Polecane posty

Mikruss    536

Na pewno na poczatku mial 430 zl ale dlatego ze suszarnia nie dzialalai ja w tedy odwozilem do Borucina po 440 netto. Jak suszarnia ruszyla to na pewno mial 450 netto podstawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikruss napisał:

Na pewno na poczatku mial 430 zl ale dlatego ze suszarnia nie dzialalai ja w tedy odwozilem do Borucina po 440 netto. Jak suszarnia ruszyla to na pewno mial 450 netto podstawe....

Czyli znajomy nie bujal.. Jaka miałeś wilgotność? , u mnie tydzień temu 22 24 mierzone zaraz po scieciu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja kosilem juz dawno to mialem 34 % i tak kazdy mial podobnie, czasami sie trafialo 26. Jakbym kosil tydzien temu to pewnie 1/3 by lezala na ziemi bo tak u mas wiatr polamal w jeden kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Mikruss napisał:

ja kosilem juz dawno to mialem 34 % i tak kazdy mial podobnie, czasami sie trafialo 26. Jakbym kosil tydzien temu to pewnie 1/3 by lezala na ziemi bo tak u mas wiatr polamal w jeden kukurydze

Polamana jest ale raczej na skrajach, bo u nas też ten wiatr pizgal, ale u mnie gorszy problem w tym roku-wypadajaca kolba, raczej wina odmiany...  Bo posiane dwie odmiany obok siebie i ta druga czysto... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt Ci nie da po 650 za kukurydzę przy tej cenie pszenicy w czasie żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
22 godziny temu, solek01 napisał:

A WIipasz Zadąbrowie nadal płaci 360netto? I jak kolejki?

z tego co wiem to już 350 i wiem ze przez jakis czas skup był wstrzymany, bo takie kolejki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33
38 minut temu, Pajej napisał:

z tego co wiem to już 350 i wiem ze przez jakis czas skup był wstrzymany, bo takie kolejki

Wipasz Zadabrowie 350 netto za 30 %.

Od północy 18.10 skup wstrzymany do poniedziałku 21.10 do godziny 7 rano.

Muszą plac wyczyścić bo to nie poleży ddługo przy tym cieple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

sprzedane 400 netto wilgotnosc 25,28,30% sredni plon 8t (w tamtym roku bylo 10t, niby qq ladna a kolba nie wyksztalcona) okolice Płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
11 godzin temu, rolnik1986 napisał:

sprzedane 400 netto wilgotnosc 25,28,30% sredni plon 8t (w tamtym roku bylo 10t, niby qq ladna a kolba nie wyksztalcona) okolice Płocka

do kogo po 400 sprzedales ? 

a u nas dzis koszone lepsze pole lepsza ziemia ale bylo i sporo przepalu ale i tak srednia wyszła 12 t ha przy wilgotnosci 23 % i by było lepszy plon tylko gdzie slabsza ziemia to juz przepały były  odmiana p8400 z tego akurat kawalka jestem bardzo zadowolony wiec jako taka srednia ogolna wyjdzie bo inne pole inna odmiana kosozne wczesniej to plony były 6 7 8 t z ha z tym ze slabsze ziemie, jeszcze jedno pole kuk stoi ale tam 270 fao i 31 % wiglotnosci to musi postac troche 

druga sprawa taka ze strasznie kurzylo sie z tej kukurydzy jakby grzyb był czy cos a na tym polu 3 rok kukurydza była uprawiana po sobie tak sie kurzyło ze masakra z kabiny nawet nie bylo widac hederu czeg oto moze byc przyczyna ? i odmiana p 8400 czyli droga dobra odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
Dnia 19.10.2019 o 07:09, Pajej napisał:

z tego co wiem to już 350 i wiem ze przez jakis czas skup był wstrzymany, bo takie kolejki

 

Dnia 19.10.2019 o 07:51, Sunf napisał:

Wipasz Zadabrowie 350 netto za 30 %.

Od północy 18.10 skup wstrzymany do poniedziałku 21.10 do godziny 7 rano.

Muszą plac wyczyścić bo to nie poleży ddługo przy tym cieple.

Zadzwoniłem między czasie sam, to potwierdzam wasze info, ale dodam że od poniedziałku zjazd cenowy do 340netto.

A ktoś dzwonił do Spółdzielni  Farmer w Wietlinie? Co oni oferują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

ja juz z P8400 sie wyleczylam/puch/ a na denta nie ma kupca

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
warchest napisał:

11 godzin temu, rolnik1986 napisał:

sprzedane 400 netto wilgotnosc 25,28,30% sredni plon 8t (w tamtym roku bylo 10t, niby qq ladna a kolba nie wyksztalcona) okolice Płocka

do kogo po 400 sprzedales ? 

a u nas dzis koszone lepsze pole lepsza ziemia ale bylo i sporo przepalu ale i tak srednia wyszła 12 t ha przy wilgotnosci 23 % i by było lepszy plon tylko gdzie slabsza ziemia to juz przepały były  odmiana p8400 z tego akurat kawalka jestem bardzo zadowolony wiec jako taka srednia ogolna wyjdzie bo inne pole inna odmiana kosozne wczesniej to plony były 6 7 8 t z ha z tym ze slabsze ziemie, jeszcze jedno pole kuk stoi ale tam 270 fao i 31 % wiglotnosci to musi postac troche 

druga sprawa taka ze strasznie kurzylo sie z tej kukurydzy jakby grzyb był czy cos a na tym polu 3 rok kukurydza była uprawiana po sobie tak sie kurzyło ze masakra z kabiny nawet nie bylo widac hederu czeg oto moze byc przyczyna ? i odmiana p 8400 czyli droga dobra odmiana

do lokalnego posrednika kolo Goslic. pewnie grzyb u mnie tez na jednym polu glownia nie bylo kolb trzeba z nia powalczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Dnia 17.10.2019 o 22:49, safar napisał:

Po co kosić kukurydze powyzej 30%? a potem zalewać forum "żalami" że sie nie opłaca. Nonsens.

Są tacy że koszą gnój "no bo trzeba pszenicę posiać do połowy października".

Dnia 17.10.2019 o 23:16, Murphys napisał:

Najlepiej 29% :D 

Jeszcze lepiej 29.9 % :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
3 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Są tacy że koszą gnój "no bo trzeba pszenicę posiać do połowy października".

Jeszcze lepiej 29.9 % :P

Swoją kosiłem 27 i 28 września przy wilgotności 30-33 %. Znajomi co teraz koszą mają wilgotność 30-32. Cena spadła o 10 zł na tonie a wiatr kukurydzę połamał że bardzo dużo zostaje na polu bo kombajn nie daje rady zebrać. Dodam że FAO 240 250. Przez trzy tygodnie wilgotność praktycznie bez zmian a dużo zostaje na polu więc czekanie nie zawsze wychodzi na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj