Polecane posty

farmerss34    219

staszek13415 -  zajmij się lekcjami  w szkole  staszek,  a ty ciągle się wpierda..lasz  jak dorośli rozmawiają

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, zycietoniejebajka1 napisał:

5 ton rozsypane na magazynie wilgotność 22-24, wcześniej 3 dni na przyczepie, nawet się ciepła nie zrobiła, na drugiej przyczepie od wtorku leży że 3 tony, przegrane raz dziennie i też się nie grzeje.. 

To że się nie grzeje nie znaczy że się nie psuje nie ruszyłbym jajek od kur żywionych takim ziarnem same trucizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
11 godzin temu, raladan napisał:

Koszone w poniedziałek 2,8ha, odmiana Hulk 27,78t przy 25,9% - Wipasz Koło, 40 przy 30% +-8, za moją 43,2 netto.

Koszone dziś 2,7ha, odmiana Rosomak 29,82t przy 28,3 - Szmit Ślesin, 44 przy 30% , za moją 44,9 netto.

Co roku próbuję różnych odmian, ale od 3 lat Rosomak na 1 miejscu. Średni plon 10,47/ha. Jak na ilość wody jaka u nas spadła, jestem zadowolony z plonowania.Łódzkie, pow. Łęczycki.

Ja też łódzkie. Ładnie Rosomak oddał. Sieje go ja kiszonke to fakt kolby ładne, przeważnie po 16 rzędów, długie i grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Jeśli coś się psuje, są toksyny to występuje pleśń, zapach, podnosi się temp a tutaj nie występuje nic.. 

Guzik prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

To że się nie grzeje nie znaczy że się nie psuje nie ruszyłbym jajek od kur żywionych takim ziarnem same trucizny

Przed suszarnią specjalnie się trzyma pryzmę aby się zagrzała i mniejsze pobór energii był na suszarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie ryzykowałbym czekania aż się zagrzeje żeby tych parę zł oszczędzić. I szczerze nie znam nikogo kto by tak robił - co innego gdy leży i czeka na suszenie.

U mnie dziś skoszone w końcu, wyszło 8t z ha, czyli straszna nędza jak na moje warunki (pszenica mi sypała 7t). Sucha wiosna dała się we znaki. Oddałem po 390 zł netto, ledwie z wilgotnością się zmieściłem (28 - 29%). "Wujowy" rok, ani wydajności ani ceny...

Edytowano przez Kaszlak79
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

dziś wilgotność 21,5% odmiana ES Faraday plon ok12,5 t/ha na górkach cena 437 zł/t skup Bioagra Przeworsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Z tym trzymaniem mokrej zagrzewaniem itp to troche ryzykowny temat kwestia gdzie sprzedajecie jak beda badać mikotoksyny to moze nie przejsc. Jak pierwszy rok kupilem suszarnie i uczylem sie tematu to nawet taka 15.5% po czasie zaczynała śmierdzieć .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

Nie ryzykowałbym czekania aż się zagrzeje żeby tych parę zł oszczędzić. I szczerze nie znam nikogo kto by tak robił - co innego gdy leży i czeka na suszenie.

U mnie dziś skoszone w końcu, wyszło 8t z ha, czyli straszna nędza jak na moje warunki (pszenica mi sypała 7t). Sucha wiosna dała się we znaki. Oddałem po 390 zł netto, ledwie z wilgotnością się zmieściłem (28 - 29%). "Wujowy" rok, ani wydajności ani ceny...

Jedno zaprzecza tak trochę drugiemu.

Raz piszesz że nie znasz nikogo kto by czekał aż się zgrzeje (rozumiem że sugerujesz że to jest złe więc nikt tak nie robi dlatego nie możesz znać kogoś takiego)

a następnie piszesz (co innego gdy leży i czeka na suszenie)

 

No właśnie o tym mówię, że leży i czeka na suszenie i łapie temperaturę jak leży tak kilka dni już bo suszarnia nie nadąża. Przecież jak ktoś nie ma swojej suszarni to nie trzyma na przyczepach w stodole parę dni, aby się zagrzała i usługodawca suszenia zużył mniej energii. hehe dobrze by było jak bym miał samych takich klientów.

 

Tylko właśnie tam gdzie skupują i raczej chodzi mi o duże skupy, to mają tak rozplanowane że kupiona kukurydza dzisiaj leży kilka dni na placu i czeka w kolejce za czym trafi do suszarni.

 

 

Taki słaby plon, a gadałeś że masz mocne gleby. Do tego ciągle przecież padało na południu z tego co pamiętam. Kraków to non stop i do tego jednego dnia z jego lewej str na drugi dzień z prawej l tak w koło. Więc u ciebie po lewo to wychodzi na to że co drugi dzień padało i kukurydza słabo sypie.

Ja bym się raczej dopatrywał przyczyny w innych czynnikach.

Zamulenie gleby, wiosennymi ulewami co uniemożliwiło dostateczne nagrzanie się gleby i kukurydza nie miała dobrego wigoru do wzrostu. Później mimo że w glebie wilgoć była (a zwłaszcza u ciebie skoro masz dobre gleby) panowały upały że aż poparzyło rośliny. Później wiały wściekłe wiatry itd itd.

 

Więc myślę że po prostu to był słaby rok na kukurydzę a nie tylko susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Kupię kukurydzę mokrą na potrzeby własne

powiat PCT  cena 400 -30%  płatność przy dostawie 

x791 209 802

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to rosomak jak na polska smolicka odmiane żle nie oddaje a pewnie nasiona sporo tansze od tych zagranicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
1 godzinę temu, warchest napisał:

to rosomak jak na polska smolicka odmiane żle nie oddaje a pewnie nasiona sporo tansze od tych zagranicznych

U mnie znajomy też przyzwoity plon uzyskał z Polskiej a i ja testowałem najtańszą odmianę ale francuską i o dziwo najwyższy plon dała w poletku. Coxximo ktoś dedykował mi na piachy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Z tym trzymaniem na przyczepie kilka dni to trzeba uważać bo mi raz się zagrzała ,pojechałem do wipaszu tam stałem od rana do nocy w kolejce i na koniec mi nie wzięli bo zagrzana.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27
Dnia 23.10.2019 o 21:50, warchest napisał:

na jakich klasach ziemi byla siana ? i czy po ziemiach po dawnych łakach ?

Głównie 4 klasa i trochę 3. Łąk nigdy nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Kukurydza kiszonkowa Baobi i Prezent ok 10t z hektara cena wilgotność 29-30 -cena 410 brutto polska kukurydza ziarno sporo grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Ktoś już na forum podał wykres ile można trzymać wilgotną kukurydzę w zależności od procentu wilgotności . Poniżej 18 % można  dotrzymać nawet do wiosny pod warunkiem niskich temperatur ale już powyżej 20 % to po tygodniu potrafi zagrzewać się w zależności od temperatury otoczenia , dużym błędem jest plandekowanie przyczepy  bo wtedy zaczyna robić się kiszonka , lepiej zostawić nienakryte . Duże znaczenie ma także zanieczyszczenie ziarna a także rozdrobnienie (pęknięte ,połówki ) takie szybko łapią grzyba . Nie ma jednej dobrej recepty .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robse    0

Skoszone 4 ha, odmiana hubal plon 38 ton, wilgotność 23.8%. Gleba mozaika cena 400zl netto południe Podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

U mnie średnia wydajność na poziomie 4,35 wyszła. Przy uśrednionej cenie z dopłatami za wilgotność, wyszło 440 netto. Dobrze że szczodra unia do hektara dopłaca, to jest z czego dołożyć do kosztów. Dwa suche lata z rzędu, wyleczyły mnie skutecznie z uprawy kukurydzy na 5-6 klasie, choć planowałem jeszcze przed żniwami, że w przyszłym roku założę obsadę rzędu 55-65 tyś nasion na hektar, bo być może to pozwoliłoby osiągnąć jakiś sensowny plon, to jednak zaniecham tego doświadczenia, ponieważ takich wyleczonych jest więcej niż tylko ja, więc nie będę robił ze swojego pola, jedynej stołówki w okolicy, dla całej masy grasującego zwierza. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Kolega sprzedawał 430 netto w zeszłym tygodniu, wilgotność 26%, średnio 8 t/ha. Rekord w okolicy 28t z 15ha. koleś co zabierał mówił że tylko już robi tych co zapisani, nowych niet. Jeden kombajn wywieźli w poniedziałek na Ukrainę, teraz z tamtad będą wozić, bo ukraińska jest po 300 to po co kupować w PL

 

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj