Polecane posty

Gość   
Gość
5 minut temu, Jaro70 napisał:

Najgorzej, że nie ma dla nich alternatywy, nie ma się gdzie przenieść a jeszcze i umowami powiazali i ludziska cicho siedzą a oni już poniżej średniej krajowej, taki LIDER-a może to już nie lider tylko LIDR !!!😥😈

W tych umowach to teraz można w każdym miesiącu złożyć wypowiedzenie a wcześniej tylko w wyznaczonym terminie. Wypowiedzenie trwać ma teraz 6 msc czyli pół roku mogą rypać jak chcą. 

W sumie mógłbym próbować do Giżycka, bo w sąsiedniej wiosce 4 km ode mnie biorą. Tylko też nie ma pewności jak to jest z tą stabilnością ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100
1 minutę temu, Thomas2135 napisał:

W tych umowach to teraz można w każdym miesiącu złożyć wypowiedzenie a wcześniej tylko w wyznaczonym terminie. Wypowiedzenie trwać ma teraz 6 msc czyli pół roku mogą rypać jak chcą. 

W sumie mógłbym próbować do Giżycka, bo w sąsiedniej wiosce 4 km ode mnie biorą. Tylko też nie ma pewności jak to jest z tą stabilnością ceny.

Tomek od tego co brałeś od siewnika części to on właśnie przeszedł do Giżycka i sobie chwali z niczym niema problemu i cena jest fajna bo przekracza 1.55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem, że jak jest dobrze do Giżycko płaci dobrze, tylko jak był kryzys to mówili, że poniżej 1 zł było, choć inni mówili, że nie spadło poniżej 1 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

to też gowno, nie robota. Raz 1.6 i za chwile 0.9. Może się ogarną w tej mlekovicie,by dali z +10gr to nawet ze złodziejstwem parametrów byłoby ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Ja co oddawałem nie miałem mniej niż 1.15 w kryzysie a i wtedy trochę był zastój z mlekiem bo się doiło tylko 11sztuk w tym połowa szła już do zasuszenia ale co dwa dnie się oddawało po te 600 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Ale Giżycko od kilku lat dobrze płaci ,sam namawiałem kolegów, żeby się zebrać i przynajmniej samochód uzbierać to może by przyjęli ale każdy czeka że może w końcu się obudzi pan S.  Chyba że dalej będzie mu zależało tylko na statuetkach. A co do słabej ceny w kryzysie to już dawno Giżycko to nadrobiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie ma Daruś podejście do interesu. Przejmuje nowe zakłady a dostawcom daje od razu właściwą cenę jak to w spółdzielni. Tylko ktoś musi za to zapłacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
martin0000 napisał:

dostaliście te kartki z Mlekpolu o wejście w produkcje ekologiczną? Moim skromnym zdaniem chyba ich pojebało z tą ceną 30-40 gr gdzie przy takiej produkcji ilość mleka praktycznie spada o połowę, tylko mi ciśnienie podnieśli bo akurat byłem tym zainteresowany.

Kolego zgłoś się do Piątnicy,z naszego regionu to nikt zdrowy na umyśle nie będzie doił eko dla mlekpolu za 1,9 do 1,4 w kryzysie gdzie 2,5 dostanie w Piątnicy i przyjmą od ręki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A jak ktoś się zgłosi do Piątnicy i po roku zrezygnuje z eko to wywala z mleczarni czy zostawia? 😏😏😏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

najpierw trzeba to eko uzyskać...i chyba nie można od tak sobie zrezygnować,wydaje mi się że 5cio letni program to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@zkordalski Aż tak kradną czy takie słabe parametry faktycznie masz no z takim białkiem za wiele nigdzie byś nie zwojowal no chyba że tak kradną 

3 godziny temu, komizmo napisał:

ja mam ocenę i co mogę udowodnić?  3.5 bi 4,1tl (!) 1.46 brutto dla vatowca <20k. Cena bez szału. gdyby nie te wałki na parametrach to byłoby 1.5pln.

Mlekovita średnio. Pewnie co więksi wkrótce zaczną dawać nogę...wiadomo gdzie...

Ruchną  cie jeszcze z dwie kreski i będziesz się czuł jak u siebie w domu(Lowicz)😀

Edytowano przez komodo
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

Kolego zgłoś się do Piątnicy,z naszego regionu to nikt zdrowy na umyśle nie będzie doił eko dla mlekpolu za 1,9 do 1,4 w kryzysie gdzie 2,5 dostanie w Piątnicy i przyjmą od ręki

Ta cena pewna w Piątnicy czy tak strzeliłes? Wiesz coś więcej na ten temat? Przyjmują od razu czyli juz na okres przejściowy czy trzeba mieć certyfikat? 

@Thomas2135 Giżycko nie chce nowych dostawców z tego co się ostatnio orientowalem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100
11 minut temu, mk9422 napisał:

Ta cena pewna w Piątnicy czy tak strzeliłes? Wiesz coś więcej na ten temat? Przyjmują od razu czyli juz na okres przejściowy czy trzeba mieć certyfikat? 

@Thomas2135 Giżycko nie chce nowych dostawców z tego co się ostatnio orientowalem 

Chcą tylko po trasie i jak masz bydło z czerwonych chodzi o simantale i takie jak ma Tomek bez problemu biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Następna głupia moda. Jak z  non GMO

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93
2 godziny temu, Łolek napisał:

To tylko plotka sąsiad oddaje i klnie bo za wypłatą czeka miesiąc i lepiej 

Ale o próbach wiedzą 

ponoć  rozmowy  trwaja   a  to na forum  widzialem wpis ze bierze dwa nowe zklady Mlekovita

Edytowano przez strsw33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Swego czasu pewien prezes pewnej mleczarni też miał manie wielkości i skupował upadajace mleczarnie zamiast przypilnowac swojego podwórka i jakości i dac swoim rolnikom zarobić i efekty tego jakie są każdy wie...

  • Haha 2

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
44 minuty temu, strsw33 napisał:

ponoć  rozmowy  trwaja   a  to na forum  widzialem wpis ze bierze dwa nowe zklady 

Dziś rozmawialiśmy sąsiadka mówi że za wypłatą czekają bo jakieś inwestycje w mleczarni tak im się tłumaczą 

Ale znając życie to chłop  dowie się ostatni

Jeszcze jedno kilka lat temu jak kosilismy kuku to gość u którego cielismy dostawca Łowicza twierdził że Łowicz lada dzień łyknie ozo i zobacz Ozorków jest a Łowicz sie udlawil😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
3 godziny temu, DanielFarmer napisał:

Kolego zgłoś się do Piątnicy,z naszego regionu to nikt zdrowy na umyśle nie będzie doił eko dla mlekpolu za 1,9 do 1,4 w kryzysie gdzie 2,5 dostanie w Piątnicy i przyjmą od ręki

Czemu 1,9?  Na zebraniu mówili że powinno być w granicach 2,4. W okresie przejściowym może tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
28 minut temu, lukasz_1994 napisał:

President. pow 40tys bi-3,40. tł-4,3 1,55 brutto (Vat)

To też szału nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

President 20-30tys 3.72 białko 4.12 tłuszcz 1.57 brutto na  konto watowiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Primula94 napisał:

To też szału nie ma..

Ale zwykle mleko bez głupiego NO GMO 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Krzysiek na zebraniu to obiecanki cacanki.Na ankiecie piszą 30-40gr,tak kombinują a podpiszesz na 5 lat umowę to 20 gr dostaniesz 😖

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
9 godzin temu, krzysieek napisał:

Czemu 1,9?  Na zebraniu mówili że powinno być w granicach 2,4. W okresie przejściowym może tyle.

@DanielFarmer tak właśnie myśle żeby się zgłosić do Piątnicy chociaż zapytać co i jak bo ta cena co zaproponował Mlekpol to jest normalnie upokorzenie dla rolnika

@krzysieek kierowca rozwozi kartkę z informacją i tam jest napisane okres przejściowy  +15 gr(przez 2 lata) potem jak już ktoś sie zdecyduje to zobowiązanie 5-cio letnie i +30-40 gr śmiech na sali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
16 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Wydajność os krów mam niską teraz, bo dużo kończy laktację. Same mo i trochę sm w oborze a tłuszcz 4. Miałem więcej mleka to i parametry pasowały, ale jak mniej to zaraz cyrki. Nic nie udowodnię bez oceny teraz.

Mało wiesz nawet z oceną nie udowodnisz. Powiedzą Ci że wiedzą jak sie z oceną robi przekręty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj