Polecane posty

kr9292    950
40 minut temu, zetorr6441 napisał:

Na podlasiu padalo u kogos? Bo okolice wys-maz ani kropli

30 km na południe też nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
37 minut temu, kr9292 napisał:

30 km na południe też nic

Centrum od 3 godzin pada także jest nadzieja dla tych co mają 100 idla tych co10😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248
zetorr6441 napisał:

Na podlasiu padalo u kogos? Bo okolice wys-maz ani kropli

U mnie wczoraj okolice Augustowa lało przez ponad godzinę. Ale front zajął obszar zaledwie kilku miejscowości może ze 2-3km². Spadł tak gwałtowny deszcz, że miejscami wymyło z ziemi świeżo zasianą kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

ThePerkins wyskoczyłes z tym tekstem o 100 jak by Cię zazdrośc wzięła roboty nie ma komu zazdrościć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Mi ma być szkoda ? czego niby? hahaha. Tego że wozi się nowym sprzętem i nie ma kiedy się wysrac?. Nie no sory miliardy na koncie i poważanie wśród okolicznych bambrow 😂😂, bo co większy to jaki on nie pan czego on nie ma nie będzie się zadawal z takim " Plebsem" po 10- 20 krow. Co do paszy no zależy kto ile chowa na danym areale Ale chyba łatwiej kupić na te 20 krow niż na te 100. Więc im trochę korony z głowy pospadaja 😝

Mam znajomych którzy mają na koncie naprawde duże  pieniądze i tego nie okazują  a sa tacy co jak ma 10k to wyżej  sra jak zadek ma także nie sztuka mieć pieniądze tylko umieć z nimi żyć i nie ma co komu przysrywac

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Właśnie o tym mówię, siedzi taki w oborze pół dnia A tak się pokazuje co to nie on. A zazdrościć serio nie ma czego ;) Ja mam problem bo mają więcej ode mnie hahaha , proszę Cię :) mam to co mam i dla mnie jest to wystarczające A mleko coz teraz mam 1.30 i od stycznia się przenoszę . Wiesz miło się poradzić kogoś takiego mającego pojęcie jak Ty :) , mało jest tak wykształconych osób. No ale wiadomo jak ktoś ma mniej to można to mieszać z błotem :) Znajomych mam różnych na okolicy też się sporo słyszy. Może niepotrzebnie wrzuciłem każdego do jednego worka. Lecz części na prawdę odbija na punkcie wyższości nad kimś...

PS. Ktoś tam coś napisał , że z 5 krów, nie popadajmy w skrajność z 15-20 da się wyżyć. No ale cóż ja mogę wiedzieć hehe :)

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja znam takich jeżdżą h*jowymi autami wyglądają jak dziady ubrane w OZI ale sprzęty i obory nowe na PROW jedyne czego nie maja to to czego nie daja na PROW czyli swobody szczęścia i wolności :)  Ale jak dla mnie niech są . Pamietam jak dziś  jeden do mnie zobacz jak stoje nowy traktor nowy wóz itp a ja do niego no  dobrze ja stoje też dobrze  kredytu nie mam plecy mnie bolą a na czysto mam tyle co ty obraził się . A na Warmi sucho spadło około 0.3 litra na metr ...... od zejścia śniegów nie pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Podkarpacie pada lekki deszcz ale już z nocy z soboty na niedziele i dalej ciągły opad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

O pogodzie jest osobny temat... Ja nie zazdroszczę tym co mają więcej ani źle im nie życzę, zapewne szybciej ogarna swoje stado niż ja ale nie spinam d*py i napieram dalej☺

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Mleko   latem zawsze tanieje .

Edytowano przez strsw33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Właśnie o tym mówię, siedzi taki w oborze pół dnia A tak się pokazuje co to nie on. A zazdrościć serio nie ma czego ;) Ja mam problem bo mają więcej ode mnie hahaha , proszę Cię :) mam to co mam i dla mnie jest to wystarczające A mleko coz teraz mam 1.30 i od stycznia się przenoszę . Wiesz miło się poradzić kogoś takiego mającego pojęcie jak Ty :) , mało jest tak wykształconych osób. No ale wiadomo jak ktoś ma mniej to można to mieszać z błotem :) Znajomych mam różnych na okolicy też się sporo słyszy. Może niepotrzebnie wrzuciłem każdego do jednego worka. Lecz części na prawdę odbija na punkcie wyższości nad kimś...

PS. Ktoś tam coś napisał , że z 5 krów, nie popadajmy w skrajność z 15-20 da się wyżyć. No ale cóż ja mogę wiedzieć hehe :)

Ile ty masz lat? Każdy pracuję tak jak chcę. Jeden woli 15 krów drugi 150 to nie jest powód do krytyki.  Nie wiem jak u was ale w moich stronach na wakacje jeżdżą  z wiekszych gospodarstw

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Nikt źle nikomu nie życzy żeby komuś coś zdechło czy coś Ale co niektórym odbija szajba jak ma trochę więcej i co to nie oni. Co do wieku , co pewnie zaraz będzie, że szczyl jestem no ale co ukrywać 19 lat więc i jestem Ale jak spora większość ... Tak każdy sobie pracuje jak chce i taki ma żywot Ale zauważ że ten co ma mało nie będzie pokazywał co to nie on ;) . Na wakacje to raczej mało kto jedzie czy to ten czy ten. Miejsce patrzenia zależy od miejsca siedzenia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201
10 godzin temu, ThePerkins napisał:

Nikt źle nikomu nie życzy żeby komuś coś zdechło czy coś Ale co niektórym odbija szajba jak ma trochę więcej i co to nie oni. Co do wieku , co pewnie zaraz będzie, że szczyl jestem no ale co ukrywać 19 lat więc i jestem Ale jak spora większość ... Tak każdy sobie pracuje jak chce i taki ma żywot Ale zauważ że ten co ma mało nie będzie pokazywał co to nie on ;) . Na wakacje to raczej mało kto jedzie czy to ten czy ten. Miejsce patrzenia zależy od miejsca siedzenia ....

 Sęk w tym,że jeśli masz więcej,to z zawiści nie chcą z tobą gadać. Nikt nie patrzy ile masz w banku do spłaty,ale co stoi.  Bardziej razi  w oczy pług za 13000 zł,niż sterta nawozów w podobnej cenie  . Każda twoja porażka to powód do radości

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No za 13 tyś to raczej dużo tego nawozu nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

8 ton to niektórzy przez całe życie nie wysiali :D a jakby sie nie zapytał to po 8 ton namłócili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas 20 l wody spadło 🙂 łąki na jakis czas uratowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
8 godzin temu, kizak napisał:

 Sęk w tym,że jeśli masz więcej,to z zawiści nie chcą z tobą gadać. Nikt nie patrzy ile masz w banku do spłaty,ale co stoi.  Bardziej razi  w oczy pług za 13000 zł,niż sterta nawozów w podobnej cenie  . Każda twoja porażka to powód do radości

No i tu każdy inaczej widzi zawiść, ale wiesz gadki typu , że jak masz ziemie to chętnie wezmę albo co najlepsze u nas jeden zmarł a dwóch już w dniu pogrzebu stało pod bramą o ziemie się pytać więc no...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to Polska jest :D nie ma zdrowej konkurencyjności aby nazłość zrobić i tyle :/ u mnie w łąkę padłe króliki kury wrzucali a nawet i pręty 16 sie trafiły jak nowa belarka przyjechała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj