danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Bananek    16869

nawet nie orientuję się jakie cukrownie tym handlują. Jakie wogóle są w mojej okolicy (podlaskie BSK). Łap juz nie ma od kilku ładnych lat. A te wysłodki to dobre dla opasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
1 godzinę temu, Bananek napisał:

a jak to jest z wyslodkami? jaka pryzma wychodzi z jednego auta (metraz) i jakie to koszty? tak mysle w tym roku opasom sprezentowac.

w zeszłym roku 2 tys za auto 25 ton w tym roku już krzyczą ze będzie drożej bo niema buraków a wartości to niema prawie żadnej dlatego spróbuje pulpe bo jest 60% tańsza niż wysłodki a auto to pryzma  6m szeroka 15 długa i ok 1.2m w najwyższym punkcie...dla 80szt liczę auto na miesiąc...wiec nie powala objętością... opasy jedzą jak się przyucza jak wszystko inne rosnąc tez rosną wiec jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pozostałości po wyciśniętych ziemniakach , takie błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
7 minut temu, Bananek napisał:

konkretna odpowiedz, a ta pulpa to...?

to samo co wysłodki tylko ze po ziemniakach i czasem jest rzadsza ale gosc co mi przywiezie mówił ze w jego zakładzie dają gesta i będzie konsystencja to samo co wysłodki... wartościowo ma 0.5% białka mniej niż wysłodki, energetycznie to samo...  dlatego biore pulpe bo za auto wysłodek mam prawie 3 auta pulpy... jak bedzie dobre to bede to brał co roku bo jak jest dobry rok to oddają ja po cenie paliwa u mnie ok 300-400 zł za 24 tony

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
9 godzin temu, Elvis1090 napisał:

ja własnie muszę kupić bo qq 60% tego co zawsze drugiego pokosu trawy z 11 ha będę miał może z 50 belek a i liści z buraków i wysłodków nie będzie za dużo bo burak mały i dlatego muszę zainwestować w pulpę, jeszcze jest opcja żeby żyto na kiszonkę zasiać tylko nie wiem czy warto bo pulpa tanio wychodzi a po życie jak będzie znowu suchy rok to już qq nie urośnie.

w tym roku doszło 10ha łąk także kiszonki sporo więcej bedzie i jeszcze prawie 6ha posiane żyta jarego

9 godzin temu, Bananek napisał:

a jak to jest z wyslodkami? jaka pryzma wychodzi z jednego auta (metraz) i jakie to koszty? tak mysle w tym roku opasom sprezentowac.

oj z wysłodkami to nie jest tak łatwo, szczególnie jak sie nie odstawia buraków i wysłodków jest mało
w zeszłym roku wysłodki były załatwiane przez kierowcę co rozwozi wysłodki bo przez cukrownie nić nie szło załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4417
15 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

 

oj z wysłodkami to nie jest tak łatwo, szczególnie jak sie nie odstawia buraków i wysłodków jest mało
w zeszłym roku wysłodki były załatwiane przez kierowcę co rozwozi wysłodki bo przez cukrownie nić nie szło załatwić

W tamtym roku chciałem wysłodki wcześniej bo z pasza robiło się krucho....Powiedzieli w cukrownii, że dopóki nie zabiorą buraków to nie ma szans.Zadzwoniłem ponownie z godzinę po tej rozmowie że chce wysłodki za gotówkę-,,Nie ma problemu rano możliwa dostawa do Pana.....''Tak naprawde ten przelicznik,buraków na wysłodki  w tamtym sezonie był i tak super-DLA CUKROWNI.Ci co mieli burak na kontraktacji i tak musieli czekać na wysłodki,które w pierwszej kolejnosci sprzedawali na tereny suszowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

w zeszłym roku było koszona na początku listopada i miało już kłos
a nawóz to ile posypiesz tyle posypiesz, w zeszłym roku nic nie było rozsiewane a w tym roku na 3,5ha było rozsiane 500kg npk a reszta była zasiana bez zadnego nawozu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

a kiedy sie intetesowac wyslodkami? tu (na olx) pisza, ze dostawy pod koniec wrzesnia po 110zl/T netto. to dobre ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
9 godzin temu, Bananek napisał:

a kiedy sie intetesowac wyslodkami? tu (na olx) pisza, ze dostawy pod koniec wrzesnia po 110zl/T netto. to dobre ceny?

skad jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19729
9 godzin temu, Bananek napisał:

a kiedy sie intetesowac wyslodkami? tu (na olx) pisza, ze dostawy pod koniec wrzesnia po 110zl/T netto. to dobre ceny?

Od kilku lat wysłodki kupuje w ostatnich chwilach pracy cukrowni albo tuż po zamknięciu kampanii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ja odstawiam buraki i kiedyś chciałem nadebrać podczas odbioru swoich wysłodek to nie kazali wziasc nawet tony więcej niż mi się należy... teraz biorę jak tylko kampania się zacznie do przodu i po odstawieniu buraków się rozliczam jak wezmę więcej niż mi się należy to płace po 30 zł za tone przeliczeniową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869
Elvis1090 napisał:

9 godzin temu, Bananek napisał:

a kiedy sie intetesowac wyslodkami? tu (na olx) pisza, ze dostawy pod koniec wrzesnia po 110zl/T netto. to dobre ceny?

skad jestes??

podlaskie bsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden podaje cenę za same wysłodki rzut kamieniem od cukrowni, inny wysłodki z dostawą i macie nieporozumienia. 110 to drogo, ale ma pograniczu mazur, mazowsza po tyle handlarze sprzedają z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, Elvis1090 napisał:

ja odstawiam buraki i kiedyś chciałem nadebrać podczas odbioru swoich wysłodek to nie kazali wziasc nawet tony więcej niż mi się należy... teraz biorę jak tylko kampania się zacznie do przodu i po odstawieniu buraków się rozliczam jak wezmę więcej niż mi się należy to płace po 30 zł za tone przeliczeniową 

w nakle zawsze dokładają, np. jak należy sie 1,5 tira wysłoków za buraki to dokładają żeby były 2 tiry i to dołożone odliczają później od wypłaty za buraki

a co do buraków.... słyszeliście że Nowak z nakła sie zwija ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

o kilku osób już słyszałem ;) i wcale się nie wdziwie że bankrutuje, w tym roku tylko 2 sieczkarnie chodzą reszta stoi, niby żadnego kombajnu do buraków nie szykują tylko bedą jechać żeby jechać jak jak sie zepsuje to wtedy na remont
cukrownia już mu 2 czyszczarki zabrała, zawsze miał 5 a teraz ma już 3 na cukrowni
w zeszłym roku jak gadałem z kierowcą co przywiózł wysłodki to mówił że już nikt nie chce u niego wozić buraków bo nie płaci, w firmach transportowych już ma w uj długów
doczyszczarki więcej stały niż ładowały bo tylko po 3 tiry na doczyszarkę były bo żadna firma już nie chciała mu wozić buraków

z qq też odwalają i już coraz mniej klientów ma ... sieczkarnia rozkręcona żeby jak najwięcej ha dziennie zrobić i qq wygląda jak po starej "forsznitce "i oczywiście qq albo w rękaw albo wywalą ci kupe qq przed kopcem i se wpychać na kopiec bo oni już przestali wjezdzać
 

także nowaczek sie kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj