danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki    3274

po 400 zł zkoszenia qq na kiszonke to wczesniej czy pózniej działalnosć skonczy każdy , umie byli co nakupili kombajnów zbożowych i cieli konkurencje ceną , ale tylko 3 -4 lata a teraz sami wynajmują  usługe koszenia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

w tym już jezdzą po ludziach i szukają klientów na koszenie qq ... jednemu we wiosce obok tak nagadali że sie zgodził a teraz musi rękawy ciąć bo kosili taką zieloną że teraz woda w rękawach stoi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

Co Ty pier**lisz 

Widziałeś to na własne oczy? Czy powielasz bzdury?

Widziałem żyto koszone z pnia przed kłoszeniem pakowane w rękawy i jakos nic z nich  nie wyplywa

Kukurydza podobnie skoszony z musu zanim była kolba i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ja nie widziałem a dowiedziałem sie o tym kilka dni temu ;) jak bede chciał to mogę pojechać i zobaczyć ... te rękawy są kilka km ode mnie ;) jak qq za wcześnie się kosi to woda leje sie z kopca a tu nie ma sie gdzie wylać i wszystko zostaje w rękawie

wcale sie nie widzie że firma bankrutuje jak "szef" takie rzeczy odwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Rolnik7343 te twoje jałówki jak mają ruje to nie wyja na całą Wieś dzień i noc ?

U nas dziś walą na całego kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

nieee cicho są, teraz z 5 szt, młodych co są w szopce to chyba 2 wyją troche a tak to wszystkie cicho są

wczoraj jedna z tych młodszych chyba sie poganiała bo skakały po niej ale nic nie wyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
54 minuty temu, soltys48 napisał:

Co Ty pier**lisz 

Widziałeś to na własne oczy? Czy powielasz bzdury?

Widziałem żyto koszone z pnia przed kłoszeniem pakowane w rękawy i jakos nic z nich  nie wyplywa

Kukurydza podobnie skoszony z musu zanim była kolba i jest ok

ty taki znawca i takie rzeczy piszesz?? jeśli za szybko zrobisz kiszonkę z qq to nic nie jest ok bo jeśli ziarno nie osiągnie odpowiedniego stopnia stwardnienia - dojrzałości to nie posiada skrobi i powoduje kwaśnice u bydła czyli jak wszyscy wiemy jest szkodliwe... a jeśli zbierzesz qq za późno to wtedy skrobia w ziarnie jest ale niestety bydło już jej nie strawi wiec proszę nie pisać ze qq zrobiona wcześniej z musu jest ok bo nie jest.

Edytowano przez Elvis1090
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4417

Hmm,sołtysowi raczej chodzi ze kiszonka się udała,a o wartości to  pewnie wie.Przyznam się szczerze u mnie ci co kosili opowiadali ze facet wysra... się w tam tym roku wcześno kosic.I za którymś razem jak wjechał na pryzmę, pryzma się rozjechała.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Elvis1090 napisał:

powoduje kwaśnice u bydła

A moze psicę? Weź do ręki normy żywienia i zobacz wartości energetyczne dla poszczególnych faz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Żyto też raczej za mokre nie powinno być, sąsiad zebrał za mokre bo pogody nie było i jak zaczął krowom dawać to parametry mleka zaczęły wariować 

Ja na temat krów się nie wypowiadam bo nic o tym nie wiem, nie interesuje się tym 

Jedynie przy opasach mogo powiedziec że jak za mokreli to źle jak za suche też źle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Elvis1090 napisał:

ty taki znawca i takie rzeczy piszesz?? jeśli za szybko zrobisz kiszonkę z qq to nic nie jest ok bo jeśli ziarno nie osiągnie odpowiedniego stopnia stwardnienia - dojrzałości to nie posiada skrobi i powoduje kwaśnice u bydła czyli jak wszyscy wiemy jest szkodliwe... a jeśli zbierzesz qq za późno to wtedy skrobia w ziarnie jest ale niestety bydło już jej nie strawi wiec proszę nie pisać ze qq zrobiona wcześniej z musu jest ok bo nie jest.

Sołtys napisał że z musu cięte A to wszytko wyjaśnia , też tak miałem jednego roku że musiałem ratować mase . potem krowy byki żarły ale żadnych problemów z kwasicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

ja nie widziałem a dowiedziałem sie o tym kilka dni temu ;) jak bede chciał to mogę pojechać i zobaczyć ... te rękawy są kilka km ode mnie ;) jak qq za wcześnie się kosi to woda leje sie z kopca a tu nie ma sie gdzie wylać i wszystko zostaje w rękawie

wcale sie nie widzie że firma bankrutuje jak "szef" takie rzeczy odwala

Chłopie nie pierdziel jak nie wiesz bo maszyna która pakuje w rękaw zawsze wycisnie sok pod siebie i nic nie idzie o rękawa... kuka z rękawa zawsze jest suchsza od tej z pryzmy 

Sąsiad kosi 5ha na pryzme i 5 ha w rękaw w tym samym czasie i zawsze z rękawa jest lepsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
2 godziny temu, Elvis1090 napisał:

ty taki znawca i takie rzeczy piszesz?? jeśli za szybko zrobisz kiszonkę z qq to nic nie jest ok bo jeśli ziarno nie osiągnie odpowiedniego stopnia stwardnienia - dojrzałości to nie posiada skrobi i powoduje kwaśnice u bydła czyli jak wszyscy wiemy jest szkodliwe... a jeśli zbierzesz qq za późno to wtedy skrobia w ziarnie jest ale niestety bydło już jej nie strawi wiec proszę nie pisać ze qq zrobiona wcześniej z musu jest ok bo nie jest.

Przeczytałeś mój post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie miejscowy sik-nalewka? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@galan99 To nie jest żaden Unijny wymysł, i jeśli nasz jaśnie oświecony rząd nic podobnego nie wymyśli to nie ma się czego obawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

k**wa to przyjdzie nam widłami rozrzucać gnój 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

k**wa to przyjdzie nam widłami rozrzucać widłami

Od sochy zaczynali i do sochy wrócą gospodarstwa bo powiedzą , że rolnik traktorami zatruwa środowisko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ciekawe czy bydło na pastwiskach też będzie miało sr** na siedząco żeby gówno od razu było na ziemi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za łeb kontrolerów i w adapter. Jak to się nie skończy mordobiciem to niedługo każa pajacyki robić żeby dopłaty dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapowiada się coraz ciekawiej 

Ujebją to rolnictwo całkiem w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj