danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn
14 godzin temu, RU68 napisał:

o ten jest dobry chyba ma mikroskop albo jakiś tropiciel ale kombinuje dobrze tyle ze kierunki pomylone- ale przedstawiacie kwint-esencję rolnictwa .Gdyby zrobić reportaż z tych wpisów to prędzej kabaret dramatyczny 

ty nam lepiej wytłumacz jak ty to robisz ze na wysuszenie 12 ton kukurydzy zużywasz 1,5 beli słomy :D jakies perpetum mobile chyba zbudowałes .....

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

i co wierzysz w to ? czyli wysuszenie 12 ton kukurydzy kosztuje max 100zł ? :D skoro tak to co za głupki jeszcze sprzedaja mokrą z pola ? przeciez to nawet zwykłą paszówke by sie opłacało suszyc i to niezaleznie od wilgotnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

smieszna kwota w porównaniu do zysków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drzwi trzeba po sezonie zaspawć , to jest jakaś wyższa technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

w kombajnie też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisał że  w suszarni Ale kto wie co jeszcze wymyślił, cholernie innowacyjny jest😉

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
6 godzin temu, grzesiek88 napisał:

Nie chodziło mi o Ciebie tylko o użytkownika marcinski.

Sami sobie przemyślcie, gość pojawia się kilka dni temu na forum i pierwsze posty kieruje z pytaniem "co robicie z leżakami" i zaczynacie odpowiadać a on drąży dalej temat, żadnego mikroskopu nie mam ale śmierdzi mi to na kilometr. Obym się mylił ale uważać trzeba dzisiaj na wszystko😑

ok nieporozumienie przepraszam

39 minut temu, ozzborn napisał:

i co wierzysz w to ? czyli wysuszenie 12 ton kukurydzy kosztuje max 100zł ? :D skoro tak to co za głupki jeszcze sprzedaja mokrą z pola ? przeciez to nawet zwykłą paszówke by sie opłacało suszyc i to niezaleznie od wilgotnosci

cytat ozzboorn  " skoro tak to co za głupki jeszcze sprzedaja mokrą z pola ? " zgadzam się ale nie chciałem obrażać ale tu pies pogrzebany że nie korzystacie z rozumu i nie potraficie kalkulować przeraża was jednorazowy  wydatek 70 000 ale zysk 50 000 rocznie już lżej przetrawić   a czytajcie całość róbcie notatki bo się gubicie a jęzory wam wiszą bardziej niż leżakom - z niezrozumienia 

2 godziny temu, ozzborn napisał:

ty nam lepiej wytłumacz jak ty to robisz ze na wysuszenie 12 ton kukurydzy zużywasz 1,5 beli słomy :D jakies perpetum mobile chyba zbudowałes .....

opisałem ze szczegółami rób notatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

chłopie kto ci uwierzy w 1,5 beli słomy na 12 ton .... jakbys napisał 6-10 bel to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
31 minut temu, Ursus932 napisał:

Drzwi trzeba po sezonie zaspawć , to jest jakaś wyższa technologia

jak się ma z idiotami w koło do czynienia których zżera zazdrość- więc po sezonie trzeba zaspawać żeby  nie korciło na złośliwości bo drzwi są od strony pola -nie będę smiecił na podwórzu 

1 minutę temu, ozzborn napisał:

chłopie kto ci uwierzy w 1,5 beli słomy na 12 ton .... jakbys napisał 6-10 bel to ok

a jaki biznes z 6-10 bel pomyśl logicznie  czy jesteś w stanie co 15 minut spalić belę słomy ? przecież to nie realne nawet kostka 20 kg dłużej się pali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

widocznie za mocno cwaniakujesz na dzielni :D zresztą da sie wyczuc po tym co piszesz o tej całej aferze z bydłem... bardzo ci na reke ze ludziom ceny spadły za bydło bo sam nie masz bydła .... brawo ty

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
9 godzin temu, Berthold napisał:

RU - skrót od Ruski Troll

68 - numer porządkowy kolejnego infiltrowAnego forum

a to komplement czy obelga?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
10 minut temu, RU68 napisał:

a jaki biznes z 6-10 bel pomyśl logicznie

oczywiscie ze biznes, taki jestes obcykany i jeszcze nie policzyłes ?

nawet 10 bel po 50zł sie opłaca, bo to 500zł za wysuszenie 12 ton czyli 42zł za tone

przy cenie 400zł za mokra a 600zł za suchą nadal zostaje 158zł na tonie to przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, RU68 napisał:

jak się ma z idiotami w koło do czynienia których zżera zazdrość- więc po sezonie trzeba zaspawać żeby  nie korciło na złośliwości bo drzwi są od strony pola -nie będę smiecił na podwórzu 

a jaki biznes z 6-10 bel pomyśl logicznie  czy jesteś w stanie co 15 minut spalić belę słomy ? przecież to nie realne nawet kostka 20 kg dłużej się pali 

Jeśli tak się zachowujesz w życiu jak tu na forum to się nie dziwię że sąsiedzi nie lubią Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
7 minut temu, ozzborn napisał:

oczywiscie ze biznes, taki jestes obcykany i jeszcze nie policzyłes ?

nawet 10 bel po 50zł sie opłaca, bo to 500zł za wysuszenie 12 ton czyli 42zł za tone

przy cenie 400zł za mokra a 600zł za suchą nadal zostaje 158zł na tonie to przodu

Tylko zobacz cieżar mokrej a suchej do tego ja mokra sprzedzałem po 510 przy wilgotnosci jak dobrze pamietam 36%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jezeli mokra była po 510 to sucha była po 710

tak czy siak nie wierze w bajki o 1,5 beli słomy na 12 ton mokrej czyli 10 ton suchej

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267
6 godzin temu, debrzyna napisał:

I temat znowu zszedł "na psy"

to może zróbcie jeszcze jeden temat w celu odgruzowania tematu:rozmowy producentów wołowiny ;Dimage.png.22689b82584dc8f5a2d5cc32b15d644d.png

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
8 minut temu, ozzborn napisał:

oczywiscie ze biznes, taki jestes obcykany i jeszcze nie policzyłes ?

nawet 10 bel po 50zł sie opłaca, bo to 500zł za wysuszenie 12 ton czyli 42zł za tone

przy cenie 400zł za mokra a 600zł za suchą nadal zostaje 158zł na tonie to przodu

aleś błysnął 500 zł to około 200l ekoterm netto więc po co słoma  dołożę  200 zł i pstryk guzik i się suszy bez roboty bo dla wiadomości suszarnia zużywa 1 kg oleju na 1/t/%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ty normalnie zaginasz prawa fizyki :D opatentuj ten piec :D nie wiem jaka wartosc cieplna ma 1,5 beli słomy ale pewno nie wiecej jak 20 litrów ON :D normalnie einstein :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
11 minut temu, Ursus932 napisał:

Jeśli tak się zachowujesz w życiu jak tu na forum to się nie dziwię że sąsiedzi nie lubią Ciebie

bardzo mnie lubią bo są za durni żeby myśleć- a łażą za mną jak cielęta za mamką i w koło pytania jak  zrobić kasę ale oczywiście że gdyby nadarzyła się okazja to pomogli by mi się utopić tylko nie domyślają się że ja to wiem a na wsi to tak :Pali się stodoła u sąsiada niby nie moja a jak cieszy!

8 minut temu, cantstop napisał:

to może zróbcie jeszcze jeden temat w celu odgruzowania tematu:rozmowy producentów wołowiny ;Dimage.png.22689b82584dc8f5a2d5cc32b15d644d.png

może i na psy ale za to jakie doborowe towarzystwo ile zabawy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Tak się zapytam sam dla siebie , kukurydza mokra podaje taki przykład  10 t mokrej , cena mokrej na skupie 400 zł bo przy normalnym roku tak bywa , to koszt suszenia tych 10 t jaki będzie , by wyłapać różnicę  mokra , sucha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

1.5 beli słomy według RU68 :D czyli 100zł z dowozem słomy na miejsce przez handlarza :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Ja się dziwilem że @RU68 pisze w temacie producentów wołowiny uprawiając kukurydzę a on tu się teraz przyznaje że jest mamką i wszystko jasne 😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267
2 minuty temu, galan99 napisał:

Tak się zapytam sam dla siebie , kukurydza mokra podaje taki przykład  10 t mokrej , cena mokrej na skupie 400 zł bo przy normalnym roku tak bywa , to koszt suszenia tych 10 t jaki będzie , by wyłapać różnicę  mokra , sucha .

matematyka na poziomie podstawówki nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj