Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Dzięki za wrzucenie @polka

Żadna partia która rzadzila nie umiała zarządzać Agencja.

Problemy jakie występują w Agencji:

- za duza ilość zadań przydzielona na pracowników;

- brak jasnych procedur i wytyczonych, przez to każde OR i BP robią wg.swego uznania,

- zle wynagrodzenie, nie adekwatne do zadań, 

- duża rozpiętość wynagrodzenia, przy tych samych zadaniach;

- za duża ilość szkoleń wyjazdowych ( większość typu imprezy integracyjne),

- wyższość pracowników CE lub  nad podległymi im OR lub BP;

- zły, nie jasny system awansu i wynagrodzenia premiowego;

- nie dofinansowanie  pracowników BKM, zabieranie z BP,

- nie stabilny MKO/PEG;

- przezucanie zadań z OR nad BP( wnioski MR, RMG, Modernizacja);

- zła polityka kadrowa;

Z moich obserwacji to wynika, a jeśli są pracownicy Agencji to na pewno mogli by więcej napisać.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130

32 minuty temu, robert55555 napisał:

Dzięki za wrzucenie @polka

Żadna partia która rzadzila nie umiała zarządzać Agencja.

Problemy jakie występują w Agencji:

- za duza ilość zadań przydzielona na pracowników;

- brak jasnych procedur i wytyczonych, przez to każde OR i BP robią wg.swego uznania,

- zle wynagrodzenie, nie adekwatne do zadań, 

- duża rozpiętość wynagrodzenia, przy tych samych zadaniach;

- za duża ilość szkoleń wyjazdowych ( większość typu imprezy integracyjne),

- wyższość pracowników CE lub  nad podległymi im OR lub BP;

- zły, nie jasny system awansu i wynagrodzenia premiowego;

- nie dofinansowanie  pracowników BKM, zabieranie z BP,

- nie stabilny MKO/PEG;

- przezucanie zadań z OR nad BP( wnioski MR, RMG, Modernizacja);

- zła polityka kadrowa;

Z moich obserwacji to wynika, a jeśli są pracownicy Agencji to na pewno mogli by więcej napisać.

 

 

 

 

A ja ze swojego doświadczenia dołożę jeszcze jedno- nie wszyscy pracownicy agencji jak i Ci wynajęci do kontroli nie powinni pracować w agencji i na jej zlecenie.Wyobraz sobie,że przy składaniu a właściwie sprawdzaniu wniosku z ekologii nie potrafi pracownik agencji znaleźć kodu pakietu( a gdzie to jest napisane).Pracownik z kontroli nie umie nazwać i rozróżnić koniczyny w pełni wzrostu- za chwilę miała kwitnąć.A drugi człowiek wszystko zacytuję Ci z pamięci,wytłumaczy i cały czas jest w temacie. I jak to pojmować ludzkim rozumem-czasem ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo jedni pracownicy są z powołania a drudzy są przymusu. Jak to nie którzy mówią jaką płaca taka praca. Ja im z jednej strony nie dziwię. Osoby w dużych miastach nie mają problemu ze zmianą pracy a w BP to dla większości dar z nieba. Ciepła posadka, pewna kasa co miesiąc, ubezpieczenie. Większość pracuje z pensje mniejsza niż 2000 na rękę. Pytanie kiedy taką osobę będzie stać na zakup mieszkania? A mają ok 800 wniosków o płatności bezpośrednie, materiał siewny, RMG, i wnioski klęskowe. A pracownik KOWR-u za mniejszą ilość zadań na 5000. Jest różnica? Motywacja lepsza? Dla części tak ale większość szybko by się wypaliła i wróciła na dawne swoje tory.

Miałem lepszy przypadek pod czas żniw osoba z kontroli pomyliła ziarno pszenicy z owsem, oraz byka z krowa.

 

Wszędzie pracują ludzie którzy potrafią pomoc oraz osoby które nic nie pomogą, oni jakby przychodzili do pracy jak do gułagu, odpalić 8 godzin i do domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od 3 ha jest liczona i max 27ha.

Jak masz 4 ha to dostaniesz dodatkowa na 1 ha. Masz 40 ha to dostaniesz na max 27 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

z Agencją mam generalnie dobre doświadczenia, czasem, gdy zdarzały się niejasne sytuacje/drobne nieścisłości, to zawsze były "nagięte" na moją korzyść lub oficjalnie poprawione. wiadomo, że czasem terminy niektórych spraw poprzesuwane, ale jak na czymś mi mocno zależało, to kilku telefonach temat był załatwiony. pracuje tam ograniczona liczba osób, a spraw od groma i ciut ciut.

zawsze ludzie z Agencji służyli poradą i nie było problemu dowiedzieć się informacji.

po tej rozmowie w tym m-cu zaleją nas pewnie ogromne zaliczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130

Tylko rolnik żeby żyć musi wiedzieć wszystko zdążyć za wszystkim i cały czas podążać za nowościami i informacjami.Jak coś przegapisz nie masz zysku.A pracownik agencji bez powołania,taki z musu jakis tam zysk osiągnie -na chleb mu wystarczy.I czasami jest tak,że zawraca tyłek kolegom bo sam nie umie i nie rozumie,ale przyłożyć też się nie umie lub nie chce.Oczywiscie ,i to bezdyskusyjnie,większość to bardzo pomocni i zaangażowani ludzie i dlatego żal mi ich gdy muszą czasami nadrabiać za wygodnickich🙁A  prawdą jest że Ci na dole zawsze mają najgorzej.Ale miejmy nadzieję że ostatni będą pierwszymi.Oczywiscie nie ostatni z tych,którzy powinni pomagać.🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W każdej robocie Ci najniżej mają najgorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Stawki za 2019 rok (w nawiasie 2018 r.)

  jednolita płatność obszarowa – 471,64 zł/ha;  (459,19 zł/ha),

·         płatność za zazielenienie –  316,54 zł/ha; (308,18 zł/ha;),

·         płatność dla młodych rolników – 165,10 zł/ha;  (175,62 zł/ha;),·        

 płatność dodatkowa (redystrybucyjna) – 184,98 zł/ha; (178,01 zł/ha;

·         płatność do bydła – 302,77 zł/szt.; (293,04 zł/szt.),

·         płatność do krów – 387,29 zł/szt.; (373,70 zł/szt.;.),

·         płatność do owiec – 104,08 zł/szt.; (101,39 zł/szt.;.),

·         płatność do kóz – 51,95 zł/szt.; (54,78 zł/ szt.;.),

·         płatności do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych

– płatność do strączkowych na ziarno (<=75 ha) – 765,80 zł/ha; (721,04)

- płatność do strączkowych na ziarno (>75 ha) –  382,90 zł/ha; (360,52),

- płatność do pastewnych – 463,71 zł/ha; (438,71 zł/ha),

* płatność do powierzchni uprawy chmielu – 2 054,33 zł/ha; (2129,87),

* płatność do powierzchni uprawy ziemniaków skrobiowych – 1 110,09 zł/ha; (1065,89zł/ha;),

* płatności do powierzchni uprawy buraków cukrowych – 1 524,18 zł/ha; (1495,63 zł/ha;),

* płatności do powierzchni uprawy pomidorów – 2 250,81 zł/ha; (3320,78zł/ha;),

* płatność do truskawek – 1 136,95 zł/ha; (1054,35 zł/ha),

* płatności do powierzchni uprawy lnu – 569,14 zł/ha; (486,12 zł/ha,

* płatności do powierzchni uprawy konopi włóknistych – 135,44 zł/ha; (235,26 zł/ha;),

* płatność do tytoniu

– tytoń - grupa Virginia –  3,28 zł/kg; (3,50 zł/kg;),

- tytoń - grupa pozostałe – 2,31 zł/kg; (2,46 zł/kg;).

Edytowano przez jaroWM
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, jaroWM napisał:

 

* płatność do tytoniu

– tytoń - grupa Virginia –  3,28 zł/ha; (3,50 zł/kg;),

- tytoń - grupa pozostałe – 2,31 zł/ha; (2,46 zł/kg;).

Mały błąd kolego 😏 powinno być zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dziś jakiś koleś lata mi po polu więc idę dopytać o co chodzi? I niby kontrola dopłat? trochę dziwne o trj porze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadne dziwne. Normalna kontrola. Kontrola może być o każdej porze roku.  W lutym może mieć ktoś kontrolę jak się odwola od decyzji lub kontrola elementu efa 14b jak zadeklarował taki element we wniosku. Tylko im później kontrola tym później mogą obrobić raport z kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No ok o każdej porze roku tylko tez mnie to dziwi, jak podaje się we wniosku co na danym polu rośnie to co on teraz tam sprawdzi jak już ozime na nowy sezon 2020 są i puste kawałki pod jare. Są jeszcze poplony itp ale nie każdy to ma. To co podane wiosną 2019 zebrane, no chyba że tylko powierzchnię pomierzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kwestia co mają kontrolować. Jak powierzchnię to im roślina na polu jest nie potrzebna podana we wniosku o dopłaty z 2019 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Miałem taką kontrolę ze 2 czy 3 lata temu. Zaliczki tylko 10 procent . A reszta dopłaty przyszła gdzieś pod koniec maja czy czerwca.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Koleś mówił, że cała moja i sąsiednie gmina jest do kontroli i rzeczywiście łazik od sąsiada do sasiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no u nas jak tak było to to zaliczka 10-15 procent a potem bujali się śmiesznymi kwotami do czerwca jak nie dalej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bo obecna władza każdego kto robi cokolwiek na własny rachunek traktuje jak potencjalnego złodzieja i oszusta. Szkoda że nie kontrolują tak pieniędzy które rozdają hojną ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

szkoda że nie kontrolują tych którzy kontrolują innych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

Jejku, jejku. Pierwsza kontrola w życiu i taki lament. Nie macie nic do ukrycia, to nie ma się czego obawiać. Też miałem w tym roku i był niezły ubaw, gdy dowiedziałem się jak u sąsiada chodzili w trawie po pas. :P A pieniążki im później tym lepiej... dla nich. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj