Polecane posty

Kaszlak79    749

Jak byś miał sposób na szybki załadunek i ilości "tirowe" to najprawdopodobniej sami by przyjechali. Przynajmniej tak jest w moich stronach, przyjeżdżają zimą z Wielkopolski kurnikarze. Warunek taki że oni chcą wiedzieć już w czasie zbiorów że im sprzedasz po Nowym Roku. Raz że mają pewny towar, dwa nie muszą inwestować w magazyny. Tylko czy różnica w cenie u Was i u Nas nie będzie różnicą ceny w transporcie... W każdym razie Ja myślę intensywnie nad szybkim załadunkiem żeby u lokalnego zdziercy w łasce nie stać i nie wysłuchiwać za każdym razem jaki to nie choojowy towar przywiozłem. Bo jak to mówi mój znajomy, tu nie chodzi o to żeby jak najmniej zapłacić chłopu, tylko żeby z chłopa jak największego idiotę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Koszone wczoraj, 34% wilgotności wschodnio północne mazowsze, plon 9 ton. Ciekawe kiedy QQ zacznie oddawać wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51

PHU Kowalczyk SC Kliny/Garbów/Borzechów kupuje kukurydza mokra netto 340zł/t przy wilgotności 30 % 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, mds212 napisał:

Ja dziś z ręki mierzymem wilgotnosci to około 26-28%

Ja jak z kolby mierzyłem tez wychodzilo 26-28  dzis wjechał kombajn i 34 % normalnie masakra  więc tylko zestaw ukosił  . Im słabsza kukurydza tym bardziej mokra tak jagby się odmłodziła po tych deszczach i zamiast oddać wilgoć nabrała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

@zetorr6441 strasznie niska cena. Nie lepiej zakisic dla krów?

60t juz mam w rekawach. 

Jak bedzie sypać tj z poprzedniego pola to i tak lepszy biznes niz na pszenicy w tym roku o tamtym już nie wspominając 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
11 godzin temu, lassie napisał:

bo cholewa wywozi na wipasz i musi swoje 20-30 zł na tonie skubnąć 

studzienny też do wipaszu wozi i w zeszłym roku dawał mi na polu tyle samo co w wipaszu na bramie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Dziś koszone rano trochę deszczu i wczoraj,na moim wilgotnościomierzu 25% z kombajnu ,na skupie 28.5%-29% cena 430 brutto poszła za 440 i 450 zł.plon na tą chwile od 7 do 9.5t,susza zrobiła swoje jutro kończe,po niedzieli orka i siew przenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
2 godziny temu, Pajej napisał:

studzienny też do wipaszu wozi i w zeszłym roku dawał mi na polu tyle samo co w wipaszu na bramie

A wipasz Zadąbowie już zaczął skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MM1986    0
Dnia 1.10.2019 o 19:35, GR_Stachnik napisał:

a sprawdza się? nie psuje? nigdzie takich nie widzialem na żywo

Znajomy tak robi od lat, więc jemu się sprawdza. Jakby Ci brakowało mokrej to mogę przywieźć do Łobżenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32
9 godzin temu, solek01 napisał:

A wipasz Zadąbowie już zaczął skup?

Poniedzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Dobrze że udało się zrobić kontrakcik do Bio-Agry po 375zł netto +6-6zł. Odbierają w przeworsku. Jak cholewa płaci 340 to Studzienny tyle samo  może +10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32
1 godzinę temu, solek01 napisał:

a cena znana czy dalej owiana tajemnicą ?

Cena w poniedziałek i pewnie 35...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj