Polecane posty

Anetka1    255

superfosfatem bedziesz odkwaszac łąkę moze to i dobry pomysł

Edytowano przez Anetka1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26

ceny brutto przy małych ilościach lubelskie chełm

npk 7-20-30 - 1512

saletra  puławy- 1150 litwa - 1130

mocznik puławy - 1500 litwa - 1400

saletrzak 1050 , zagraniczny 1010

niby cena spadła dużo i teraz pytanie czekać jeszcze czy kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

saletra litewska juz kupiona po 980 plus VAT na gospodarce a oferta na dzis po 960 plus VAT jednak tanieje

Edytowano przez Anetka1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

najbliższy ode mnie skład rolny zawalony azotem. Ale NPK nie widać zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja tam teraz miałem kasę i teraz wszystko pokupowalem - saletrę, mocznik, kizeryt, herbicyd, odżywki wszystkie do oprysków, regulatory. Nie umiem długo trzymać kasy, a przy moich ilościach te wahania cen niewiele w mojej sytuacji ekonomicznej zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Czyli zamroziłeś pieniądze. W tym roku chyba będzie warto poczekać z zakupem nawozów. Na razie na składach zastój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja też zamroziłem ale w w spadki nie wierzę. Im bliżej wiosny tym ludzie będę kupować więcej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

teraz zaczną przychodzić  dopłaty, kto sprzedawał qq na mokro tak samo zacznie kasa spływać to i ruch się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, starybudnik napisał:

Czyli zamroziłeś pieniądze. W tym roku chyba będzie warto poczekać z zakupem nawozów. Na razie na składach zastój.

Ja też zamrozilem już w sierpniu ale i tak na tych pieniądzach nic bym nie zarobił więc nie widzę tu żadnej straty. Pod warunkiem oczywiście że nie stanieje bo wtedy będę stratny . 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Bardzo mały ruch jest na azot. Powoduje to coraz większą presję na spadki. Cena importowanych też ma duży wpływ i spada..... Niech każdy sam wyciąga wnioski. Ja cierpliwie czekam na spadki. Towaru nie zabraknie na wiosnę - produkcja się przecież nie zmniejszyła, a popyt owszem. Wystarczy porozmawiać z rolnikami - zdecydowana większość w związku z niskimi cenami zbóż zmniejszy nakłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Patrz z drugiej strony, rolnik prędzej czy później i tak kupi. Cena może nie będzie rosnąć ale i nie stanieje


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Oj tam, pora pogodzić się z tym że przepłaciłeś😉

U mnie w tym roku 13,5 ha zbóż mniej, to 5000l Rsm.  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tysiąc netto za tonę, póki co jestem do przodu ale o tak czekają mnie jeszcze zakupy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak ktoś kupuje duże ilości to napewno warto poczekać na odpowiedni moment. U mnie jak brałem 2.4t saletry(z tego sezonu zostało trochę), 0.5t mocznika do oprysku, 700kg kizerytu, to takie wahania cen, jakie będą raczej niewiele zmienia z moim życiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja mam saletrzak,kiseryt i jakieś npk pod jare do kupienia


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

Ja mam saletrzak,kiseryt i jakieś npk pod jare do kupienia

Po ile u was kiseryt ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przedstawiciel z Transboru jak i Agroloku cena systematycznie spada NPK średnio po 140 zł tona  a azotowe od 80-100zł czyli co zastój na składach bunt rolników jak dzwoniłem  oj dawno z miesiac temu albo i lepiej krzyczeli za polifoskę 6 nawet 1750 zeta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Ja też czekam aż wyprzedadzą towar zalegający na płacach od maja czerwca i kupię świeży , w ubiegłym roku się skusiłem bo kasa z suszonego mnie parzyła i na wiosnę przy rozsiewie było trochę zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj