danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

zbitom793    276

Mam do sprzedania blondy i krzyzowki blonda z limousine.  Mlode pierwiastki i jalowki. Ale nie są  cielne i bez kart hodowlanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi chodzi o cielne i najlepiej z kartami . Patrzyłem w galerii to bydło masz ciekawe . 

Co myślicie o zacieleniu jałówek około 400 kg ( sm x hf ) blondem , buhajem z dużym indeksem na łatwość wycielen ?  Nie porozrywa ich .. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja gmina. To pewnie ten kutas Laskowski czy jakoś tak, bo ogłoszenia wisiały. Co do zakupu zwierząt na MR musza to być zwierzęta hodowlane i posiadać rodowody. Jeśli są zagraniczne to przy rozliczaniu się trzeba mieć je przetłumaczone. Koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy zależnie od stawki tłumacza przysięgłego. Na wszystkich rodowodach może być to samo i praktycznie wystarczy jeden przetłumaczyć, ale płaci się za wszystkie, każdą stronę. Jak masz już bydło to kupując jałówki zwiększasz postęp hodowlany. Wtedy będą chcieli, żebyś im udowodnił w jaki sposób ten postęp nastąpił. Łatwiej jest jeśli nie masz nic i kupujesz pierwsze sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

9000 za krowę mięsną to bardzo przesadzona cena. 6000 z cielakiem to jeszcze do zaakceptowania jest. 

Jak myślicie będzie w tym roku cena na siano ? U mnie raczej drugiego pokosu nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19729
58 minut temu, Thomas2135 napisał:

Moja gmina. To pewnie ten kutas Laskowski czy jakoś tak, bo ogłoszenia wisiały. 

Tak to te dziady z ogłoszeń na drzewach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Co do zakupu zwierząt na MR musza to być zwierzęta hodowlane i posiadać rodowody

Coś mi to nie pasuje Gdzie to zostało zapisane ,daj jakiś link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupowałem, więc już przeszedłem procedurę. Zwierzę hodowlane z takie z rodododem, kartą, itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem w biznesplanie MR zapisane zakup min 7 szt jałówek tak aby wydać min 70% premii. Nie obchodziło ich ile zapłacę za szt. Musiało być min 7 szt na conajmniej 52 tys i za niewiele więcej kupiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-bydlo/ceny-bydla-wszystkie-grupy-w-dol/?fbclid=IwAR1T4qiUHZIAnxqOhE-3Eh3K10mbTMZNM-_KECM2D3blmTsTU7OGHTSB0Hc

topagrar

aż bydło płacze przez te ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

to po ile tam pisza? bo nie mam konta u nich ani prenumeraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Moja gmina. To pewnie ten kutas Laskowski czy jakoś tak, bo ogłoszenia wisiały. Co do zakupu zwierząt na MR musza to być zwierzęta hodowlane i posiadać rodowody. Jeśli są zagraniczne to przy rozliczaniu się trzeba mieć je przetłumaczone. Koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy zależnie od stawki tłumacza przysięgłego. Na wszystkich rodowodach może być to samo i praktycznie wystarczy jeden przetłumaczyć, ale płaci się za wszystkie, każdą stronę. Jak masz już bydło to kupując jałówki zwiększasz postęp hodowlany. Wtedy będą chcieli, żebyś im udowodnił w jaki sposób ten postęp nastąpił. Łatwiej jest jeśli nie masz nic i kupujesz pierwsze sztuki.

Nie muszę żadnego postępu udowadniać bo miałem sztuki przypisane do hodowli mlecznej a teraz będzie przejście na mięsne więc tak to wygląda . Zresztą postęp i tak będzie mam nadzieję . Dzięki za odpowiedź. Bydło z zagranicy odpada że względu na czas i sporo papierologii .

I za blondy po 9000 tys też placic nie będę . Także wybiore inna rasa a mieszance wypierajaco będę inseminowal blondem po parę sztuk rocznie te największe .. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

witam, szykuje sie w tym roku bieda z pasza do byków jest susza kukurydza nie wyrosła ma od 1.6 metra do 2.2 metra wiec masy nie bedzie buraki cukrowe jeszcze sie trzymią ale cena za wysłodki pewnie i tak bedzie kosmiczna i zastanawiam się nad pulpa ziemniaczana która mogę kupić dość tanio... stosował ktos kiedys Pulpe w opasie bydła ?? beda to wogole jadły?? i czy jest sens to  dawac?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

a wartosciowo?? podobno trzeba wiecej białka im dołozyc

 

i jak to trzymac?? normalnie w pryzme i przykrycz jak qq czy wysłodki z buraków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

nie wiem nigdy nie sprawdzałem, daje po prostu tyle ile źrą no i przy tym jest więcej pracy bo pulpa jest dość ciężka i lepi sie to szypy... przy układaniu kopca też trzeba sie przyłożyć i dobrze przysypać ziemią bo jak sie kopiec rozjedzie to sporo bedzie do wyrzucenia, jeden tira na próbę przysypałem tylko boki a góre tyle tak kawałkami żeby dolia nie przesuwała sie i niestety warstwa 10-15cm byla do wyrzucenia ... a ja jest cały kopiec przysypany to praktycznie zero odpadu

a wartościowo to też coś za coś ;) za wysłodki wychodzi koło 2 tyś za tira a pupla 400zł bo płace tylko za transport co pulpe mam za ziemniaki które odstawiam

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

nie wiem nigdy nie sprawdzałem, daje po prostu tyle ile źrą no i przy tym jest więcej pracy bo pulpa jest dość ciężka i lepi sie to szypy... przy układaniu kopca też trzeba sie przyłożyć i dobrze przysypać ziemią bo jak sie kopiec rozjedzie to sporo bedzie do wyrzucenia, jeden tira na próbę przysypałem tylko boki a góre tyle tak kawałkami żeby dolia nie przesuwała sie i niestety warstwa 10-15cm byla do wyrzucenia ... a ja jest cały kopiec przysypany to praktycznie zero odpadu

u mnie to nie problem bo worze do byków bobcatem a pryzme opsypuje opsypnikiem wiec moge objechac jak 2 razy wiecej i piachu bedzie grubo... ale dobrze ze mówisz... czyli można kupic - urosna na tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

urosną ;) w TPR był artykuł o pulpie w opasie bydła i takie dane tam podali
Średnio w pulpie ziemniaczanej jest 4,9% błonnika, 0,5–1% białka, 4,8% skrobi.

w galerii ma zdjęcie pulpy która była porządnie przyrzucona ziemią i odpad praktycznie zerowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ok dzieki za odpowiedz... kupie sobie 50 ton zeby sie wiosna nie obudzic z reka w nocniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ciekawe jaką tam mają prase do pulpy, mi przywożą ale z Bronisławia albo z Krotoszyna i w krotoszynie mają dużo lepszą prase ... duże mniej wody jest w pulpie, na zaczepie fajnie leżała i nic nie leciało z naczepa a jak przywiózł z bronisławia to dosłownie woda lała sie z naczepy ... i wtedy najlepiej taka pulpa niech odleży trochę żeby woda odciekła ;) ja taką mokrą dopiero następnego dnia przykrywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

niewiem jaka bedzie pierwszy raz bede brał... ale jak bedzie woda to tez z jeden dzien odczekam... gosc mi mówił ze roznie to bywa czasem jest kupa wody a czasem nie a lepiej napewno jakby bardziej sucha była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj