Polecane posty

ManiakUrsus    8
4 godziny temu, hetmanzamosc napisał:

wczoraj skoszony kawałek 1.5ha ,plon 17.8t wilgotność 26 % cena 362 zł/t okolice Zamościa

Gdzie sprzedawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
Dnia 30.10.2019 o 17:20, lassie napisał:

dziś ostatni kawałek skoszony i odstawiony, podsumowanie średni plon 11,97t/ha, średnia cena 421 zł/t netto średnia wilgotność 23,8 %.Podkarpackie

A jak u nich z płatnościami, bo mam kosić za dwa dni jak tam odbiór wygląda? Faktura po odstawieniu całości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    123

Za każdą dostawę dostajesz rozliczenie i tam jest wszystko opisane ,termin płatności 30 dni możesz wystawiać faktury częściowe z każdego dnia dostaw jak ci zależy żeby kasa była szybciej.Firma wydaje się być poważna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Na skupie usłyszałem, że ceny nie ma, bo każdy się chwali jak dużo sypie kukurydza i okłamują na wilgotności. W czwartek kukurydza miała mniej wilgotności niż dzisiaj jak wywoziłem resztę. Leżała na przyczepie od czwartku i zyskała 2% więcej wilgotności

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Dzis dogadalem sprzedaz kukurydzy po 700 brutto tylko 20 ton ale chociaz przyczepy mi sie zwolnią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

przy tych cenach kukurydzy suchej i mokrej to nie oplaca sie jej suszyc , ale u nas troche wysuszylismy i znadzieja bd czekac az cena wzrosnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
15 godzin temu, warchest napisał:

przy tych cenach kukurydzy suchej i mokrej to nie oplaca sie jej suszyc , ale u nas troche wysuszylismy i znadzieja bd czekac az cena wzrosnie 

No skoro się komuś opłaca skupować mokrą i suszyć to jednak coś z tego zostaje . Ja mam swoją suszarnie i tak średnio koło 100zł na plus na tonie wychodzi.

i mogę przetrzymać zawsze towar aż cena skoczy zawsze to jakaś wygoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja płacilem za suzenie 7 zł tono procent czyli srednio ogolem mi wyszlo 80 zł tona to duzo czy malo placilem ?  bo jedne mokrzejsze kukurydze byly drugie suchsze 

a czesc na mokro sprzedalem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
55 minut temu, warchest napisał:

ja płacilem za suzenie 7 zł tono procent czyli srednio ogolem mi wyszlo 80 zł tona to duzo czy malo placilem ?  bo jedne mokrzejsze kukurydze byly drugie suchsze 

a czesc na mokro sprzedalem 

Wg mnie bardzo tanio a czym opalana suszarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak kukurydza miała niektora 22 % to i cena wyszla tania  a tylko troche kukurydzy mialem co miala 32 i 28 % wilgotnosci , a suszarnia na gaz 

mowisz tanio ale i tak porownujac teraz np na mokro bym sprzedał a suszylem to , to i tak na jednakowo mi to wychodzi czy bym sprzedal tak czy tak jedyna nadzieja ze kukurydza choc troche podrozeje sucha bo jak teraz jest 600 to szyte na przebite jest ale moze zdrozeje sucha kuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

22% procent to nie znaczy że lekko, łatwo i przyjemnie się wysuszy...A 80zł za 25% to chyba taka normalna cena.

 

Jurek87 a to 100zł na tonie po wysuszeniu to jak obliczyłeś? Zapomniałeś że po suszeniu jest troszku mniej towaru??😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 minuty temu, chwiolas napisał:

22% procent to nie znaczy że lekko, łatwo i przyjemnie się wysuszy...A 80zł za 25% to chyba taka normalna cena.

 

Jurek87 a to 100zł na tonie po wysuszeniu to jak obliczyłeś? Zapomniałeś że po suszeniu jest troszku mniej towaru??😃

Te 100zl to takie mocne plus minus , bo jest tu sporo czynników.No raczej wiadomo ze troche mniej wody sprzedamy po suszeniu 😜

2 godziny temu, warchest napisał:

jak kukurydza miała niektora 22 % to i cena wyszla tania  a tylko troche kukurydzy mialem co miala 32 i 28 % wilgotnosci , a suszarnia na gaz 

mowisz tanio ale i tak porownujac teraz np na mokro bym sprzedał a suszylem to , to i tak na jednakowo mi to wychodzi czy bym sprzedal tak czy tak jedyna nadzieja ze kukurydza choc troche podrozeje sucha bo jak teraz jest 600 to szyte na przebite jest ale moze zdrozeje sucha kuk 

Wioze w sobote do rolnika 17t po 700 do łapy ,oglosilem na olx i sam sie odezwal ehhh zeby tak sie wszystko udalo ożenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli to ci wychodzi tak jakbys na skupie sprzedal po 650 plus vat czyli 700 to na ta chwile bardzo dobra cena , moze za jakis czas bd ogolnie dostepna ta cena 

28 minut temu, chwiolas napisał:

22% procent to nie znaczy że lekko, łatwo i przyjemnie się wysuszy...A 80zł za 25% to chyba taka normalna cena.

 

Jurek87 a to 100zł na tonie po wysuszeniu to jak obliczyłeś? Zapomniałeś że po suszeniu jest troszku mniej towaru??😃

ja akurat mialem kukurydze denty ktora sie duzo lepiej suszy jak flinty i te odmiany akurat szybko oddaja wode i dobrze sie susza , konkretnie to odmiany pionierowskie były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

Kukurydza pionieer 8816 plon 12.5t .23-24 wilgotność cena za 30% 430zł netto agro as grodków.

Edytowano przez pio066

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    123

pogoda nie sprzyja więc kombajny stoją ,kukurydza pewnie już w większości sprzątnięta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

W sobotę pogoda dopisała u nas więc udało mi się wykosić. W piątek mocno padało i odziwo kuku miała 22%+/-0,5. Jedynym problemem był wyjazd z pola. A z innej strony wioski to już masakra była. Dobrze że miałem tam tylko 1ha. W sąsiednich wioskach jeszcze trochę stoi kukurydzy. U nas jest zagłębie kukurydziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
16 godzin temu, solek01 napisał:

Wipasz Zadąbrowie 20 zł w górę. Brak kolejek

 

czyli ile teraz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz Wipasz szuka ,a w  tamtym roku miejsca mu brakło. A to dlatego że  na Przeworsk przyjechało tyle towaru i poszło dalej w świat za normalne pieniądze a nie za grosze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj