Polecane posty

Bartek933    5394

Kup już lepiej otręby albo nawet pszenicę czy inne zboże


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 minuty temu, GR_Stachnik napisał:

a sprawdza się? nie psuje? nigdzie takich nie widzialem na żywo

będę teraz tak robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Energia z otrąb? jakiś żart, zboże mam bo robię własną mpu dla krów. Czym będzie śrutowane? zakiszacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
23 godziny temu, damianzbr napisał:

Koszt nie jest duży? żartujesz? Ile to ton musi wysuszyć aby się zwróciło.

Policz zużytą energię, czas pracy i cenę suszarni. Kupiłem suszarkę za 150 tys. i suszę około 90 szt po 12t w sezonie. Zużywam z 25000 l gazu x 1,8zł = 45 tys. z  i 2 miesiące pracy którą wyceniam na 8 tys. z minimum.

5 lat muszę tak suszyć aby się zwróciło i zaczęło generować zyski na czysto.

A gdzie jakieś utwardzenie placu, koszt wożenia swoimi przyczepami z pola, koszt magazynowania suchej, koszt instalacji gazowej.

 

Poniżej 500  t do suszenia to średnio się opłaca własna suszarnia. A najlepiej to z 5 tys. do suszenia mieć, wtedy można mówić że to biznes.

No to mnie 9 tonowa suszarnia na gaz kosztowala 24 tys (w tym transport i remont) z tym ze kupiłem i sprowadziłem z irlandii. Wiadomo nie liczę swojego czasu ktory cos kosztuje. Gaz w tym roku kupiłem po 1.38 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Żart to tak przepłacać kolego. Nie sprecyzowałes dla kogo ta mieszanka więc dziwi mnie Twoja reakcja. Odwiedź profil @damianzetor9540 to zobaczysz jak fajnie konserwować kukurydze

4 minuty temu, GR_Stachnik napisał:

Energia z otrąb? jakiś żart, zboże mam bo robię własną mpu dla krów. Czym będzie śrutowane? zakiszacz?

 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kukurydza idzie do premi z tłuszczem chronionym oraz jako dodatek z ręki na stół. 800 zł które płaciłem chyba nie jest aż tak złe. Zairytowało mnie tylko te obecne ponad 1000 zł gdzie tu ceny o niebo niższe. Będzie trzeba pokombinować. Sołtys może podzieli sie pomysłem i wykonaniem 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Okolice Łobżenicy, tak jak Sołtys napisał w okolicy dużo hodowli bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, GR_Stachnik napisał:

Zakisiłbym ale na rękaw to trzeba min. 60 ton. W tych stronach to chyba lepiej handlować paszami, zbożem itd. niż cokolwiek hodować

Ograniczenia są tylko w głowie. 

Ja kisze mokra qq w kopcach i może to być zarówno tona jak i 100 ton. 

Śrutownik kupiłem za 5 tys i po 2 sezonach jest w połowie zwrócony, jeszcze z 2 sezony i zacznie na siebie zarabiać. 

Pamiętaj że nikt za nikogo kosztów nie policzy i to ile zostanie w kieszeni to własna zasługa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czasem warto sie tu poradzić żeby nie przepłacić. Dziękuję spróbuje z kzk. Śrutownik ssąco-tłoczący da rade? na jakich sitach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Kiś całą bo szkoda czasu a później na bieżącą śrutuj


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym zobaczyć zdjęcie takiego big-baga np 4 dni po otwarciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
damianzetor9540 napisał:

1 godzinę temu, GR_Stachnik napisał:

Zakisiłbym ale na rękaw to trzeba min. 60 ton. W tych stronach to chyba lepiej handlować paszami, zbożem itd. niż cokolwiek hodować

Ograniczenia są tylko w głowie. 

Ja kisze mokra qq w kopcach i może to być zarówno tona jak i 100 ton. 

Śrutownik kupiłem za 5 tys i po 2 sezonach jest w połowie zwrócony, jeszcze z 2 sezony i zacznie na siebie zarabiać. 

Pamiętaj że nikt za nikogo kosztów nie policzy i to ile zostanie w kieszeni to własna zasługa. 

W połowie zwrócony? Oj chyba w całości zależy jak to liczyć 100 t mokrej kukurydzy średnio 400 zł =40000 zł a gdybyśmy kupili suchą to równowartość 100 ton mokrej mniej więcej 80 ton x 700 zł =56000 zł Więc 16000 zł różnicy między kupnem suchej a mokrej . A jeśli mamy swoją kukurydze jest jeszcze taniej. A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt że gdyby nie kiszenie ziarna to byśmy nie sieli i wtedy jesteśmy zmuszeni kupić suchą i dać aż 56000 zł za suchą. Jeśli liczymy samo pożyczenie sprzętu to liczymy tak młyn do kukurydzy porzyczenie na 2 doby 1000 zł i do woli mielimy a jeśli chodzi o rękaw to od tony ponad 50 zł więc 100 ton 5 tys zł więc praktycznie w rok się sprzęt zwraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
16 godzin temu, popo73 napisał:

Jak tam u was QQ stoi po tych wiatrach,bo u mnie 30% połamane.

Łódzkie.  Duza czesc wylegla. Z 2.5 metrowej zrobiło się 0.5 m. Tam gdzie nie wylegla jest dużo połamane i sporo kolb na ziemi.  Ciężko będzie zebrać bez strat. Mam ubezpieczone i będę zgłaszał szkodę. 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj