danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Elvis1090    110
1 minutę temu, Rolnik7343 napisał:

Teraz to już nie ma co za wielką patrzeć na to czy podeschnie ;)

no tak... ale jak nie przeschnie to nie zepsuje się w belce?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie spokojnie ja robiłem w listopadzie i zbierałem zaraz za kosiarką było ok , tylko widły trzeszczą przy rozdawaniu😊

2 minuty temu, Elvis1090 napisał:

no tak... ale jak nie przeschnie to nie zepsuje się w belce?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16935

szybciej zbyt sucha sie zmarnuje z powodu plesni. zbyt mokra moze byc. abym maszyny wytrzymaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16935

tak samo ze zmarnowana pod wierzchem kukurydza. z ojcem roawialismy co z tym robic, czy odrzucac czy dawac bykom. ale po kilku tygodniach odpowiedz przyszla sama. warstwa doslownie niebieska gruba na 10-15cm miejscami idzie razem do pyska byka. powiem wiecej: byki najpierw interesuja sie tymi niebieskimi brylami. na stole paszowym nie widze nic co by zostawialy. spod ogona tez nie leci woda tylko normalna kupa. jakbym mial krowy to bym wybieral te zbutwiale grudy, a tak idzie wszystko razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16935
Elvis1090 napisał:

a prasa sie nie rozerwie jak bedzie za mokre zwijac?? nic nie peknie??

sprobuj i nam tu napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Elvis1090 napisał:

a prasa sie nie rozerwie jak bedzie za mokre zwijac?? nic nie peknie??

Trza w normie ubijać ,nie przesadzać i będzie ok

6 minut temu, Bananek napisał:

tak samo ze zmarnowana pod wierzchem kukurydza. z ojcem roawialismy co z tym robic, czy odrzucac czy dawac bykom. ale po kilku tygodniach odpowiedz przyszla sama. warstwa doslownie niebieska gruba na 10-15cm miejscami idzie razem do pyska byka. powiem wiecej: byki najpierw interesuja sie tymi niebieskimi brylami. na stole paszowym nie widze nic co by zostawialy. spod ogona tez nie leci woda tylko normalna kupa. jakbym mial krowy to bym wybieral te zbutwiale grudy, a tak idzie wszystko razem.

Mykotoksyny nie są wskazane w żywieniu zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Elvis1090 napisał:

a prasa sie nie rozerwie jak bedzie za mokre zwijac?? nic nie peknie??

Wiele, wiele lat temu, sipmą woziliśmy zielonkę krowom. Wytrzymała. 

3 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

nie powinno ;) jeszcze takiego przypadku nie miałem zeby za mokre sie zepsuło

Ja miałem, niektóre baloty z gryką zwyczajnie zgniły. Takie masło się zrobiło. 

3 godziny temu, Bananek napisał:

tak samo ze zmarnowana pod wierzchem kukurydza. z ojcem roawialismy co z tym robic, czy odrzucac czy dawac bykom. ale po kilku tygodniach odpowiedz przyszla sama. warstwa doslownie niebieska gruba na 10-15cm miejscami idzie razem do pyska byka. powiem wiecej: byki najpierw interesuja sie tymi niebieskimi brylami. na stole paszowym nie widze nic co by zostawialy. spod ogona tez nie leci woda tylko normalna kupa. jakbym mial krowy to bym wybieral te zbutwiale grudy, a tak idzie wszystko razem.

Byki można trochę po macoszemu traktować, ale ewidentną pleśń z wierzchu to bym jednak wywalił.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Byk nie zrozumie Ale gospodarz powinien

byk to nie krowa ... on ma sie nażreć byle czego byle urósł i won na steki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Rolnik7343 napisał:

byk to nie krowa ... on ma sie nażreć byle czego byle urósł i won na steki

Byle czego to nie znaczy pleśni ...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Taka pleśń to nie zależnie czy byk czy krowa w zwaczu zrobi burdel śmierć milionów mikroorganizmów przez toksyny Ale kszy robi jak uważa tylko potem się nie dziwić że w ciągu 2 lat 600kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mamkom? Jak masz dostęp do taniego żyta dawaj żyto, chyba że chcesz ładować opasom to lepiej pół na pół z innym zbożem, bo żyto mocno żwacz zakwasza i wiecej jak 2-3 kilo lepiej samego nie dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
1 godzinę temu, debrzyna napisał:

Powiedzcie mi czy jest sens dodawania do żyta kukurydzy czy lepiej inne zboże A może na samym życie wystarczy Do tego siano "ekologiczne"

Komu CHCESZ to dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jezeli zyto hybrydowe to o zakwaszenie sie nie musisz martwic bo z takowego zyta zakwasu piekarz tez nie zrobi bo jest za slodkie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

serio serio. Ja mam pod nosem mlyn co bierze tylko zyto ale populacyjne i hybryde miesza 1 do 1 a i tak jak ma niepewną probe to daje do sprawdzenia piekarzowi czy zakwas wyjdzie jak powinien. Z samej hybrydy chocby miala parametry z niema to zakwasu ni .uja nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj