Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

marcinxxxx    122

No to sprawdzają, czy się z tych obowiązków wywiązałeś. U nas to praktycznie pierwsza kontrola odkąd weszliśmy do Unii. Kiedyś w pierwszym roku po wstąpieniu do Unii była jeszcze u mamy, ale kazali tylko papiery podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

pytanie z innej beczki:co sie dzieje w sytuacji gdy koleś wpisał sobie moją działkę do wniosku o dopłaty.Uprawiałem ją od lat ale nie była wpisywana do wniosku.Czy on będzie mial z tego jakieś sankcje czy poprostu skoryguje wniosek i agencja mu nic nie zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

 Edit. To inna sprawa była. Sorry. Może jeszcze wycofać, o ile nie dostaliście wezwania do wyjaśnień.

Edytowano przez marcinxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

To dostanie po d*pie. Mnie też kiedyś wzywali, i ten ktoś ( w agencji nie powiedzą kto), do dziś się jest zmieszany na mój widok.

E-wniosek generuje kontrolę krzyżową, więc przy odrobinie przytomności umysłu mógł tego uniknąć. Ja już jednemu ratowałem d*pę informując zawczasu, że wpisał moją działkę. Tamtego bym też poinformował , ale wtedy były wnioski papierowe.

Edytowano przez marcinxxxx
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

Bardzo?Boje sie że bedzie sie za to mścił.Nie wiedziałem kto ją wpisał nawet ale z drugiej strony musi być niezłym chujkiem jezeli z premedytacją wpisał to co nie uprawia.

Edytowano przez cantstop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

Hehe, przecież to twoja działka. Kara wyliczana jest według wzoru ( o ile dobrze pamiętam); dwukrotność dopłaty jaką by dostał na tę działkę ściągana będzie przez następne trzy lata. Czyli kara wynosi ogółem sześciokrotność kwoty jaką chciał wyłudzić.

Edytowano przez marcinxxxx
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, agrarmrc napisał:

Nie wiem czy już było i o co może chodzić z poniższym pismem, może koś miał doświadczenie ... Zmieniają wydaną już decyzję. 

ARiMR_strączkowe.jpg

Dopłaca ci kasę. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

No i jeszcze kwestia jaki to procent całości gospodarstwa. Jak dojdą motylki czy ptaszki to jeszcze bardziej zaboli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

Ja dostałem kilka dni temu smsa z banku, że przyszedł przelew z Agencji na kwotę 8 zł. Pisma jeszcze nie dostałem.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, marcinxxxx napisał:

Hehe, przecież to twoja działka. Kara wyliczana jest według wzoru ( o ile dobrze pamiętam); dwukrotność dopłaty jaką by dostał na tę działkę ściągana będzie przez następne trzy lata. Czyli kara wynosi ogółem sześciokrotność kwoty jaką chciał wyłudzić.

To nie jest tak liczone do końca  jak podałeś.

Kwestia pierwsza ile ma powierzchni ta działka na którą złożyli obaj o dopłaty.  Następnie ustala osobę która użytkuje i jej się należą dopłaty.  Lecz ta kara zależy od %. Przedeklarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749


Rolnik1973 napisał:

Jak bierzesz darmową  kasę to muszą kontrolować, i nic w tym nadzwyczajnego

Darmową kasę to biorą patole w postaci 500+ którym się do pracy nie chce iść i Ojdyr Rydzyk, którego "usługi" czarodziejskie mają wątpliwy wpływ na dodatnie saldo polskiej gospodarki. Dziwnym trafem ani jednych ani drugiego nie kontrolują.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

O jakich  Patolach piszesz? Bo odbieram to jakbyś moje dzieci i Żonę obrażał. Bedziesz miał kolego swoją rodzinę to zobaczysz jak przydają się każde pieniążki w gospodarstwie.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Kaszlak79 napisał:

 

 

Darmową kasę to biorą patole w postaci 500+ którym się do pracy nie chce iść i Ojdyr Rydzyk, którego "usługi" czarodziejskie mają wątpliwy wpływ na dodatnie saldo polskiej gospodarki. Dziwnym trafem ani jednych ani drugiego nie kontrolują.

 

z Rydzykiem to się zgodzę ,Ale czy ludzie mający i wychowujący dzieci to patole ?, no bez jaj😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Piszę o takich patolach, którym się do pracy nie chce iść bo im zasiłki wystarczą. Co do moich pieniędzy, 500 zł miesięcznie w moim budżecie mnie nie urządza, tym bardziej że czuć namacalnie jak te pieniądze inflacja zjada. Ale, nie o tym jest temat.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam polityki nie zrobisz, są nowe zapisy na odbieranie kasy rolnikowi to 500+ to wyrówna.... trzeba korzystać z każdej pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
1 godzinę temu, Kaszlak79 napisał:

 

 

Darmową kasę to biorą patole w postaci 500+ którym się do pracy nie chce iść i Ojdyr Rydzyk, którego "usługi" czarodziejskie mają wątpliwy wpływ na dodatnie saldo polskiej gospodarki. Dziwnym trafem ani jednych ani drugiego nie kontrolują.

 

sam jestes patol baranie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Najpierw zalecam nauczyć się poprawnie wyrażać w ojczystym języku, potem dopiero zadawać sobie trud oceny kogokolwiek 😉.

gustaww napisał:

Sam polityki nie zrobisz, są nowe zapisy na odbieranie kasy rolnikowi to 500+ to wyrówna.... trzeba korzystać z każdej pomocy

Ja tylko uważam że nie każdemu ta pomoc się należy. I mówię tu także o "rolnikach" biorących dopłaty którzy 2 razy do roku skoszą łąki a trawa zgnije, albo nasadzą orzechów których potem nikt nie zbiera. Dla mnie 500+ to czysta łapówka polityczna. Rolnik czy przedsiębiorca jak dostaje na cokolwiek dotację, to musi się co do złotówki rozliczyć, natomiast pieniądze z programu przeznaczonego na dzieci można śmiało przepić. Ot cały absurd.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Za granicą socjal funkcjonuje i nikt szumu nie robi. Tutaj się pojawił i problem. Wiele osób wykorzysta to w sposób odpowiedzialny. To ,że jest kilka osób które to przepiją to oczywiste. W MOPSach kolejki ustawiają się co miesiąc a na drugi dzień niektóre te osoby próbują łapać pion w parkach i to nikomu nie przeszkadza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

 nie bądz ironiczny i zobacz ile nam brakuje do Angli Niemiec czy Belgi Nie dawali żle bo gdzie indziej dają  jak dają też żle bo to łapówka 

typowa postawa polaka jak w czasie suszy pada deszcz to czemu tylko z góry :D

A jak jeden na stu przepije to powód żeby nikomu nie dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
1 godzinę temu, Kaszlak79 napisał:

Za jaką granicą?? Co to za kraj "za granica"??

https://obcyjezykpolski.pl/za-granica-a-nie-zagranica/

Poczytaj sobie. Widzę że powstał u Ciebie brak argumentów na ten temat i czepiasz się ortografii.

Powtórzę przed 500+ i obecnie ludzie stoją w kolejkach do MOPSu i nikomu to nie przeszkadza ,że później ten zasiłek część osób "przelewa" przez siebie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj