Zicodawid

Jaki olej do skrzyni w Ursusie 912 ?

Polecane posty

Zicodawid    2

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy  czy może ktoś ma zalany olej agrol u w Ursusie c 912  on jest olejem hydrauliczne przekladniowy. Do tej pory  był własny hipol ale był problem z rozruchem walka gdy było zimno teraz wszystko remontuje wymiana tarczek pompki i chce właśnie zamienić olej ale nie wiem czy nie będzie za rzadki  i czy nie będzie wałek stawać jak się rozgrzeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Ja do tych ursusów teraz leję Revline Kratos STOU 10w40 Można kupić w cenie 9 zł litr w bańkach 5. Olej BDB

 

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zicodawid    2

Aha dzięki za szybką reakcję czyli ten olej polecasz a ten agrol chyba też powinien być lepszy od hipol chyba i nie powinno być problemu z wałkiem  fajne są te ciągniki ale troszkę ten wałek mnie irytuje  bo już jakiś czas z nim walczę czasy się zmieniają i oleje też do hipola nie jestem przekonany i właśnie kombinuje  wlać  coś lepszego może ta mikropomka dłużej wytrzyma jescze raz kolego dziękuję za szybką odp

A dzięki wszystkim za odp jak to się mówi jest ryzyko jest zabawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja leje hipol6. Kiedyś tez były problemy z wom. Zmieniłem mikropompe z 10 lat temu i na hipolu tez śmiga nawet na gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie poskladalem  ciągnik i już nie wiem co jest  nowa mikropompka rozdzielacz  tarczki tylko stary został kosz i wałek WOM  pod obciążeniem stoi kupa roboty i kasy i lipa zrobię  dzień przerwy i wezmę  się za ten kosz  poskladalem to jak było tylko nie wiem kto przedemna  to rozbiera ma ktoś jakiś pomysł  w czym może być problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla potomnych jak ktoś wymienia tarczki walka WOM  to niech wymieni tuleje  pozycja w katalogu 25. I 2 pierścienie  trzeba je wymienić i ta tuleje włącznie mi się zatrzymywał wałek pod obciążeniem ja wymieniłem wszystko tarczki pomka rozdzielacz i było to samo dopiero kupiłem katalog i do patrzyłem się że tam jest ta tuleja sprawdziłem powietrzem i się okazało że tam wszystko ucieka po wybiciu było bardzo powycierane 

I dodam gdy jest wszystko sprawne  wałek chodzi spokojnie na hipol 6 czyli to nie kwestia gęstego oleju i nie trzeba się bawić wymianę oleju bo hipol 6 spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Zastanawiam się czym zalać skrzynię.

Nie sądziłem że pojawiły się dedykowane oleje hydrauliczno-przekładniowe.

Niby fajnie ale zalanie skrzyni gdzie wchodzi ok 45l oleju po 20zł za litr daje nam 900zł 😵

Nie wiem czy nie zostać przy Hipolu. Koszt ok 10zł/l za oryginał Orlenu, 7zł/l za Hipol z Jasolu.

Potrzebny do 1012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
1 godzinę temu, tobago napisał:

Zastanawiam się czym zalać skrzynię.

Nie sądziłem że pojawiły się dedykowane oleje hydrauliczno-przekładniowe.

Niby fajnie ale zalanie skrzyni gdzie wchodzi ok 45l oleju po 20zł za litr daje nam 900zł 😵

Nie wiem czy nie zostać przy Hipolu. Koszt ok 10zł/l za oryginał Orlenu, 7zł/l za Hipol z Jasolu.

Potrzebny do 1012.

Skoro Cię nie stać na 900zł na olej albo nie masz zamiaru tyle wydać to po co pytasz? Lej hipol i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Hipol z jasolu odradzam. Kupiłem kiedys na dolewke bo normalnego nie bylo na szczescie nie zdażyłem dolac. Przymrozek -2 bańka stała w garażu na posadzce w srodku zrobiła sie galareta. Az strach pomyslec jak to wygląda przy -15. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odnośnie hiplolu to fakt  w zimę robi się galaretka  i podejrzewam  że nie tylko ten z jaspolu tylko ogólnie to jest taki produkt miód w zimę  ale c 912 chodzi od nowości a nie pamiętam ile lat ma i wszystko jest ok był problem z wałkiem  WOM ale jak masz wszystko sprawne  to i na hipol będzie działać tak jak pisałem wcześniej  długo walczyłem z wałkiem WOM i chciałem ratować się olejem   ale wszystko jest ogarnięte i działa wszystko tak jak powinno na hipolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj