentuj ten piec :D nie wiem jaka wartosc cieplna ma 1,5 beli słomy ale pewno nie wiecej jak 20 litrów ON :D normalnie einstein :D

sloma 16,5   -17,5 a olej opałowy 36-43 Mj/kg  więc licz jeśli potrafisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, RU68 napisał:

bardzo mnie lubią bo są za durni żeby myśleć- a łażą za mną jak cielęta za mamką i w koło pytania jak  zrobić kasę ale oczywiście że gdyby nadarzyła się okazja to pomogli by mi się utopić tylko nie domyślają się że ja to wiem a na wsi to tak :Pali się stodoła u sąsiada niby nie moja a jak cieszy!

może i na psy ale za to jakie doborowe towarzystwo ile zabawy 

Za durni:ph34r:? Tobie to naprawdę kasa uderzył do głowy

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
5 minut temu, ozzborn napisał:

1.5 beli słomy według RU68 :D czyli 100zł z dowozem słomy na miejsce przez handlarza :D

a pisałem że słoma w rozliczeniu usługi 50 zł ha  i 16 zł prasowanie bela   zwózka 4 zł bela waga 320- 360 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Nie uprawiam kukurydzy dlatego pytam jak mokra kukurydza ile kosztuje suszenie , suszenie wilgotność 40 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

Za durni:ph34r:? Tobie to naprawdę kasa uderzył do głowy

prof Miodek się kłania uderzyła  a powiedz że tak nie jest jak piszę  największe przestępstwo to zarobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

RU68

ile potrzebujesz słomy aby uzyskac 600 ton suchej kukurydzy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Podziel 600 przez 12.    A następnie pomnóż przez 1.5 

Ja to się dziwię że mu się chce tu pisać bo sam obserujevten temat żeby się czegoś dowiedzieć a tu tylko wyzwiska i przepychanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
48 minut temu, ozzborn napisał:

widocznie za mocno cwaniakujesz na dzielni :D zresztą da sie wyczuc po tym co piszesz o tej całej aferze z bydłem... bardzo ci na reke ze ludziom ceny spadły za bydło bo sam nie masz bydła .... brawo ty

 

jeśli to  do mnie to się mylisz mi   twoja (wasza) kasa ani ziębi ani grzeje     ale nie mogę pojąć co wami... kieruje aby ryzykować sprzedażą leżaka za 500 handlarzowi  z narażeniem skoro można sprzedać za dużo więcej legalnie przy odrobinie wysiłku .Ale was (producentów) stać na to a mnie ubogiego nie za bardzo  dla 500 stów (średnia różnica sprzedaży handlarzowi i poubojowo z konieczności)  i godzina wysiłku trzy telefony i jest  ja wyceniam godzinę mojej pracy w okolicy stówy wy widocznie więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trafi się ruski trol i rozpieprza polski porządek . Olać trola .

2 minuty temu, Taurus83 napisał:

Podziel 600 przez 12.    A następnie pomnóż przez 1.5 

Ja to się dziwię że mu się chce tu pisać bo sam obserujevten temat żeby się czegoś dowiedzieć a tu tylko wyzwiska i przepychanki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, Taurus83 napisał:

Podziel 600 przez 12.    A następnie pomnóż przez 1.5 

Ja to się dziwię że mu się chce tu pisać bo sam obserujevten temat żeby się czegoś dowiedzieć a tu tylko wyzwiska i przepychanki...

mła to bawi a wyzwiska niezbyt frustrujące 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Trafi się ruski trol i rozpieprza polski porządek . Olać trola .

 

:)))) chyba się nie zrozumieliśmy. Ja uważam na odwrót 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, RU68 napisał:

prof Miodek się kłania uderzyła  a powiedz że tak nie jest jak piszę  największe przestępstwo to zarobić ?

Literówki zrobić nie można ,ja pracuje i pisze A nie leże z jajcami . Zarobić może i zarobiłeś w to nie wnikam, tylko strasznie się tym chwalisz i czytając twoje posty odnoszę wrażenie że uważasz siebie za kogoś lepszego , pieniądze to nie wszytko .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
6 minut temu, Taurus83 napisał:

Podziel 600 przez 12.    A następnie pomnóż przez 1.5 

Ja to się dziwię że mu się chce tu pisać bo sam obserujevten temat żeby się czegoś dowiedzieć a tu tylko wyzwiska i przepychanki...

trochę więcej bo na tonę mokrej więc 700- 750  x 12 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
4 minuty temu, Taurus83 napisał:

Podziel 600 przez 12.    A następnie pomnóż przez 1.5 

Ja to się dziwię że mu się chce tu pisać bo sam obserujevten temat żeby się czegoś dowiedzieć a tu tylko wyzwiska i przepychanki...

to ile to jest ? 75 beli ? :D kto w to uwierzy ? 600 ton suchej to jest ok 750 ton mokrej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, RU68 napisał:

jeśli to  do mnie to się mylisz mi   twoja (wasza) kasa ani ziębi ani grzeje     ale nie mogę pojąć co wami... kieruje aby ryzykować sprzedażą leżaka za 500 handlarzowi  z narażeniem skoro można sprzedać za dużo więcej legalnie przy odrobinie wysiłku .Ale was (producentów) stać na to a mnie ubogiego nie za bardzo  dla 500 stów (średnia różnica sprzedaży handlarzowi i poubojowo z konieczności)  i godzina wysiłku trzy telefony i jest  ja wyceniam godzinę mojej pracy w okolicy stówy wy widocznie więcej?

O czym ty pierdzielisz ? Nikt kto jest rolnikiem nie sprzedaje żadnych "leżaków" . Każdy zwykły rolnik leczy chore zwierze . Jak przechodzi okres karencji , a zwierzak ma się lepiej , to o ile to zgodne z prawem , to sprzedaje , o ile stan zdrowia nie poprawi się na tyle , aby dalej tego zwierzaka użytkować zgodnie z przeznaczeniem .

Ps . Pozdrów gnido redaktorów z TVN !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Literówki zrobić nie można ,ja pracuje i pisze A nie leże z jajcami . Zarobić może i zarobiłeś w to nie wnikam, tylko strasznie się tym chwalisz i czytając twoje posty odnoszę wrażenie że uważasz siebie za kogoś lepszego

nie chwalę się tylko opisuję rzeczywistość że leżę "z jajcami "fakt bez jaj  nie było by tak fajnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Czyli 1.5 na tonę qq? . pomyliło mi sie z cyklem 12 t. 8 godzin w aucie zrobiło swoje...

4 minuty temu, zetorki12 napisał:

O czym ty pierdzielisz ? Nikt kto jest rolnikiem nie sprzedaje żadnych "leżaków" . Każdy zwykły rolnik leczy chore zwierze . Jak przechodzi okres karencji , a zwierzak ma się lepiej , to o ile to zgodne z prawem , to sprzedaje , o ile stan zdrowia nie poprawi się na tyle , aby dalej tego zwierzaka użytkować zgodnie z przeznaczeniem .

Ps . Pozdrów gnido redaktorów z TVN !

Komedia. Dobra idę do bydlaków bo już ciemno. Aż nie mogę się doczekać aż odpale ten temat ponownie  :) to w końcu ruski trol czy niemiecki agent TVN  ?  ;)

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
11 minut temu, zetorki12 napisał:

O czym ty pierdzielisz ? Nikt kto jest rolnikiem nie sprzedaje żadnych "leżaków" . Każdy zwykły rolnik leczy chore zwierze . Jak przechodzi okres karencji , a zwierzak ma się lepiej , to o ile to zgodne z prawem , to sprzedaje , o ile stan zdrowia nie poprawi się na tyle , aby dalej tego zwierzaka użytkować zgodnie z przeznaczeniem .

Ps . Pozdrów gnido redaktorów z TVN !

ooo panowie zmiana zapatrywania na problem pierwszy sukces a edytowałeś poprzednie posty ? a bez wulgaryzmów zmień słomę w butach i pisz spokojniejConfused

43 minuty temu, cantstop napisał:

matematyka na poziomie podstawówki nie boli

miej zrozumienie dla laika Forum uczy i bawi więc oleju opałowego 1 kg na tono procent plus 5 zł prąd mieszanie i wentylator na tonę 

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
8 minut temu, Taurus83 napisał:

Czyli 1.5 na tonę qq?

no w to moge uwierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, RU68 napisał:

nie chwalę się tylko opisuję rzeczywistość że leżę "z jajcami "fakt bez jaj  nie było by tak fajnie 

Pierwsze co wyskoczyłeś to do kolegi cytuje"kup sobie opryskiwacz za milion" twój drugi czy trzeci post i to'nie jest chwalenie później było jeszcze lepiej. Proponuję załóż sobie temat Luźne rozmowy producentów kukurydzy grysowej i tam się udzielaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słoma najzdrowsza , a dla spokojności odpowiednie krople zażyłem .

Jaki jest cel Twojego naigrywania się z innych ? Co tu chcesz osiągnąć ? Co chcesz pokazać ? Każdy orze jak może , a Twoje osądy i durne wywody świadczą tylko o tym jak ograniczonym człowiekiem jesteś . Czubek własnego nosa , to nie cała Polska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

co tam grysowej.... przy takich smiesznych kosztach suszenia jak podaje RU68 to na zwykłej paszówce zostaje 3 tys z hektara plus dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Pierwsze co wyskoczyłeś to do kolegi cytuje"kup sobie opryskiwacz za milion" twój drugi czy trzeci post i to'nie jest chwalenie później było jeszcze lepiej. Proponuję załóż sobie temat Luźne rozmowy producentów kukurydzy grysowej i tam się udzielaj

tam nie ma tak" doborowego" towarzystwa  

2 minuty temu, ozzborn napisał:

co tam grysowej.... przy takich smiesznych kosztach suszenia jak podaje RU68 to na zwykłej paszówce zostaje 3 tys z hektara plus dopłata

długo Ci trwało i po co bydlaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, RU68 napisał:

tam nie ma tak" doborowego" towarzystwa  

długo Ci trwało i po co bydlaki?

Tylko ciekawe co powisz jak cena spadnie , a ten rok może być kiepski z ceną bo wszyscy na potęge kukurydze będą siali. A skąd miałeś taki pomys na ten twój biznes w cudzysłowiu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj